Prolaktyna
Jak zapomnisz raz, nic wielkiego się nie stanie. Ważne, żeby brać dawkę właściwą do swojej masy ciała. Jeśli przerwiesz po 1-2 miesiącach, najwyżej nie uzyskasz pozytywnej zmiany. Pogorszeniem to nie poskutkuje. A po 3 miesiącach i tak przerwę zrobić trzeba.
Odpowiedz
No to super, dziś pierwszy dzień cyklu, ale wezmę jutro bo ma być brane rano Smile
Odpowiedz
\"Wysoka prolaktyna obniża progesteron i może dojść do poronienia\" czy to prawda? czytam w necie i czytam i co rusz inna opinia :/
Odpowiedz
Malina, zbadanie samej prolaktyny i to na 3 dni przed @ niewiele Ci da. Jak masz okazję to zrób ją teraz w 2-3dc, najlepiej z obciążeniem, choć od tego też się podobno odchodzi i zobaczysz, jak się kształtuje. Przy Hashi to jest o tyle \"istotne\", że TSH nie jest hormonem tarczycy, tylko przysadki, która na tarczycę wpływa i jeśli jest z nią problem to z TSH też, a co za tym idzie z tarczycą, a przy hashi to niewskazane Wink W pakiecie zrób tez LF, FSH, estradiol, Progesteron i testosteron. Tuż przed owu można powtórzyć E2 i prog, a 7-8 dni po owu znów prog i prolaktynę. I będziesz miała cały panel hormonalny i już. Jedno badanie nic nie wnosi, nie jest wiążące, wyniki muszą być oglądnięte \"w kontekście\".
Odpowiedz
O jaaaaa, dobra hmmm, to muszę sobie to zapisać, w poniedziałek będzie 3 d.c...Ja teraz tsh mam 0,740 przy normie od 0,400 do 4,000, w lutym natomiast miałam tsh 3,5....zmiana chyba taka bo podniosłam dawkę o 12,5 jak zobaczyłam skok tsh...ft3 i ft4 miałam nisko w procentach tak na 20-30% nie pamiętam dokładnie a teraz skoczyło do 60 i 80%...
Dobrze Cię zrozumiałam jak z prolaktyną problem to tsh daje o tym znać w wynikach??
Odpowiedz
co to jest E2?
Odpowiedz
E2 to estradiol
Odpowiedz
Dzięki Szatra, od czasu urodzenia Karolinki nie wgryzałam się w temat wcale, jedynie tarczycy pilnuję, coraz bardziej się boję Sad
Odpowiedz
Ja miałam wynik prolaktyny 225 bez obciążenia(nawet nie wiem, że się robi badanie z obciążeniem)-od razu dzwoniły do mnie panie z diagnostyki że wynik jest zły i mam się skontaktować z lekarzem. Przy tak wysokiej prolaktynie zaczęły mi się coraz bardziej wydłużać cykle, wiem że bez leków straciłabym w ogóle @. Nie wiem czy poronienie mojego maluszka było związane ze zbyt wczesnym odstawieniem bromergonu, ale przy następnej ciąży miałam później odstawiony i wszystko było git, więc tłumaczę sobie, że to przez to (tak dla samej siebie).
Odpowiedz
Bez obciążenia? Confusedhock: No, to konkretnie wysoki jak na nieciążowy.
Odpowiedz
A z obciążeniem jest bardziej wiarygodnie? AniaBiPi piszesz, że odchodzi się od tego, chyba zrobię na razie bez...wzięłam dziś Castagnusa, mam gdzieś z tyłu głowy jednak obawę czy jest sens, czy jeśli owulacja jest i cykl regularny to nie zaszkodzi...ech...lęki stare wróciły, wszystko wraca z tamtego okresu starań i ciąż...czasem nie wiem czy powinnam ryzykować Sad
Odpowiedz
Malinka, ja biorę castagnus, raczej nie szkodzi w cyklu Wink biorę go na niedomogę, a mam prog 30 z hakiem 8) raczej krzywdy nie zrobi Wink

No, niektórzy twierdzą, że obciążenie nic nie wnosi. No i - przypominam, prolaktynę z tabletką robimy TYLKO w cyklu niestarankowym Smile

Jaką masz dawkę euthyroxu? 0,74 to blisko mojego 0,65 i coś mi się wydaje, że powinno do 1 podskoczyć :roll:
Odpowiedz
Euthyroxu biorę 112,5, brałam 100 ale jak mi tsh skoczyło do 3,5 to sie wystraszyłam i dodałam 6 a po paru dniach 12,5...
moje wyniki:
FT4 59.09% [wynik 1.45, norma (0.8 - 1.9)]

FT3 80.42% [wynik 3.73, norma (1.8 - 4.2)]

TSH 0,740 norma od 0,400 do 4,000

Ferrytyna 13,89 norma od 4,63 - 204,00

B12 453,00 norma od 189,00 - 883,00

Prolaktyna 24,94 norma od 5,18 do 26, 53

a tu cały mój wątek i wyniki wszelkie http://forum.gazeta.pl/forum/w,24776,133...ikow_.html

Na tym forum radzą mi jeszcze dawkę podnieść ale boję się, muszę poszukać jakiegoś endo, ale na kogo znów trafię nie wiem, nie ufam im!!!

Leżę już 2 godziny i kołatania serca mi nie przechodzą, ciągle chce mi się płakać, jestem rozdrażniona okropnie :|
Odpowiedz
Odebrałam dziś wyniki męża i okazało się, że wszytsko jest w normie poza prolaktyną. Czy to może być powodem moich dwóch poronień ? Co teraz? Wynik ma nieznacznie podniesiony, bo 17,50 a maksymalnie powinno się mieć 15,20
Odpowiedz
Nie wiem czy ten wątek żyje jeszcze, mam nadzieję, że ktos odpowie...Mój wynik prolaktyny to: 25,65 a norma jest od 5,18 - 26,53...czy ktos wie czy przy takim wyniku można się starać??
Moja endo twierdzi, że tak więc jestem skołowana, ktos się orientuje??
Odpowiedz
Można się starać, aczkolwiek dla pewności wypadałby zrobić prolaktynę po obciążeniu metoklopramidem, żeby wykluczyć hiperprolaktynemię czynnościową. Hiperprolaktynemia czynnościowa nie wyklucza zajścia w ciążę - ja np miałam wysoka prolaktynę po obciążeniu, a w ciążę zachodzę bezproblemowo i natychmiast. U niektórych dziewczyn będzie ona jednak wymagała opanowania lekami.
Odpowiedz
Dzięki Wizardess za odpowiedź, jesli można się starać to rozumiem, że nie ma zagrożenia poronieniem jak się zajdzie przy takim wyniku? Zapytam gin o to badanie i endo...dzięki
Odpowiedz
Na jakim poziomie powinna być prolaktyna dla kobiet starających się?
U mnie w 2 dc wynosi 140 ulu/ml (norma 102-496).
Na obniżenie stosuje się bromegron i w 1 ciąży go brałam przy prolaktynie 202, teraz doktorek mówi, że jest OK, ale zajść nie mogę.
Odpowiedz
Zbyt wysoka prolaktyna uniemożliwia pęknięcie pęcherzyka - może tu jest problem.
ps. w laboratorium powtórzyli mi wynik (błąd próbówki) i mam 302 ulu/ml.

Martwić się, brać leki?
Odpowiedz
Dziewczyny,
mam problem z wynikiem prolaktyny po po obciążeniu. W skrócie: żadnych problemów z zachodzeniem w ciąze i regularne cykle. Jedno zdrowe dziecko, jedna ciąża obumarła w 11 tygodniu- grudzień 2014. Zlecone badania w 6 dc:
TSH 1, 480 ( norma 0,270- 4,20)
T4 wolne 1,31 (norma 0,93 - 1,7)
Prolaktyna 15,03 ( norma 4, 79-23, 3)
Prolaktyna po obciążeniu 311 ng/ml przekroczona
Przeciwciała Anty TPO i anty Tg w normie
Oczywiście ide z tym do endo, ale chciałbym poznać też wasza opinie, czy robienie czegoś z tą prolaktyna ma sens?
Odpowiedz
Hej,

jestem po badaniach po wizycie i się dowiedziałam, że mam hiperprolaktynemie. Poziom hormonu 50 jednostek.
Pani Doktor zapisałam mi Bromergon pierwsze 5 dni 1/2 tabletki, kolejne dni po 1 i jak bedzie okej to sprobowac 2 dziennie przez 8 tygodni.
Kurcze ale zapomniałam zapytać, czy jak międzyczasie zajdę w ciąże to czy powinnam go odstawić Sad
Z jakimi opiniami się spotkałyście? Dziękuję za pomoc Smile
Odpowiedz
A prolaktynę z obciążeniem mogę zbadać w którykolwiek dzień cyklu czy 3-5 dc ?
Odpowiedz
piki88
jeśli tylko możesz bierz bromergon na noc, to b. silny i mocno działający lek.
Odpowiedz
Piki, raczej wypadałoby odstawić, bo w ciąży prolaktyna wzrasta.
Gagusia, 2-3dc albo 7-8 po owu.
Odpowiedz
Dzieki PiBi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości