Prolaktyna
Witam was serdecznie . Mam nowy problem :-(. Kiedy już dostaliśmy pozwolenie na \"przytulanie sie \" okazało się , że mam bardzo wysoki poziom prolaktyny. Nic nie wskazywało na to aby coś było z tym nie tak - typowych objawów nie mam. Natomiast jestem ostatnio bardzo zdenerwowana nie sypiam , w pracy mam wiele stresów i nie bardzo daje sobie z tym rady. Po za tym strach przed utrata kolejnego maleństwa tez nie powiem bardzo mnie stresuje jak i mojego skarba. Nie wiem jak sie wyciszyć co zrobic aby kolejne badania były ok. I w jakim stopniu stres może wpływac na tego typu badanie? Urlop tutaj nic nie pomoże. Zawsze nadmiernie się denerwuje nawet małymi niepowodzeniami .

pozdrawiam

kinga
Odpowiedz
Cześć Kinga! Mam podobny problem co Ty. Też mam wysoki poziom PRL. To może być przyczyną trudności w zajściu w ciążę i jak niektóry twierdzą, także przyczyną poronień. Byłam z tym u lekarza. Przez 2 miesiące mam brać bromergon, a potem zobaczymy. Myślę, że najpierw powinnaś zbić PRL, a potem rozpocząć starania.

Pozdrawiam ana
Odpowiedz
witajcie...

z tego co wiem to czesto kiedy jest prolaktyna zbyt wysoka to i z tarczyca moze cos byc nie w porzadku...

zanim zaczniesz ja zbijac to sprawdx tarczyce... czyli zbadaj TSH (winna ona byc w granicach od 1 do 2 a nie jak pokazywane sa normy na wynikach 0,25-5,00)

jezeli tarczyca jest nie od konca w porzadku wtedy trzeba najpierw ja doprowadzic do porzadku a dopiero póxniej zbijac prolaktyne .... (czesto uregulowanie tarczycy powoduje zbicie prolaktyny)

duza nerwowośc moze byc spowodowana przez tarczyce ...

pozdrawiam

Agata

Odpowiedz
Witam

Bardzo dziekuje za informację . Jeżeli chodzi o tarczyce to mam wzorową już sprawdziłam. U mnie - tak mi sie wydaje - problem polega na zbytnim denerwowaniu sie . Niestety nie mogę tego okiełznać. Mam przed kolejnym badaniem sie \"wyluzowa\" i wtedy je ponowic. Zobaczymy we środę. Problem polega na tym , że nie mogę się doczekac kiedy znowu będę w ciąży :-( . Boję się jednak , że los spłata nam kolejnego figla.

pozdrowionka

kinga
Odpowiedz
Hej! U mnie tarczyca też O.K. A ta prolaktyna wysoka.
Odpowiedz
Cześć Dziewczyny

Juz jestem spokojniejsza- może dlatego, że trafiłam na fantastyczną kobietkę ( lekarz rodzinny) prez przypadek . Powiedziałam jej o moich problemach o stracie. Dała mi do zrobienia badania. Po tym jak się okazało, że mam wysokoą prolaktyne obdzwoniła swoich znajomych (ginekologów , profesorów itp) i okazało się , że prolaktyna po poronieniu jeszcze długo utrzymuje się na wysokim poziomie ( ponad normę). Oznacza to, że organizm jeszcze nie \"ochłonął\" po poprzedniej ciąży. Oczywiście tak jest w moim przypadku ( wykazały kolejne badania ) ale oczywiście to nie jest reguła. Wysoka prolaktyna w \" normalnych stanach\" - czyli gdy nie było ciązy - nie jest stanem normalnym i trzeba ponowić badania oraz obniżyć jej poziom. PO za tym osoby z tarczycą ( jak już ktoś pisał ), czy takie, które mają problem z rzuceniem wagi, nieregularne miesiączki powinny zrobić sobie badanie na ten właśnie hormon. Może znajdą odpowiedz na swoje dolegliwości .Pozdrawiam was serdecznie

kingaP
Odpowiedz
Kinga, a możesz napisać jakie badania robiłaś? Ja jestem po dwóch poronieniach i w trakcie leczenia. Zastanawiam się czy coś jeszcze mogę zrobić poza tą prolaktyną. Pozdrawiam ana
Odpowiedz
Jamteż mam za wysoka prolaktynę . Po godzinie i wzięciu tabletki MTC wynik pokazał że prolaktyna jest 12 razy większa niz norma. Do tej pory nie rodziłam. Mam 27 lat i przepisano mi hormon, który ma zbijac tą prolaktynę. Boję się, że będę miała problemy z zajsciem w ciąże. Czy przy tak dużej prolaktynie macie podobne objawy jak prz nerwicy - drżenie rąk, niepokój wewnetrzny i czy tez bierzecie inne proszki na wyciszenie?
Odpowiedz
Witajcie dziewczynySmile

Jestem po pierwszym poronieniu,minęło 3 miesiące( to był

podobno 9 tydzień) i jestem bardzo ciekawa co do badań prolaktyny.

Czy skierowanie daje lekarz ginekolog czy lekarz ogólny??

Tak naprawde ,nie mam szczęcia trafic na dobrego lekarza(jestem z sląska-jezeli ktoś ma namiary na godnego polecenia lekarza to bardzo prosze).

Ja również bardzo sie denewrwuje nawet małymi niepwodzeniami i ogółnie jestem \"narwus\"do tego praca na wyskoich obrotach i stres.

Z góry Wam dziękuję ślicznie za odpowiedz.

POZDRAWIAM CIEPŁOSmile
Odpowiedz
i ja miałam problemy z zajsciem w ciaze - okazało sie ze przyczyną jest za wysoka prolaktyna - po drugim pomiarze (pogodzinnym) zwiekszona była az 25 razy.

teraz biore tabletki od 2 miesiecy

ale boje sie czy pomogą.

Pomogły którejs z was?

i cieszycie sie macierzyństwem??

Odpowiedz
boję się..
Odpowiedz
Witam,

ja również jestem po przeżyciach z prolaktyną,

ważne jest dobrze zdiagnozować dlaczego jest za wysoka, ja w tym celu leżałam w szpitalu na endokrynologii, później przyjmowałam leki aby obniżyć poziom. Niestety przeszłam jedną ciążę nieudaną, ale prawdopodobnie, to nie przez prolaktynę. Obecnie jestem bardzo szczęśliwą mamą 14 miesięcznej Zuzi, którą niedawno przestałam karmić piersią. Niedługo muszę zbadać poziom prolaktyny, bo pewnie jest duża, obniżyć, bo przecież czas pomyśleć o rodzeństwie.

Warto leczyć za wysoki poziom PRL, bo to uniemożliwia często zajście w ciąże, życzę powodzenia
Odpowiedz
bg -> dziękuję Ci Smile

uspokoiłaś mnie..

ja już biorę leki i jestem po diagnozie Smile

wiec mam nadzieje że wkrótce..

ale cii..

nie bede zapeszać

dziękuję jeszcze raz Smile
Odpowiedz
Wiatm Mam prośbę czy mogłybyscie mi wytłumaczyc kiedy powinno sie robić to badanie na prolaktynę ( w którym dniu cyklu ) bo mnie lekarz kazał zrobic w 3 dniu cyklu i wyszła mi kiedyś 30, teraz 60 czy to jest bardzo wysoka , bo wiem ze norma to 25.( Jestem po 3 por. wszystko do tej pory mi wychodzi dobrze (oprócz tej prolaktyny i LH) teraz robiłam kariotyp i tez naszczeście ok Czytałam że niektóe z was robiły to badanie po zazyciu jakiegos leku . Ja troche brałam bromegon na obniżenie ale zle sie po nim czułam. I jeszcze jedno czy któras z was była kiedys w novum u dr Zygler bo ja mam teraz 1 wizyte i jestem ciekawa czego oczekiwać . Dziekuje i pozdreawiam
Odpowiedz
Ja robiłam badanie prolaktyny w środku cyklu..

lekarz nie mówił mi dokladnie \"kiedy\" mam zrobić - może dlatego że przyjął, że zrobię w tym tygodniu co byłam u Niego na wizycie.

Pierwsze pobranie krwi wyszło mi 10.6 - czyli w normie, ale po zażyciu METOCLOPRAMIDU 278,9 czyli 25-krotnie wiecej - a dopuszczalne 5-krotne. I dlatego wlasnie przepisał mi Bromergon i Dufaston.

Co do tego wymienionego lekarza - nic mi o Nim nie wiadomo. Pozdrawiam
Odpowiedz
Cześć dziękuję za odpowiedz i przepraszam za te błędy ale pisałam to w pośpiechu . pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
Witam!Właśnie odebrałam wyniki badań i również mam za dużo prolaktyny.Mam przy tym prawie wszystkie objawy świadczące o jej nadmiarze.Mam pytanie,czy nie wiecie czy nadwaga moze być skutkiem zbyt dużego poziomu prolaktyny?Tarczycę mam w porzadku,łudzę się że zbędne kilogramy są skutkiem prolaktyny.
Odpowiedz
Witam Was wszystkie

moja prolaktyna tez złaSad

mam jej 40 a norma do 25 od 2 lat nie moge zajść w ciąże i w Lublinie w Luxmedzie p. doktor kazała mi zrobic Pro. w 6 dniu cyklu, ale wiem że można ją zrobić w każdym dniu cyklu ...szczególnie porównywać

no nic....jeszcze musze zrobic progesteron w 21 dniu cyklu i usg i bede wiedziała co jest

pozdrawiam
Odpowiedz
Ja odebrałam dziś wynik prl w 23dc 50,60 może ktoś mi napisze co to oznacza ?
Odpowiedz
Jestem po poronieniu , minęło już 3 miesiące i chciałabym rozpocząć starania , ale co z tym wynikiem ??? pomóżcie ?
Odpowiedz
-> WIKI

z tego co \"widzę\"

Twoja prolaktyna jest \"w normie\"

co prawda blisko maximum

ale w normie!
Odpowiedz
hello Ale normoa to max 25, ja mam 60 i powiedzieli ze zdecydowanie za wysoka Więc 50 chyba też
Odpowiedz
Witam wszystkich!!

ja miałam problem z nadmiernym owłosieniem. skierowana zostałam do szpitala na endokrynologie na badania i okazało się że wyniki są ok, ale tylko prolaktyna była powiększona. Na początku brałam Diane, ale to miało odwrotny skutek. Potem przepisano mi Bromergon i brałam go z małymi przerwami przez 1,5 roku- i spadło.

Teraz utrzymuje się na poziomie przekraczającym minimalnie normę.

Być może po porodzie (nie wiem kiedy to będzie) coś się zmieni w naturalny sposób.
Odpowiedz
witam w gronie ofiar wysokiego poziomu prolaktyny! Borykam się z tym problemem od 2 lat, tzn od 2 lat staramy sie z mezem o dziecko i nic postanowilam wiec wybrac sie do lekarza, który wyslal mnie na badania prolaktyny. Norma była do 530 a ja mialam 978- o zgrozo!Po miesiacu leczenia spadlo do 378 czyli chyba jestesmy na dobrej drodze zeby miec nasze malenstwo. Trzymajcie kciuki!
Odpowiedz
Mnie również doskwiera ten problem. Najgorsze mam za sobą ponieważ w czwartek okazało się, że mojej prolaktyny najprawdopodobniej nie produkuje gruczolak przysadki mózgowejSmilea były takie podejrzenia już drugi raz.Mam 24 lata i w przyszłości napewno będę chciała urodzić dziecko dlatego muszę poddać się tym uciążliwym tabletkom.Mam tylko do Was prośbę - podobno jest jakiś lek na literke \"d\", który jest dosyć drogi ale wiąże się z mniejszymi skutkami ubocznymi niż pozostałe jak np. Parlodel, który mnie zamęczył.Bardzo Was proszę o nazwę tego leku, ponieważ chce go podsunąć mojej lekarce.Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości.Pozdraiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości