Problemy z rejestracją lub logowaniem
Przekaż, by napisała do mnie maila na skrzynkę poczta@poronienie.pl - koniecznie z tego adresu mailowego, na który próbuje zarejestrować konto. Niech poda, jaki to ma być Login, to założę jej konto ręcznie. Hasła niech nie podaje, bo i tak wyślę najpierw tymczasowe, dopiero potem sobie zmieni na docelowe.
Odpowiedz
Dziekuje Dzika Mysz, wiadomosc przekazana.
Odpowiedz
Problem z aktywacją konta po zarejestrowaniu na Forum jest powtarzalny dla poczty Hotmail.
Mniejsza o to, dlaczego, w każdym razie maile z naszego serwisu na nią nie docierają, zatem do Użytkowników Hotmaila nie docierają także wiadomości z linkiem aktywacyjnym, mimo poprawnego założenia konta na Forum.
Tak samo nie dotrze moja odpowiedź mailowa z poczty Stowarzyszenia - wysyłałam ją wprawdzie, ale dostaję zwrotną informację o tym, że mail nie może zostać dostarczony.

Problem występuje zwykle tylko w jedną stronę - od nas do Użytkownika.
Mail od Użytkownika na naszą skrzynkę dociera natomiast na ogół normalnie, stąd mam szansę znać jego treść, gdy ktoś się decyduje mailowo zadać pytanie o nieudaną rejestrację.
W takich wypadkach aktywuję konto ręcznie, ale Użytkownik nie wie, czy i kiedy to zrobiłam, bo nie mogę mu wysłać informacji o tym. Pozostaje spróbować przerwać to błędne koło za pośrednictwem Forum, choć jest to utrudnione, skoro co do zasady nie umożliwiam pisania na nim bez logowania na konto.

Mała uwaga, żeby nie było wątpliwości, o jaką czynność do wykonania mi chodzi, bo widzę mylenie tych pojęć:

Rejestracja oznacza samo założenie konta.
Aktywacja oznacza zatwierdzenie konta do korzystania po rejestracji.
Logowanie oznacza wejście na konto po rejestracji i aktywacji.

Spróbuj się zalogować, nie wykonuj odtąd czynności automatycznych związanych z rejestracją czy aktywacją.

Jeśli nie uda Ci się zalogować, napisz ponownie.
Jeśli natomiast się uda, po zalogowaniu możesz zmienić rejestracyjny adres mailowy w Panelu Użytkownika, jeśli masz jeszcze jakiś inny prócz Hotmaila.
https://www.poronienie.pl/forum/usercp.php?action=email

To nie jest konieczne do pisania na Forum, ale zostając przy Hotmailu, prawdopodobnie nie będziesz mogła także korzystać z niektórych innych opcji automatycznych, np. odzyskiwania hasła w razie potrzeby. To jednak jest do obejścia ręcznie za moim pośrednictwem.
Odpowiedz
Dziękuję, pomogło ponowne zalogowanie.
Odpowiedz
Mam problem z logowaniem. Okienko do logowania pojawia mi się w lewym, dolnym rogu i widoczne jest tylko pole do wpisania loginu. W żaden sposób nie mogę przesunąć tego okienka, może zwyczajnie nie umiem. Wpisuję więc login i klikam enter, wtedy pojawia mi się okno do logowania już normalnie i komunikat o błędnym logowaniu, co jest oczywiście jasne, bo przecież nie wpisałam hasła. Dopiero teraz mogę się zalogować. Czy mogę to jakoś u siebie naprawić?
Odpowiedz
Mam już od dłuższego czasu tak samo.
Przeskakuje przez każde pole zaczynając od loginu klawiszem TAB, jednak jest to uciążliwe.
Odpowiedz
To niedoróbka po stronie kodu Forum, nie Waszej. Po którejś z aktualizacji zostało zmienione położenie tego okna na - jak widać -
mniej sensowne.

Zapewne wchodzicie na smartfonach?
Na stacjonarnym sprzęcie okno logowania także jest w lewym dolnym rogu, ale całe jest widoczne. Natomiast w telefonie (nie wiem, czy każdym, sprawdziłam na swoim) po kliknięciu do wpisywania pola z Loginem resztę okna logowania zasłania klawiatura ekranowa? Położenie okna jest stałe, dlatego nie da się go przesunąć ponad nią. Da się kliknąć w część widoczną okna, wtedy klawiatura się schowa i można kliknąć w kolejne pole, z hasłem, ale to także tylko równie męczące obchodzenie problemu.

Postaram się je skorygować, ale trochę mi zejdzie, nim znajdę na to chwilę, bo czas mi teraz nie za bardzo sprzyja.
Odpowiedz
Nie, ja wchodzę z komputera i u mnie jest widoczne tylko częściowo niestety. Jest to uciążliwe, ale da się z tym żyć. Myślałam, że to u mnie na komputerze coś nie tak.
Odpowiedz
Ja loguję się właściwie tylko z telefonu i rzeczywiście okno jest przemieszczone od jakiegoś czasu, ale w momencie gdy je już "znajduję" i klikam w wiersz loginu, to samo z siebie ustawia mi się centralnie i bez kłopotu mogę przeskoczyć do wiersza z hasłem i zatwierdzić. Niekiedy na początku klawiatura zasłania okno logowania, ale schowanie jej na chwilę rozwiązuje problem i gdy ponownie klikam w wiersz loginu czy hasła, okno jest już ustawione centralnie z widocznymi polami.
Odpowiedz
O tabulatorze nie pomyslałam. Uzyłam go teraz i rzeczywiście pole do wpisania hasła mi się odsłonilo.
Odpowiedz
Nie wiem, jak to zrobiłam, ale jak wchodzę na forum z telefonu, to ta belka u góry (pasek z adresem www) jest turkusowy. Inne strony przeglądane przez telefon - po staremu. Forum w komputerze - też po staremu. Ktoś ma pomysł jak to cofnąć?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości