Tłumaczenie wyników badań histopatologicznych
witam, mam pytanie odnośnie mojej koleżanki. Bardzo starają sie o drugie dziecko. po dwoch latach zaszła w ciążę, okazało się ze jest "puste jajo", miała łyżeczkowanie. po roku nastepnym staran , ta sama sytuacja. co może być przyczyną?
Odpowiedz
Bakteria w nasieniu, np.

Ale chyba jesteśmy w złym dziale do takich pytań.
Odpowiedz
Rozpoznanie "fragmenty doczesnej" chyba nie mówi zbyt wiele?
Odpowiedz
Doczesna to rozpulchniona i przerośnięta śluzówka macicy - to taki stan błony śluzowej, który umożliwia zagnieżdżenie zarodka.
Nie jest to rozpoznanie w sensie przyczyny, a jedynie stwierdzenie faktu, że błona śluzowa macicy była gotowa na zagnieżdżenie - gdy do niego nie dochodzi, to złuszcza się w trakcie miesiączki.
Odpowiedz
(Wed, 12 Grudnia 2018, 08:02:17)polianka napisał(a): Doczesna to rozpulchniona i przerośnięta śluzówka macicy - to taki stan błony śluzowej, który umożliwia zagnieżdżenie zarodka.
Nie jest to rozpoznanie w sensie przyczyny, a jedynie stwierdzenie faktu, że błona śluzowa macicy była gotowa na zagnieżdżenie - gdy do niego nie dochodzi, to złuszcza się w trakcie miesiączki.

Zagnieżdżenie na pewno się odbyło, ponieważ na usg był widoczny zarodek, najpierw z akcją serca, a w kolejnym usg już bez niej Sad
Odpowiedz
Przykro mi bardzo. 

Oczywiście, mogło dojść do zagnieżdżenia i rozumiem, że w Twoim przypadku tak było. 
Chodziło mi o to, że "fragmenty doczesnej" nie są diagnozą, tylko stwierdzeniem obecności błony śluzowej macicy w zebranym materiale - to coś naturalnie występującego i nie mówi nic o przyczynie poronienia.
Odpowiedz
Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badania: (dostałam inne bad, hist-pat.): kosmki trzeciorzędowe, skupienia trofoblastu pozakosmkowego, cechy obrzęku i włóknienia.
Odpowiedz
Co oznacza informacja na badaniu :fragment doczesnej z ogniskami martwicy i naciekiem ropnym oraz przekroje licznych kosmków, z których część jest w stanie obrzęku...
Czy jest to diagnoza zaśniadu?
Odpowiedz
Raczej nie. Zaśniad byłby nazwany zaśniadem.
Odpowiedz
Dziękuję
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości