podróżowanie
Aniu, dziekuje Ci. Dobrze wiedziec, ze jest jeszcze tyle osob, ktore dobrze zycza. A wy mimo, ze jeszcze nie macie tylu powodow do radosci umiecie cieszyc sie szczesciem innych. dziekuje jeszcze raz!!
kamyk, może zastanów się nad dokupieniem biletów lotniczych. Podobno są znośne ceny do Chorwacji, chociaż nie sprawdzałam. Do wyboru Dubrownik i Split. Nie musiałabyś tracic wyjazdu ani jecha tyle kilometrów samochodem. Podaję Ci link do fajnego serwisu z tanimi przelotami http://www.skyscanner.net/pl/pln/?redirecturl=28Url
Pozdrawiam!
ja tez się dopiszę do tego podrózowania
miałam zamiar w sierpniu jechać do stolicy (ode mnie kilkaset km), rozmawiałam z lekarzem i cytuję \"młodej ciąży się nie wozi\"jak już dzieciaczki podrosną, jak łożysko będzie pracować pełną parą, wtedy można pomyśleć o podróży- ewentualnie, ale dopóki maleństwo nie ma oparcia w łożysku, każdy wstrząs jest dla niego niedobry.
cel podróży nie zając -nie ucieknie, a wiadomo, że z maleństwami.. już tak spokojnie nie jest
leniuchujmy na miejscu!
Dziewczyny mi tez lekarz odradził podróży.Powiedział,ze przy takim upale to tylko chować się w cieniu.Pozdrawiam
ja bylam u lekarza i powiedzial mi ze nie ma rzadnych przeciwskazan zeby nie podrozowac jezeli ciaza rozwija sie prawidlo -zreszta nawet bylam juz teraz w polsce jest to 1500 km -odemnie-z tym ze mamy w samochodzie erko no i moj maz musial tak lekarz zalecil co 2 godziny robic przerwe na krotki spacerek dla nas.takze powiedzial ze moge latac nawet samolotemSmile
Co lekarz to inna opinia - ach...

Pozdrawiam
zana zastanow sie dobrze nim drugi raz przejedziesz autem 1500 km i czy jest to warte ryzyka straty dziecka.....pozdrawiam
darus-no bylam w polsceSmilei jak sama widzisz wszystko jest w porzadku-male rosnie-mysle ze kazdy lekarz mowi inaczej a wszystko zalezy od mamy jak sie czuje-zreszta jest duzo kobiet ktore np.jezdza po zakupy-czy do rodzinny-a w sumie to samo bo mysmy tez robili przerwy co 2 godziny na spacerek
Droga kamyk. Ja polecialam na wczesniej wykupione wakacje do Egiptu. Milama dostac okres w trzeci dziec ale przez caly tydzien na wakacjach nic. Domyslalam sie ze moge yc w ciazy. Ale dopiero dzien po powrcie i po kolejnym 5 godz locie z Anglii do Egiptu zroblam test. Wyszedl pozytywny. NO ale moje szczescie trwalo tylko tydz. Rowno siedem dni pozniej w kliniece dla koiet z problemami ciazy po uporczywych krwawieniach test wyszedl negatywny. Badania nie wykazaly zadnego prolemu zdrowotnego u mnie wiec kto wie czy to nie przez ta podroz. Chorwacja nie ucieknie. A pomysl jak przyjemnie y sie pojechalo we trojke. Moja klezanka yla w tunezji w drugim tyg ciazy i wszystko bylo ok ale ja z wlasnego dosiadczenia nie pocecalaym kocana. Nie warto. NIgdynie wiesz jak twoje cialko sie zachowa. Trzymajcie sie. SmileSmile
Nie ma reguły. Moja przyjaciólka była z nami w Egipcie w ubiegłym roku, w I trymestrze. Opalała sie dłużej niż ja, nurkowała, lepiej znosiła upały. jest lekarzem i zabroniła mi dyskutować na temat odpowiedzialności itp. Nic jej się nie stało. Ale co z tego? Ja jestem panikarą i wolę chuchac na zimne. Oczywiście pewnie średnio 8 na 10 razy jest to zbędne, raz daje pozytywny efekt, a raz i tak nie pomaga, ale w najgorszym tfu tfu razie przynajmniej nie masz wyrzutów sumienia. Moja lekarka podróżować zabraniała.
straszne to wszystko co przezylyscie. zawsze szuka sie jakiejs przyczyny. wiem to z doswiadczenia. w pierwszej ciazy siedzialam w domu, daleko nie jezdzilam a jak juz to wygodnym samochodem w najwygodniejszych pozycjach. nie poronilam. urodzilam martwe dziecko w 34 tc . przyczyna byla pepowina. i wiecie co sobie mowie? a moze gdybym 4 dni wczesniej jednak pojechala do tesciow to maly by sie tak zmeczyl droga , ze by nie mial sily sie tak krecic by zacisnac sobie pepowine?
teraz jestem znowu w ciazy; w 6tc weszlam w upale na Kasprowy i zeszlam; teraz jade do Tunezji i zamierzam zyc normalnie (wiadomo bez alkoholu i takich tam). prawie dwa lata bede w ciazy zeby miec dziecko (jezeli sie urodzi). nie zamierzam kolejnego roku spedzic na kanapie lub w łozku.
zapytaj lekarza i nie stresuj sie kazda sytuacja.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości