Tłumaczenie wyników sekcji
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Już troche jaśniejsze są dla mnie te dokumenty.
Mam jeszcze kilka pytań które nasuneły mi się po wyjaśnieniu.

1) do pkt. 2:
-Czyli chorobą zasadniczą jest "Nasilona odma śródmiąższowa, osierdziowa i trzewna" tak?
-Co mogło ją spowodować? Czy może być ona wrodzona czy jest to element nabyty przy porodzie?
-Czy przerost lewej komory serca mógł mieć wpływ na taki rozwój wypadków?

2) do pkt. 4:
-Co oznacza zmiana morfologiczna I A, II A-D ?

3) do pkt. 5:
- "pojedyncze grupy pęcherzyków rozprężone z poprzerywanymi przegrodami" Czy przerwane pęcherzyki mogłybyć od resustcytacji?
- "w przegrodach międzypęcherzykowych rozproszone, skąpe nacieki zapalne z limfocytów i makrofagów" Skąd biorą się nacieki z limfocytów i makrofagów?
- "Jelito cienkie - Częściowa autoliza błony śluzowej
Jelito grube - Częściowa autoliza błony śluzowej" Czy autoliza błony mogła wziąć się z połykania przez dziecko zielonych wód płodowych?
Odpowiedz
Dzien dobry,
Miesiac temu urodzilam w 31 tc Córeczkę, ktora zmarla w trzeciej dobie.
Dzien przed porodem jak i cala ciaze bylo wszystko dobrze.
Odbijam sie od scian bo nie znajduje odpowiedzi na pytanie "dlaczego?".
Czy znajde u Was odpowiedz gdzie? U kogo mam szukac odpowiedzi?
Mam wyniki sekcji oraz kariotypu.
Czy jestescie w stanie podac mi kontakt do lekarza, ktory przeanalizuje ww dokumenty?
Bez wzgledu na miejsce w Polsce.
Odpowiedz
Bardzo bym prosil o przetlumaczenie bo nic juz juz nie rozumiemy

infarctus albi multiplices placentae in statu suppurationis
Structura histologica funicull umbilicalis normalis est.
Odpowiedz
Zawał blady wieloogniskowy łożyska w stanie ropienia. Budowa histologiczna pępowiny prawidłowa.
Odpowiedz
Witam szukam przyczyny smierci naszej córeczki poniżej wynik histopatologiczny łożyska proszę o interpretacje 
Łożysko o wymiarach 11x11x3,5 cm z blonami plodowymi i fragmentem pempowiny dł 17cm (7 skretow, 2 węzły rzekome)
Przyczep pempowiny brzezny, powierzchnia matczyna łożyska nierówna, pokryta skrzepami krwi na powierzchni łożysko z obecnością pojedynczych jasno-brunatnych ognisk oraz zakrzepow miedzykosmkowych. 
176500-łożysko z ogniskiem zawalowym 
176501-503-łożysko z zakrzepami miedzykosmkowymi?
176504-łożysko od strony matczynej że skrzepami krwi 
176505-506 -błony plodowe pokryte skrzepami krwi 
176507-pepowina trojnaczyniowa 
ROZPOZNANIE 
176500 -łożysko młode w stosunku do wieku ciazy Z zawałem bladym W przestrzeni miedzykosmkowej obfity wysieg wloknikowy. Wapnienie dystroficzne. 
176501-503-łożysko z zawałem krwotocznym. W świetle naczyn płyty podstawnej, zakrzepy. Ogniska ropnego zapalenia 
176504 Deciduitis acuta. Cruores sangninis. Nie można wykluczyć łożyska przyrosnietego .
176505-505 -Ogniska starych wlewów krwawych w trakcie uprzatania. Ogniska naciekow ropnego zapalenia w tym ścian pojedynczych naczyn krwionośnych. 
176507 w świetle dwóch naczyn trojnaczyniowej pepowiny zakrzepy .
Przyczyną obumarcia ciazy może być infekcja wewnayrzmaciczna Proszę o interpretację powyższych wyników i pomoc w wyjaśnieniu nam dlaczego nasza kruszynka zmarła 
Miałam rozpoznane nadciśnienie indukowane ciąża 
Moje pytanie skąd się wzięły te wszystkie skrzepy co było przyczyną ich powstania? Czy mogły spowodować infekcje wewnayrzmaciczna ?
Po porodzie stwierdzono u mnie zakrzepice żył z zatorowoscia płucna czy mogła być ona już w ciąży?czy mogła być przyczyną owych skrzepow?Dodam iż w ciazy strasznie kaszlalam do tego od 19 tc miałam silne obrzęki Proszę o odpowiedź
Odpowiedz
Raczej nie infekcja, tylko zator był przyczyną śmierci. Zwłaszcza, że w opisie jest mowa o zawale łożyska.
Odpowiedz
Zapewne nasz jakąś formę trombofilii wrodzonej lub nabytej, które powodują powstawanie skrzepów tam gdzie ich nie powinno być. Po zatorowości płucnej minimum pół roku leków przeciwkrzepliwych i szukanie przyczyny. Kolejne ciąże na żelaznym zestawie heparyna i aspiryna.
Bardzo mi przykro z powodu Twojej córeczki, mocno przytulam
Odpowiedz
Proszę o przetłumaczenie wyników sekcji zwłok mojej córeczki urodzonej w 37 tc:
neonatus femini genesis maturys inivus natus]apneumatosi completa pulmunum probabiliter e aspirato liquorum amniii.]ecchymoses subpleurales et suberpicardiales
Odpowiedz
Noworodek płci żeńskiej dojrzały, martwo urodzony (nie jestem pewna na 100%)płuca całkowicie nieupowietrznione najprawdopodobniej wskutek aspiracji płynu owodniowego, wybroczyny podnasierdziowe i podopłucnowe.

Bardzo współczuję i przytulam
Odpowiedz
(Sat, 27 Kwietnia 2019, 09:25:15)wizardess napisał(a): Noworodek płci żeńskiej dojrzały, martwo urodzony (nie jestem pewna na 100%)płuca całkowicie nieupowietrznione najprawdopodobniej wskutek aspiracji płynu owodniowego, wybroczyny podnasierdziowe i podopłucnowe.

Dziękuję za odpowiedz!
Jest tak ciężko...
Dzień wcześniej byłam na kto, było wszystko dobrze. W ciąży przyjmowałam dopegyt, gdyż miałam nadciśnienie. Rano nie poczułam ruchów mojego Aniołka. Nastąpiło przedwczesne odklejenie łożyska.
Potem przeszłam DIC. Cud, ze żyje, ale bez Aniołka jest tak trudno życ.
Czy z tego opisu wynika dlaczego zmarła? Dlaczego serce przestało bić?

(Sat, 27 Kwietnia 2019, 09:25:15)wizardess napisał(a): Noworodek płci żeńskiej dojrzały, martwo urodzony (nie jestem pewna na 100%)płuca całkowicie nieupowietrznione najprawdopodobniej wskutek aspiracji płynu owodniowego, wybroczyny podnasierdziowe i podopłucnowe.

Co oznacza aspiracja płynu owodniowego i te wybroczyny podnasierdziowe i podopłucnowe?
Tak bardzo chciałabym wiedzieć co się stało...
Odpowiedz
Przyczyną śmierci najprawdopodobniej było przedwczesne odklejenie łożyska, być może wskutek nadciśnienia tętniczego, aczkolwiek teraz trudno jest wyrokować... to, że przeszłaś DIC może wskazywać na problemy z krzepnięciem, które też mogły mieć wpływ na przedwczesne oddzielenie łożyska. Aspiracja płynu oznacza, że po oddzieleniu łożyska dziecko oddychało wodami płodowymi zamiast powietrzem i płuca zostały nimi wypełnione. Była to bezpośrednia przyczyna śmierci Twojej córeczki, jednak po samych wynikach sekcji nie można stwierdzić co do tego zdarzenia doprowadziło. Wybroczyny podnasierdziowe i podopłucnowe to tak jakby "siniaki" powstałe pod błonami okrywającymi płuca i serce. Mogły powstać wskutek wysiłku, jaki dziecko podejmowało próbując oddychać po oddzieleniu łożyska.
Bardzo bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka tragedia. Pisz, jeśli jeszcze w czymś możemy pomóc.
Odpowiedz
(Sat, 27 Kwietnia 2019, 23:09:11)wizardess napisał(a): Przyczyną śmierci najprawdopodobniej było przedwczesne odklejenie łożyska, być może wskutek nadciśnienia tętniczego, aczkolwiek teraz trudno jest wyrokować... to, że przeszłaś DIC może wskazywać na problemy z krzepnięciem, które też mogły mieć wpływ na przedwczesne oddzielenie łożyska. Aspiracja płynu oznacza, że po oddzieleniu łożyska dziecko oddychało wodami płodowymi zamiast powietrzem i płuca zostały nimi wypełnione. Była to bezpośrednia przyczyna śmierci Twojej córeczki, jednak po samych wynikach sekcji nie można stwierdzić co do tego zdarzenia doprowadziło. Wybroczyny podnasierdziowe i podopłucnowe to tak jakby "siniaki" powstałe pod błonami okrywającymi płuca i serce. Mogły powstać wskutek wysiłku, jaki dziecko podejmowało próbując oddychać po oddzieleniu łożyska.
Bardzo bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka tragedia. Pisz, jeśli jeszcze w czymś możemy pomóc.
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź, w sposób który rozumiem.
Nie mogę sobie poradzić ze śmiercią dziecka... Była już tak blisko i zdrowa...
Odpowiedz
Posty o charakterze niemerytorycznym i nieodnoszące sie bezposrednio do tematu wątku zostały przeniesione
https://www.poronienie.pl/forum/showthre...#pid350982
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości