Obumarla ciaza blizniacza
Witam 
]Zostalam skierowana do szpitala ze stwierdzonym pustym jajem płodowym.
Poprzedni lekarz opisal 1 usg: w jamie macicy widoczby pęcherzyk ciążowy z pojedynczym echem zarodka o wymairze CRL2, 7 mm. Widpczny YS. Bez widocznego ASP. 
Kolejna wizyta ops: w jamie macicy widoczne puste jajo plodowe. Bez widocznego zarodka. Skierowanie do szpitala.
W szpitalu nie wykonano zabiegu stwierdzono po usg: w jamie macicy widoczne dwa pecherzyki  ciazowe z dowoma YS. W jednym widoczne echo zarodka cCRL 0.45cm. Jak 6HBD. ASP watpliwe.
Czy ktos moze powiedziec co to oznacza? Lekarze wypuscili ze szpitala kazali czekac. 
Czy ktoras z Was miala taka sytuację? Nie wiem co mam o tym myslec wszystkim...
Odpowiedz
Agentkanu, nie mam uprawnień ani wiedzy do udzielania porad medycznych, ale wiem, że HBD oznacza tydzień ciąży, YS - pęcherzyk żółtkowy, CRL - wymiar zarodka (odległość ciemieniowo-siedzeniowa), ASP - akcję serca płodu. Wpisana jest 'wątpliwa', więc słusznie lekarze zalecili czekanie. Nic nie jest przesądzone.
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie bede czekac. To wszystko trwa tak długo, że nie wiem co o tym myslec wszystkim. Chwila za chwilą lekarz za lekarzem ciagle cos nowego..
Odpowiedz
Domyślam się, jak trudno żyć w takiej niepewności, ale za wcześnie, żeby wyrokować. Wystarczy ustawienie głowicy pod innym kątem, inna maszyna, lekarz, odstęp czasowy i obrazy dostaniemy inne.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości