Ciąża pozamaciczna, poronienie zatrzymane
Witam. Czy jest na forum ktoś po ciąży pozamacicznej i poronieniu zatrzymanym?
Odpowiedz
Pewnie trochę się nas znajdzie.W czym Ci mogę pomóc ?
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź

W sumie wszystko. Ale najbardziej to czy w takiej sytuacji możliwe jest zajście w ciążę i urodzenie dziecka.

Może opiszę moją historię. Starania podjęliśmy pod koniec maja 2018, po krótkim czasie zaczely się plamienia w między czasie dostałam okres. Na początku czerwca udałam sie do Pani Ginekolog (byłam u niej po raz pierwszy). Opowiedziałam jej o wszystkim. Zrobiła usg, cytologie i kazala zrobić badania z krwi (toxoplazmoza itp.). Stwierdziła ze to z pewnością infekcja i za miesiąc mam sie pokazać z wynikami badań do kontroli. Nie kazała zrobić testu ciążowego. 9 lipca w domu podniosłam 2 butelki 5l z wodą. Za chwilkę poczułam mocny ból z prawej strony brzucha, musiałam się położyć, ból nie przechodził i do 21 wzięłam 2 tabletki nurofenu. Ból trochę zelżał. Wieczorem pojechałam do szpitala.W szpitalu okazało się że w prawym jajowodzie pękła ciąża pozamaciczna i mialam krwotok wewnętrzny. Szybko zrobili mi laparoskopie, jajowód wycieli. Po tym wszystkim dostałam namiar na dobrego ginekologa. Na początku października byłam na pierwszej wizycie.19 listopad badanie drożności jajowodu. Bolało i to bardzo. Lekarz powiedział zeby spróbować wieczorem i na drugi dzień. 4 grudnia kazał zrobicc bhcg z krwi. 1 grudnia zrobilam test clearblue. 2kreski. Pozniej bhcg to potwierdziły. 22 grudnia wizyta serce bije wszystko ok, zlecił badania (toxoplazmoza, cmv, rozyczka itp.). Dostałam L4. Następna wizyta 9 stycznia. Przed usg po przegladnieciu badań lekarz stwierdza cukrzyce ciążowa. Później usg i wtedy. Najgorsza chwila w moim życiu.... pytam lekarza dlaczego serce nie bije tak jak ostatnio. On na to że bardzo mu przykro. Zdiagnozował poronienie zatrzymane.Mówi zeby konieczny bedzie zabieg. Przy okazji mowi ze miesiąc po zabiegu zrobic badanie pakiet badan po poronieniu (podal adres strony), stosowac dietę i odwiedzic diabetologa i za 3 miesiace do kontroli. W piatek 11 stycznia z rana przyjeżdżam dostaje 2 tabletki i ok. 21 jest po zabiegu. Wypis w sobotę 12 stycznia.
Odpowiedz
EmeraldBar bardzo mi przykro ,że dołączyłaś do naszego grona.Na wstępie dodam ,że to podforum należy do takich stricte medycznych.Poszukamy za chwilę miejsca gdzie lepiej odnajdziemy się z takim tematem.A teraz tak...Urodzenie dziecka po ciąży pozamacicznej i poronieniach zatrzymanych jest jak najbardziej możliwa-tak ogólnikowo.Każdy przypadek jest inny,nie można generalizować.Mogę napisać ,że mi się udało.Z tym ,że kolejność była odwrotna.Najpierw dwie ciąże obumarłe a następnie ciąża pozamaciczna.U mnie udało się zachować jajowód.O badaniach po poronieniu również znajdziesz tu wątek.Rozumiem ,że nie badaliście utraconego dziecka pod kątem nieprawidłowości w kariotypie ? Wasze kariotypy również warto zbadać . Tutaj jest wątek o badaniach : https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=4020 Tam również możesz zadawać pytania dotyczące badań. Myślę ,żę najwłaściwszym miejscem do dalszej dyskusji będzie ten adres https://www.poronienie.pl/forum/showthre...4020.Dzika Mysz może nam to przeorganizuje. Pytaj o wszystko ,postaramy się pomóc.
Odpowiedz
Dziewczyny, proszę, żebyście o badaniach pisały odtąd tutaj: https://www.poronienie.pl/forum/showthre...20&page=44
Posty, które dotyczą badań zostały tam przeniesione.
Odpowiedz
Dobrze
Odpowiedz
Po tym co mi napisałaś jakoś mi troszkę lżej, a po jakim czasie od cp zaszlas w ciążę?
Odpowiedz
Równy rok.Miałam zalecenie odczekać 6 miesięcy.Po tym czasie zaczęliśmy się starać.Wiesz...przez to ,że miałam zlecone te leki gdzieś w środku zapaliło się słabiutkie światełko nadziei.Zdawałam sobie sprawę ,że nie daje mi to żadnej gwarancji.Strach nie opuszczał mnie aż do porodu,ale świadomość ,że ta ciąża jest wspierana lekami była dla mnie jakoś pokrzepiająca.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości