Dzień Dziecka Utraconego 2018 - Informacje
#1
Kręgi Opowieści o Stracie: https://web.facebook.com/events/229864214373704/

Bydgoszcz

14.10. niedziela
10:00 - Msza Święta z okazji Dnia Dziecka Utraconego (Szpital im. J. Biziela ul. Ujejskiego 75 - kaplica szpitalna)
15:00 Wspomnienie dzieci zmarłych przed urodzeniem przy Grobie Dziecka Utraconego -(cmentarz komunalny przy ul. Wiślanej - kwatera dziecięca).
                              
15.10. poniedziałek
18:30 Msza Święta w intencji rodzin po stracie dziecka(kościół p.w. Świętej Jadwigi - królowej, ul. Wojska Polskiego 7)
Różaniec Święty z rozważaniami rodziców po zakończeniu Eucharystii.
#2
Piaseczno

15.10, poniedziałek, godz. 18:30 - Msza Św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego

Kościół św. Anny
Pl. Piłsudskiego 10
05-500 Piaseczno
#3
Warszawa (Służew)

19.10.2018 r., piątek, godz. 19:30, kościół oo. dominikanów na Służewie:

Cytat: Z maila:
"W tym roku Msza św. z okazji DDU odbędzie się w piątek 19 października o 19:30 w kościele oo. dominikanów na Służewie. Jak zawsze zbieramy imiona i nazwiska dzieci do wyczytania w czasie modlitwy powszechnej. Przesyłajmy je na adres ddu.warszawa@gmail.com
Można też przynieść zdjęcia lub inne pamiątki (symbole) zmarłych dzieci.
 
Po Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie otwierające cykl spotkań od października do czerwca (drugie piątki miesiąca)."
#4
Tarnów

Z maila nadsłanego na skrzynkę SRpP

Cytat:Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych, działający pod auspicjami Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii, informuje, że 14 X 2018 r. - odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach.
Na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła w Tarnowie Mościcach, ul. Zbylitowska 5, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Przed Mszą św. będzie można napisać, na specjalnie przygotowanych karteczkach, imiona zmarłych dzieci, które zostaną złożone na czas Mszy św. przed ołtarzem głównym, a po nabożeństwie do mogiły zbiorczej na cmentarzu.
Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się po Mszy św. Spotykamy się przy kaplicy cmentarza w Tarnowie Mościcach ul. Czarna Droga, skąd uroczyście przejdziemy na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych. Przed pochówkiem odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, które rodzice udostępnili komitetowi.
Zachęcamy rodziców, aby przynieśli znicze, symbolizujące pamięć o swoich dzieciach, które zapalimy przy mogile zbiorczej. Wciąż też czekamy (do 13 X) na imiona dzieci utraconych. Oprócz imienia można również podać datę śmierci i tydzień ciąży, w którym rodzice doświadczyli straty. Zostaną one odczytane w czasie pochówku, a także wpisane do wirtualnej Księgi Pamięci znajdującej się na stronie komitetu. Imiona dzieci można przesyłać przez wiadomość na profilu fb: https://www.facebook.com/dzieciutracone/ lub przez stronę http://www.dzieciutraconetarnow.pl/kontaktDo udziału w ceremonii zaproszono przedstawicieli innych związków wyznaniowych, działających w Tarnowie. Koszt pochówku zostanie pokryty ze środków budżetowych Miasta Tarnowa.
#5
Szczecin

Z maila nadesłanego na skrzynkę SRpP

Cytat:13 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA) – CENTRALNE OBCHODY DNIA DZIECKA UTRACONEGO:

- godz. 15.00 - pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej w zbiorowym Grobowcu Dzieci Utraconych

- godz. 16.00-18.00 - możliwość odwiedzenia siedziby Poradni Donum Vitae (al. Wojska Polskiego 96/3 w Szczecinie), pomocy w przygotowaniu wieczornego spotkania, wypicia ciepłej herbaty, spotkania się i porozmawiania, jak również zapoznania się z możliwościami pomocy Poradni

- godz. 18.00 - Msza święta w intencji rodziców po stracie w parafii św. Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej 28

- godz. 19.15 - spotkanie dla rodziców po stracie w siedzibie Poradni Donum Vitae (al. Wojska Polskiego 96/3 w Szczecinie)

14 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA):

- godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku Dzieci Utraconych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kwatera 80F - wejście od ulicy Wierzbowej)
#6
Lublin

http://rodzicepostracie.lublin.pl/x-dzie...-lublinie/

Cytat:Serdecznie zapraszamy do udziału w X Dniu Dziecka Utraconego w Lublinie.

Będzie on tradycyjnie obchodzony dnia 15 października 2018 r. (poniedziałek). Rozpoczniemy go uroczystą Eucharystią o godz. 18.00 w Kościele p.w. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie, ul. Skierki 12 (LSM). Zostanie ona odprawiona w intencji wszystkich rodziców, którzy stracili swoje dziecko, bez względu na czas i okoliczności jego śmierci (poronienie, śmierć okołoporodowa, choroby, samobójstwo, tragiczne wypadki).

Po Mszy św. spotkamy się na wspólnych rozmowach przy herbacie i ciastku. Będzie możliwość nabycia książek dotyczących przeżywania straty dziecka oraz uzyskania informacji o działaniach Grupy Rodziców Po Stracie Dziecka w Lublinie.
#7
Gdańsk

http://www.stratadziecka.pl/aktualnosci/...onego-2018

Cytat:Msza Święta dla osieroconych rodzin z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego odbędzie się w sobotę 27 października 2018 roku o godzinie 15.00.

Wszystkie rodziny zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

Podczas Mszy świętej odczytamy imiona i nazwiska naszych zmarłych dzieci. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko(dzieci) znalazło się na odczytywanej liście, prosimy o przybycie do kościoła kilkanaście minut przed Eucharystią aby podać imiona dzieci.
Imiona podane w latach poprzednich będą złożone na ołtarzu w koszyku ale nie będą wyczytane.

Po mszy odbędzie się "chrzest pragnienia". Każdy rodzic może przynieść swoją świecę do tego obrzędu.

O znaczeniu "chrztu pragniania" przeczytasz: KLIKNIJ

Po wspólnej modlitwie jak zawsze chętnych zapraszamy na kawę do sali parafialnej.
#8
Bełchatów

http://sercaniebelchatow.pl/2018/10/04/d...ika-2018r/

Cytat:W niedzielę 14 października o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, które straciły życie przed narodzeniem i za ich rodziny. Po Mszy św. zostaną złożone kwiaty na grobie Dziecka Utraconego.

Zapraszamy na Mszę św. rodziny dotknięte tym trudnym doświadczeniem.
#9
Darłowo

https://www.darlowo.pl/pl/?page=wiadomos...omosc=7646

Cytat:14 października 2018 r., tj. niedziela - odprawiona zostanie Msza Święta w intencji rodzin dotkniętych stratą dziecka. Rozpocznie się ona o godz. 12:00, w Kościele Mariackim. Po Mszy, wierni otrzymają symboliczne różowe i niebieskie balony, które zostaną wypuszczone w niebo na darłowskim Rynku. Symbolizują one pamięć o dzieciach, które odeszły.
Przypomnijmy... w Darłowie, w ten sposób Dzień Dziecka Utraconego obchodzony będzie po raz trzeci. Inicjatorem obchodów Dnia Dziecka Utraconego w mieście Króla Eryka jest Fundacja Charytatywna Morze Miłości.
#10
Chmielnik

http://sanktuariumchmielnik.pl/dzien-dziecka-utraconego

Cytat:15 października 2018 r. obchodzony jest w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. To moment pamięci o najmłodszych zmarłych, których bliscy nierzadko nie mieli szansy nawet poznać. To także okazja do zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi borykają się rodzice przedwcześnie zmarłych dzieci.

Święto obchodzi się w USA i Europie Zachodniej już od lat osiemdziesiątych, a w Polsce oficjalnie od roku 2005.

W naszej parafii zapraszamy na Mszę Święta i różaniec za dzieci, które odeszły z różnych powodów z naszch rodzin.
#11
Olszyna

http://parafiaolszyna.pl/207-dzie%C5%84-...onego.html

Cytat:Uroczyste pobłogosławienie Grobu Dziecka Utraconego

Olszyna - 28.10.2018 r.

12:30 - Msza św. z modlitwą za rodziców, którzy utracili swoje dzieci.
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i pobłogosławienie Grobu Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym w Olszynie.
16:00 - Prelekcja Miłość ważniejsza niż śmierć - jak pomóc, gdy umiera dziecko? - lek. Agnieszka Jalowska, lekarz pediatra, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.
17:15 - Różaniec w intencji dzieci utraconych w kościele parafialnym.
#12
Łochów

https://www.facebook.com/events/424429614753304/

Cytat:Za dzieci, które umarły jeszcze w łonie matki, które żyły kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat, a potem odeszły, zostawiając po sobie pustkę. W Kościele Niepokalanego Serca NMP w Łochowie (diecezja drohiczyńska) odprawiona zostanie Msza św. o godzinie 18:00, poprzedzona Modlitwą Różańcową.
Zaproszeni są rodzice, rodzeństwo oraz wszyscy ci, których dotknęła taka strata.
#13
Ełk

http://diecezjaelk.pl/dzien-dziecka-utraconego-2/

Cytat:W ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego w poniedziałek, 15 października o godzinie 16:00 w Katedrze św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci, połączona z pochówkiem dzieci utraconych. Grób Dzieci Utraconych znajduje się na Cmentarzu Komunalnym nr 1 przy ul. Cmentarnej (pierwsze wejście po prawej stronie idąc od ul. Targowej).
#14
Tarnowskie Góry

http://www.oazatarnogorska.pl/index.php/...5-10-2018r

Cytat:Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji rodzin po stracie dzieci. 15 października, godz. 18:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.
#15
Góra Św. Anny

http://swanna.com.pl/
http://dr.opole.pl/aktualnosci/

2018-10-14 17:00

Sanktuarium Św. Anny - Msza Św., Różaniec, Procesja na cmentarz do pomnika Dziecka Utraconego
#16
Częstochowa

Z maila nadesłanego na skrzynkę SRpP

Sanktuarium Św. Józefa
ul. Okrzei 41

2018-10-15

Cytat:17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie
18:00 Eucharystia
18:45 Prelekcja: "Non omnis moriar… Co warto ocalić?" - s. Ewa – Joanna Jędrzejak Prezes Fundacji Ewangelium Vitae

Zakończymy adoracją, podczas której, każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone Dziecko.
#17
Radomsko

Z maila nadesłanego na skrzynkę SRpP

Kościół Św. Ojca Pio
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2018-10-15

Cytat:17:00 Eucharystia

po niej Różaniec w intencji rodziców po stracie i ich dzieci oraz modlitwa przy pomniku Dziecka Utraconego
#18
Wieluń

Z maila nadesłanego na skrzynkę SRpP

Klasztor Sióstr Bernardynek
ul. Krakowskie Przedmieście 1

2018-10-15

Cytat:17:15 Różaniec w intencji rodziców po stracie i ich dzieci
18:00 Eucharystia
18:45 Świadectwo rodziców po stracie dziecka i adoracja
#19
Szczuki

http://www.szczuki.pl/index.php?option=c...&Itemid=39

2018-10-15 18.00 Msza Św. w intencji utraconych dzieci, ich rodziców i rodzin
#20
Wrocław

http://fev.wroclaw.pl/pochowek-dzieci-ma...dzonych-3/

Cytat:Pragniemy poinformować, że najbliższy pochówek dzieci martwo urodzonych, których Rodzice nie odebrali ze szpitala odbędzie się w sobotę 13 października 2018 r. Ceremonia rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30 w kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Przy Fundacji Evangelium Vitae można skorzystać z porad psychoterapeuty, działającego także przy hospicjum perinatalnym oraz prowadzącego grupę wsparcia dla rodzin po stracie dziecka (http://fev.wroclaw.pl/monika-goriaczko/).
Bliższe informacje pod nr tel. 508 183 608.

Grób dzieci na Cmentarzu Osobowickim znajduje się w kwaterze nr 79, po prawej stronie kaplicy.
#21
Bielsko-Biała

http://www.zlotelany.duszpasterstwa.biel...Itemid=504

2018-10-15

Parafia Św. Józefa

Cytat:Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy ogólnopolskie obchody „ Dnia Dziecka Utraconego”. O godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie zatytułowane: „ Jak dostrzec wartość życia po śmierci dziecka”. Nabożeństwo różańcowe i Msza św. będą ofiarowane za rodziny dotknięte tym doświadczeniem. Imiona dzieci można przesłać zgodnie z informacją, która znajduje się na plakacie.
#22
Bochnia

http://www.pawelbochnia.pl/ogloszenia/

Parafia Św. Pawła Apostoła

Cytat:Z wyprzedzeniem informujemy, że 15 X obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na modlitwę o 17.00 przy pomniku na cmentarzu św. Rozalii, a następnie na różaniec i Mszę św. do naszego kościoła.
#23
Wałcz

http://www.walcz.pl/index.php/zycie-walc...urodzonych

Cytat:Burmistrz Miasta Wałcz informuje, że w poniedziałek - 15 października 2018r. w Dzień Dziecka Utraconego w Wałczu odbędzie się Pogrzeb Dzieci Martwo Urodzonych i Utraconych. Pogrzeb, poprzedzony zostanie Mszą Świętą, która odbędzie się w Kościele pw. św. Mikołaja, ul. Papieża Jana XXIII 13 o godzinie 13:00 (wejście główne do kościoła od strony Placu Wolności). Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się około godziny 14:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Generała Władysława Andersa 23. Z kaplicy wyprowadzona zostanie Wspólna Urna i przeniesiona do grobu zbiorowego Dzieci Utraconych.

Pochówek będzie miał charakter ekumeniczny.

Pogrzeb organizowany jest przez Gminę Miejską Wałcz dwa razy do roku w miesiącu marcu oraz październiku, w oparciu o Uchwałę NR VII/SXLIV/299/18 Rady Miasta Wałcz z dnia 20 lutego 2018r. w sprawie sprawiania przez Gminę Miejską Wałcz pogrzebu osobom zmarłym oraz pochówku dzieci martwo urodzonych.
#24
Siedlce

http://www.mopr.siedlce.pl/index_pl.php?str=0

Cytat:15 października 2018 roku o godz. 1200 w Katedrze Siedleckiej odbędzie się msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko.
Bezpośrednio po mszy świętej odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych na cmentarzu przy ul. Janowskiej, dokąd będzie można dojechać specjalnym autobusem.

http://www.echokatolickie.pl/index.php?str=100&id=14832

Cytat:15 października obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. O 12.00 w katedrze odprawiona zostanie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w intencji dzieci, które zmarły przed przyjściem na świat, i ich rodziców.
Po Mszy na cmentarzu przy ul. Janowskiej do mogiły dziecka utraconego złożone zostaną trumienki z doczesnymi szczątkami dzieci, których rodzice zdecydowali się na taką formę pogrzebu. Na cmentarz będzie można dojechać autobusem MPK, podstawionym pod kościół katedralny.
#25
Września

http://farawrzesnia.pl/?page_id=12

2018-10-15

Parafia Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława BM

Cytat:W poniedziałek 15. października o godz. 19.30 sprawowana będzie Msza św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości