Chorobotwórcze patogeny
Witam. W 13 tc mialam goraczke i dreszcze,nagle odeszly mi wody. W szpitalu usg- dzieciatko zylo. Wiwczorem niestety juz nie. Wykladniki stanu zapalnego byly:leukocytoza,bardzo wysokie crp,lekka goraczka,dreszcze. Na szybko zabieg-ratowali mnie.

Posiew z pochwy wykazal bakterie e.coli i staphylococcus. Badanie histopatologiczne nacieki zapalne z neutrofili w blonach plodowych.
W zwiazku z tym moje pytania
1) Czy naprawdę tak powszechna bakteria e.coli mogla wywolac cos takiego? Czy zmianka o zmianach zapalnych w cytologii byla wskazaniem do zrobienia posiewu?
2) Czy toksoplazmoza moglaby wywolac taki obraz kliniczny?(powotrze badania juz po poronieniu wskazuja na niedawna infekcje)
3) Co moge zrobic aby sie prze tym ustrzec w kolejnej ciazy? Oprocz posiewow regularnych,sprawdzenia mycoplasmy i ureplasmy(w przeszlosci bardzo meczyly mnie dolegliwosci ze strony moczowo-plciowej),zazywania probiotykow i jedzenia jogurtow?
4) Czy taka sytuacje mogl wywolac ewentualny z.atyfosfolipidowy? (dawno temu chorowlam na trombocytopenie o mialam nieznacznid podsyzszone przeciwciala jądrowe)
Odpowiedz
Naprawdę nikt nic nie wie? Sad
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości