w ciązy do lekarza poza kolejnością
#1
Kobiety w ciąży mają prawo do świadczeń opieki zdrowotnej i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach poza kolejnością.
Co oznacza „poza kolejnością”?
  • świadczenia w poradniach specjalistycznych i szpitalach udzielane są w dniu zgłoszenia,
  • jeżeli świadczenie w dniu zgłoszenia nie będzie możliwe, powinno być zrealizowane w innym terminie, poza kolejnością wynikającą z prowadzonej listy oczekujących,
  • w przypadku świadczeń w poradniach specjalistycznych (AOS) świadczenie powinno zostać udzielone nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.
Potrzebne dokumenty:
zaświadczenie od lekarza potwierdzające ciążę i dokument tożsamości.
Podstawa prawna:
art. 47c  ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1938 z późn. zm.).
Więcej informacji: http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/prawa...zczegolne/  zakładka: Kobiety w ciąży i w okresie połogu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości