11tydz ciazy- obrzek tkanki podskornej plodu na grzbiecie i tulowiu 0.8mm
Hey dziewczyny

Mam pytanie czy ktoras z was miala takie cos podczas ciazy?
Ja bylam na wizycie u lekarza  w 11tyg ipowiedzial mi ze jest malutki obrzek tkanki podskornej plodu na grzbiecie i karku 0.8mm ale powiedzial ze spokojnie bez stresu test Harmony wyjsni.ciaza rozwija sie dobrze (plod rosnie prawidlowo-serce bije 164)
Odpowiedz
Hej, trochę nie rozumiem lekarza, obrzęk wielkości 0,8 mm? W pierwszym badaniu genetycznym bada się tzw NT i ma ono prawo być do 3 mm, wiec 0,8 to żaden obrzęk wg mnie. Moja córka miała 9 mm, to był obrzęk...
Odpowiedz
(Sun, 11 Grudnia 2016, 12:34:34)ZuzankowaMama napisał(a): Hej, trochę nie rozumiem lekarza, obrzęk wielkości 0,8 mm? W pierwszym badaniu genetycznym bada się tzw NT i ma ono prawo być do 3 mm, wiec 0,8 to żaden obrzęk wg mnie. Moja córka miała 9 mm, to był obrzęk...

Dziekuje Ci ze odpisalas ja to NT mam 1.50mm.
Mam kolejna wizyte za 2 tyg.
A w jakim tyg ciazy stwierdzono u twojej coreczki ten obrzek? Byly jakies skutki uboczne tego? Przepraszam ze tak pytam ale jest to moja 6 ciaza ( 5 poronien w wieku 6tyg
Odpowiedz
Wyszło to na badaniu prenatalnym genetycznym które jest robione do końca 13 tygodnia, skutki były takie ze ma zespół Turnera, wiec niby nie jest zdrowa, bo ma wadę genetyczna, ale żyje, rozwija się jak rówieśnicy, poza faktem zaburzeń wzrostu i bardzo prawdopodobna bezplodnoscia.
To te 0,8 mm obrzęku to co to? Bo napisałaś ze to na karku, a NT właśnie jest mierzone na karku

Nie pamiętam już dokładnie kiedy córka miała to badanie, coś w okolicy 12 tygodnia
Odpowiedz
ZuzankowaMamo, Isabella pisała o obrzęku 0.8mm, a nie o NT 0.8 mm, a to chyba różnica.
Odpowiedz
Pierwsze słyszę aby na karku mierzono coś więcej niż NT, u mnie za każdym razem przestrzeń między kregami szyjnymi a skóra było uznawane po prostu jako przeziernosc karkowa. Skoro Izabella pisze ze to obrzęk karku to ja to rozumiem jednoznacznie, ale nie znam się, poza doświadczeniem własnych ciąż.
Odpowiedz
U mnie też był obrzęk. Na początku jednak "wchodził" w wymiar nt. Rozumiem wiec pytania Zuzankowej.
Dopiero później lekarz określił, jaki to obrzęk wokół szyi i główki.
Nt masz w normie, a obrzęk ma szansę się wchłonąć, na pewno lekarz Ci powiedział? Trzymam kciuki za pozytywne kolejne wieści.
Odpowiedz
(Mon, 12 Grudnia 2016, 11:08:18)paulina1986 napisał(a): U mnie też był obrzęk. Na początku jednak "wchodził" w wymiar nt. Rozumiem wiec pytania Zuzankowej.
Dopiero później lekarz określił, jaki to obrzęk wokół szyi i główki.
Nt masz w normie, a obrzęk ma szansę się wchłonąć, na pewno lekarz Ci powiedział? Trzymam kciuki za pozytywne kolejne wieści.

paulina 1986 
Podczas USG lekarz powiedzial ze wszystko jest super ciaza sie rozwija prawidlowo, a na sam koniec powiedzial cytuje, i jest tutaj malutki obrzek tkanki podskornej plodu na grzbiecie i tulowiu ok 0,8mm. Ale prosze spokojnie test harmony nam wyjasni.
I wogole nie kontynulowal tego tematu. A ja jakos nie zapytalam.
A to NT pomiar nic niemowil znalazlam to na zdjeciu z usg.

Odpowiedz
Isabella mam nadzieje ze ten obrzęk to nic poważnego :-)
Odpowiedz
To tez mam taka nadzieje poniewaz jest to moja 6 ciaza, 5 wczesniej poronienia w 6tyg.
Odpowiedz
[Usunięto OT]
Odpowiedz
[Usunięto OT]
Odpowiedz
Isabella29 to jest dział merytoryczny, stad usunięte OT.
Jeśli masz ochotę i czujesz się na siłach zapraszamy na wątki miesięczne
Poproś Admina o dostęp https://www.poronienie.pl/forum/announcements.php?aid=8
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości