Dzień Dziecka Utraconego 2016 - Informacje
#1
Lublin

https://www.facebook.com/RodziceDzieciUtraconych/

15 października 2016 r. (sobota)
godz. 15.00
Kościół pw. św. Ducha, ul. Krakowskie Przedmieście 1, Lublin
#2
Poznań

W Poznaniu 15 października (w sobotę) o godzinie 19.00 odbędzie się Msza św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego. W kościele oo. Dominikanów (ul. Kościuszki 97, wejście od Al. Niepodległości) będziemy modlić się w intencji dzieci utraconych, ich rodziców i rodzin.

Podczas Mszy św. z myślą o naszych dzieciach zapalimy światełka i złożymy je pod ołtarzem. Zapraszamy rodziców, rodziny i wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżyć ten wieczór, spotkać i pomodlić się wraz z innymi, którzy przechodzą przez podobne doświadczenia.
#3
Góra św. Anny

http://dr.opole.pl/dzien-dziecka-utrconego-2016/

Cytat:15 października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Diecezjalne obchody będą miały miejsce w Bazylice na Górze Świętej Anny. O godz. 18:00 zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, po której o godz. 18:30 rozpocznie się Msza Święta. Po Eucharystii pójdziemy w procesji do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego (na cmentarz przy Bazylice).

Cytat:Z myślą o rodzicach, którzy utracili swoje dziecko, opolskie Duszpasterstwo Rodzin w 2013 roku otwarło internetową Księgę Dzieci Utraconych. Można do niej wpisać imiona dzieci i rodziców, w intencji których 15 października – Dniu Dziecka Utraconego, na uroczystej Eucharystii na Górze Świętej Anny będą ofiarowane modlitwy.
#4
Kraków (Kliny)

https://www.facebook.com/krakowskipomnik...traconego/

Cytat:W dniu 15.10 zapraszamy na Mszę Św. z paleniem świec, odprawianą w intencji zmarłych dzieci i ich bliskich w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego (ul. bpa. A. Małysiaka 1, Kraków-Kliny). Zaczynamy o 18.00 różańcem z rozważaniami dla rodziców po stracie, o 18.30 Msza Św.
Przed różańcem i Mszą można będzie postawić na stopniach przed ołtarzem, oprawioną w ramkę kartkę z wypisanym imieniem dziecka i ewentualnie datami. Po mszy ramki będą do odebrania.Kraków (Łagiewniki)

http://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/...acone.html

Cytat:W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach
w każdy II piątek miesiąca o godz. 18.00
odprawiana jest Msza święta dla rodziców dzieci utraconych.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo.
Śmierć dziecka nie dotyka wyłącznie jego rodziców. Zapraszamy więc również babcie i dziadków, siostry i braci, innych krewnych, przyjaciół rodziców, czy inne osoby towarzyszące.
Różne są nasze osobiste intencje, ale chcemy się łączyć we wspólnej modlitwie.

Program każdego spotkania to:

Msza św. o godz. 18.00 – w Bazylice Sanktuarium.
Po niej – Adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo zgromadzonych.

Najbliższe spotkanie: 14 października 2016Kraków (Dębniki)

http://www.gotyk.home.pl/

Cytat:Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera zaprasza na Mszę Świętą z okazji Dnia Dziecka Utraconego. Msza święta zostanie odprawiona w sobotę 15. 10. br. o godz. 15.00 w Kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie umieszczonym w przedsionku kościoła.Kraków (Śródmieście)

http://almaspei.pl/dzien-dziecka-utraconego/

Cytat:Serdecznie zapraszamy Rodziny po stracie na spotkanie z okazji Dnia Dziecka Utraconego, które odbędzie się 15 października 2016 r. Rozpoczynamy o godz. 16.00 Eucharystią w intencji rodziców i rodzin zmarłych dzieci w Kaplicy Uniwersytetu Jana Pawła II przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie. Po mszy św. zapraszamy na kawę i ciastko.
#5
Warszawa (Służew)

http://www.sluzew.dominikanie.pl/index/?...08.1033112

Cytat:W ramach obchodów Światowego Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w dolnym kościele w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców - w piątek, 14 października, o godz. 19.30.

Podczas Mszy, w modlitwie powszechnej, zmarłe dzieci będą imiennie wyczytywane. Ich imiona i nazwiska można przesyłać na adres ddu.warszawa@gmail.com do czwartku, 13 października.

Przed ołtarzem będą przygotowane świece (światełka pamięci) i miejsce na ustawienie przyniesionych zdjęć lub przedmiotów symbolizujących dzieci, które zdjęć po sobie nie pozostawiły (mogą to być np. aniołki). Pragnących postawić świecę i zdjęcia zapraszamy do przyjścia kilka minut przed rozpoczęciem Eucharystii.

Po Mszy Świętej - pierwsze po wakacjach spotkanie działającej przy naszym klasztorze grupy wparcia rodziców po stracie dziecka. Serdecznie zapraszamy!Warszawa (Wesoła - Stara Miłosna)

http://www.parafiastaramilosna.pl/oglosz...arafialne/
http://www.dlaczego.org.pl/cache/8/48c7d...742d42.jpg

Cytat:W sobotę 15 października o godz. 13 na cmentarzu będzie krótkie nabożeństwo z poświęceniem grobu – pomnika „Dziecka Nienarodzonego”. Można tuż przed modlitwami dać kartkę z imieniem, nazwiskiem takiego dziecka.
#6
Ełk

http://diecezjaelk.pl/component/content/...2016r.html

Cytat:Obchody związane z Dniem Dziecka Utraconego w diecezji ełckiej w tym roku odbędą się we wtorek, 11 października 2016 r. Msza św., pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego będzie sprawowana o godzinie 16.30 w parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku (ul. 11 Listopada 28). Po wspólnej Eucharystii nastąpi złożenie urny z prochami dzieci w Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym w Ełku.
#7
Siedlce

http://diecezja.radiopodlasie.pl/?pageId=62&id=1142

Cytat:W piątek 14 października 2016r. o 12.00 w Katedrze Siedleckiej odbędzie się kolejny już pogrzeb dzieci utraconych. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Piotr Sawczuk.

Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, ciała dzieci zmarłych w wyniku naturalnego poronienia, których rodzice sami z jakichś powodów nie mogli pogrzebać, zostaną pochowane w grobie na Cmentarzu Janowskim w Siedlcach. Grób ten jest miejscem, gdzie wszyscy rodzice, którzy doświadczyli straty swojego dziecka, mogą przeżywać żałobę, ukojenie w bólu. Zapraszamy do modlitwy i solidarności z tymi rodzicami.
#8
Tarnów

http://www.dzieciutraconetarnow.pl/

Cytat:W Tarnowie, w Światowy Dzień Dziecka Utraconego - 15 X 2016 r. - odbędzie się pierwszy pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach.

Na godz. 10.00 zapraszamy do kościoła w Tarnowie Mościcach, ul. Zbylitowska 5, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Przed Mszą św. będzie można napisać, na specjalnie przygotowanych karteczkach, imiona swoich dzieci, które zostaną złożone na czas Mszy św. przed ołtarzem głównym, a po nabożeństwie do mogiły zbiorczej na cmentarzu.

Pochówek rozpocznie się o godz. 11.00. Spotykamy się przy kaplicy cmentarza w Tarnowie Mościcach ul. Czarna Droga skąd uroczyście przejdziemy na miejsce pochówku. W czasie uroczystości odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, które rodzice udostępnili komitetowi.
Zachęcamy rodziców, aby przynieśli znicze, symbolizujące pamięć o swoich dzieciach, które zapalimy przy mogile zbiorczej, a także do przysyłania imion dzieci z datą ich śmierci i tygodniem ciąży, w którym doświadczyli straty. Zostaną one odczytane w czasie pochówku, a także wpisane do wirtualnej Księgi Pamięci znajdującej się na stronie komitetu. Imiona można przesłać korzystając z formularza kontaktu na stronie www.dzieciutraconetarnow.pl/kontakt lub przez wiadomość na Facebooku https://www.facebook.com/dzieciutracone/ Do udziału w ceremonii zaproszono również przedstawicieli innych związków wyznaniowych, działających w Tarnowie. Koszt pochówku zostanie pokryty ze środków budżetowych Miasta Tarnowa.
#9
Wrocław

http://fev.wroclaw.pl/pochowek-dzieci-ma...rodzonych/

Cytat:Pragniemy poinformować, że najbliższy pochówek dzieci martwo urodzonych, których Rodzice nie odebrali ze szpitala odbędzie się w sobotę 15 października 2016 r. Ceremonia rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30 w kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Osobowickim. Rodziców oraz Rodziny dotknięte utratą dziecka zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pochówku.
#10
Dopiewo koło Poznania

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...825&type=3

2016-10-15 godz. 19:00
Parafia Najświętszej Maryi Panny

Cytat:Serdecznie zapraszamy na wspólne czuwanie adoracyjne rodziców dotkniętych stratą dziecka, ich bliskich i przyjaciół oraz wszystkie osoby pragnące przyłączyć się do wspólnej modlitwy
#11
Kościerzyna

http://www.sanktuarium.pl/parafia_swiete...,1493.html

Cytat:W naszej parafii Msza św. z tej okazji i pochówek na cmentarzu odbędą się w piątek 14 października o godz. 19.00 w kościele św. Barbary. W czasie liturgii będą odczytane imiona i nazwiska zmarłych dzieci. Zapisywać je można na kartkach i składać przed Mszą św.
#12
Słupsk

http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/a/z...,10684658/

Cytat:Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka odbędzie się 15 października o godz. 11 w Sanktuarium św. Józefa przy ul. Szczecińskiej 38 w Słupsku. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. Cezary Iwanowski, kapelan Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Na Nowym Cmentarzu ceremonia pogrzebowa rozpocznie się około 12.10.
#13
Gdańsk

http://www.stratadziecka.pl/aktualnosci/...utraconego

Cytat:Kolejna Msza św. w intencji zmarłych dzieci oraz osieroconych rodziców odbędzie się w sobotę 15 października
o godzinie 15.00 Parafia Matki Bożej Fatimskiej Gdańsk-Żabianka Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1.

Na początku Eucharystii odczytamy imiona zmarłych dzieci. Każdego rodzica lub rodzinę, która pragnie oby imię dziecka/dzieci zostało odczytane prosimy o przybycie do kościoła 15 minut przed uroczystością - będziemy spisywali dane dzieci.

Tak jak w latach poprzednich, na Mszy świętej dokonamy obrzędu Chrzestu Pragnienia.

Dotyczy on dzieci, które umarły w trakcie ciąży lub zaraz po porodzie i nie otrzymały Sakramentu Chrztu św.

Rodzice takich dzieci w sposób symboliczny będą mogli oddać Je Bogu.

Rodzice powinni wybrać imiona dla swoich dzieci. Jeżeli nie znacie ich płci - posłuchajcie podpowiedzi własnego serca. Tak jak przy Sakramencie Chrztu, tak i przy chrzcie pragnienia powierzamy Panu Bogu dziecko jeden raz!

Do obrzędu chrztu pragnienia można przynieść własną świecę, kto nie będzie miał, otrzyma przez nas zakupione.

Zdjęcia i opisy uroczystości z lat poprzednich znajdziecie w galeriach październikowej 2012 r., 2013 r. , 2014 r., 2015 r.

Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej. Prosimy o przyniesienie słodkości.
#14
Andrychów

http://www.stanislaw-andrychow.pl/aktual...onego.html

Cytat:W sobotę przypada „Dzień Dziecka Utraconego”.

Na Różańcu obejmiemy naszą modlitwą osieroconych rodziców, którzy utracili swoje dziecko przez poronienie, lub śmierć w późniejszym wieku.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
#15
Gietrzwałd

http://sanktuariummaryjne.pl/start/

Cytat:Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warmińskiej, Diakonia Życia w Olsztynie oraz Kanonicy Regularni Laterańscy - kustosze Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej - w Dniu Dziecka Utraconego - 15 października - zapraszają rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka do wspólnej modlitwy w gietrzwałdzkim sanktuarium.

PROGRAM SPOTKANIA:

- 17:15 różaniec
- 18:00 Msza święta
- 18:45 procesja ze świecami do Kaplicy Dziecka Utraconego przy Źródełku
#16
Radomsko

http://swlambert.pl/wydarzenie/dzien-dzi...ance_id=44

Cytat:Zapraszamy 15 października 2016r. do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka czy to przed czy po przyjściu na świat w wyniku u choroby, poronienia, przedwczesnego porodu , wypadku, czy aborcji oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dzieci. Ten czas jest okazją do modlitwy za osieroconych rodziców, szansą na oddanie Bogu swojego cierpienia.

W Radomsku dzień ten będzie w Kościele św. Ojca Pio

16:00 Eucharystia

17:00 Różaniec w intencji rodziców po stracie i ich dzieci oraz modlitwa przy pomniku Dziecka Utraconego.
#17
Toruń

http://www.parafiaswietegojakuba-torun.p...zenia.html

kosciol sw. Michala Archaniola. Ul. Rybaki. 8.00

Cytat:Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, że w tym dniu o godzinie 8.00 w kościele Świętego Michała Archanioła w Toruniu będzie sprawowana Msza święta obrzędowa i przeprowadzony pochówek dzieci utraconych - poronionych. Po Mszy świętej na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku.
#18
Giedlarowa koło Leżajska

http://parafiagiedlarowa.com/

Cytat:Zapraszamy
Sobota 15 października 2016 godz. 15:00 - Przy Pomniku Dziecka Utraconego - cmentarz w Giedlarowej
#19
Rzeszów

http://www.diecezja.rzeszow.pl/2016/10/d...aconego-2/

Cytat:15 października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka zapraszamy na Różaniec, prelekcję i Mszę Świętą do Kościoła Farnego w Rzeszowie (pw św. Wojciecha i św. Stanisława). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.
#20
Mikstat

http://www.parafia-mikstat.pl/ogloszenia.html

Cytat:Również 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata oczekiwanego, niejednokrotnie jedynego dziecka, w każdym momencie jego życia, jest dla rodziców i rodziny niewyobrażalną tragedią. Pragniemy tego dnia pamiętać w naszych modlitwach. Wieczorny różaniec ofiarujemy w tej intencji.
#21
Częstochowa

http://cz.oaza.pl/dkn/index.php?option=c...ogloszenia
http://sanktuariumjozefa.pl/index.php/42...utraconego

Cytat:Zapraszamy 15 października 2016r. do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka czy to przed czy po przyjściu na świat w wyniku u choroby, poronienia, przedwczesnego porodu , wypadku, czy aborcji oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dzieci. Ten czas jest okazją do modlitwy za osieroconych rodziców, szansą na oddanie Bogu swojego cierpienia.

Zapraszamy w Częstochowie - Sanktuarium św. Józefa

17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie
18:00 Eucharystia
18:45 świadectwo rodziców po stracie dziecka

Zakończymy adoracją, którą w Częstochowie poprowadzi zespół 77fm podczas której, każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone Dziecko.
#22
Wieluń

http://cz.oaza.pl/dkn/index.php?option=c...ogloszenia

2016-10-15

Cytat:Klasztor Sióstr Bernardynek

17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie
18:00 Eucharystia
18:45 świadectwo rodziców po stracie dziecka
#23
Bydgoszcz

http://www.bydgoskabazylika.pl/index.php/ogloszenia

Cytat:W dniu 15 października (sobota) na całym świecie obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka i następujący po nim proces żałoby związany jest z ogromnym bólem. Kościół pragnie być blisko małżonków i rodzin oraz jednoczyć się z osobami zmagającymi się z cierpieniem i osamotnieniem z powodu utraty dziecka. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wspólną modlitwę przy Grobie Dziecka Utraconego na cmentarzu przy ul. Wiślanej, w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Zaś wieczorem o 18.30 na Mszę św. w parafii św. Jadwigi na Wzgórzu Wolności.

(Fri, 14 Października 2016, 20:33:54)Malgosia napisał(a): Spotkanie na cmentarzu będzie przy Grobie Dziecka Utraconego.
A po Mszy św. spotkanie dla rodziców po stracie w salce przy parafii.
#24
Rydułtowy

http://www.swjerzy-rydultowy.wiara.pl/og...rskie.html

Cytat:Dnia 15-go października będziemy przeżywać „Dzień Dziecka utraconego”. Zapraszamy Rodziców, którzy utracili swoje dziecko w sobotę na modlitwę różańcową o godz. 16.15 i o godz. 17.00 na Mszę św. w ich intencji. Po Mszy św. nastąpi modlitwa w Miejscu Pamięci. Po uroczystości zapraszamy na spotkanie do Oratorium św. Józefa.
#25
Brzesko

http://www.jakub.bwi.pl/images/stories/pliki/ddu.jpg

2016-10-15
Parafia Miłosierdzia Bożego
18:00 Msza Święta i po Mszy zapalenie światełek pod figurą Jezusa Miłosiernego


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości