mutacja PAI-1
Ja też mam PAI-1 hetero i do tego MTHFR 1298AC, aktualnie jestem w 22tc. W okresie starań miałam zalecony Acard, po pozytywnym teście ciążowym Clexane 0.6, w 20tc zwiększono mi dawkę Clexane do 0.8 ze względu na pogarszające się wyniki i nagły wzrost anty Xa, Acard odstawiony po 12tc ze względu na krwotok i nawracające plamienia.

Myślę, że warto spytać lekarza o jego opinię na temat stosowania heparyny w ciąży przy tej mutacji, znam kilka dziewczyn, które oprócz PAI nie miały żadnych innych problemów ze zdrowiem a ciążę donosiły dopiero na heparynie.
Odpowiedz
Jestem swiezo po wizycie u immunologa ktory wlasnie wychodzi z założenia ze lepiej brac niz nie brać heparyny. I dostalam zaswiadczenie do gin z sugerowana dawką. I oczywiscie acard.Ale za to mimo hashimoto wysokiego anty tpo i ana 2 + encortonu nie chce mi dać.
Odpowiedz
Witam,
Z uwagi na kilkuletnie oczekiwanie na zajście w drugą ciążę oraz poronienia w rodzinie, zdecydowałam się na badania genetyczne na trombofilię. W wyniku mam 3 na 6 genów nieprawidłowych:
MTHFR C677-T układ heterozygot.nieprawidłowy
MTHFR 1298A-C układ heterozygot.nieprawidłowy
PAI-4G układ homozygot.nieprawidłowy.
Co oznacza taka kombinacja? Czy może to oznaczać, że nie będę mogła zajść w drugą ciążę, czy jest jakaś nadzieja? Dodam, że mam regularne,ale krótkie, obfite okresy, czasem z widocznymi skrzepami, żadnych leków nie przyjmuje, prowadzę sportowy tryb życia.
Będę wdzięczna za pomoc...
Odpowiedz
(Thu, 18 Maja 2017, 15:06:26)tuti19j napisał(a): [Witam ja mam Pai 1 4g Homozygota.Jakie zalecenia dostałas od lekarza?czy udało Ci sie zajsc w kolejna ciaze?ja mojego aniołka straciłam w 15tc.pozdrawiam

Tuti19j dostałam acard i fraxyparyne. I udało sie. Trzymam kciuki za Ciebie.

Mamaokruszka miałam to samo, odstawiony acard po krwotokach w 9 tc ale fraxy brałam do konca.

Helena na mthfr się nie znam ale masz tu kopalnie wiedzy na forum. Wtedy trzeba chyba brać inny kwas foliowy? Heparyna na pewno.
Odpowiedz
Dziewczyny a długo starałyście się o ciąże ?ja mam tylko PAI 1 4 G homozygota juz 8 mc starań i nic do tego bardzo nieregularne cykle...podpowiedzcie coś czy ten PAI moze utrudniac zajcie w ciąze ?czy wogole ją wyklucza....bo juz powoli trace nadzieje ,,,dodam że ciała antykardiolipidowe w normie cały czas biorę acard i w czasie ciązy lekarz nie chce wprowadzić mi heparyny tylko zostawić na acardzie...sama nie wiem?/
Odpowiedz
Ja zaszłam w 4 cyklu starań, mam MTHFR i PAI 4G - obie hetero. PAI może utrudniać zajście w ciążę, powodować ciąże biochemiczne. Jeśli mimo regularnych starań nie zachodzisz to warto pójść na monitoring cyklu, żeby zobaczyć czy owulujesz i zbadać hormony bo ich nieprawidłowe poziomy mogą powodować trudności z zajściem. Clexane bym nie odpuściła, zwyczajnie bałabym się, że nie wystarczy
Odpowiedz
Cześć Dziewczyny!
Czytam ten wątek od pewnego czasu, bo sama jestem posiadaczką mutacji PAI-1 4G i MTHFR - obie hetero. Trafiłam ostatnio na profil na fb "Wsparcie MTHFR" oraz bloga tej samej Autorki: https://nutrigenom.wordpress.com
Zaczęłam śledzić trochę te strony i dzięki nim zaczęłam rozumiem proces metylacji. Podrzucam, może się przyda!
Nie wiem jeszcze czy pomaga przy PAI-1 bez MTHFR, ale może warto zerknąć. Autorka nazywa się Beata Stachnik.
Odpowiedz
Wydaje mi się że PAI nie ma żadnego wpływu na starania bo zaszłam 3 razy - Za każdym razem w pierwszym cyklu.
Też bym nie odpuściła bo dopiero przy heparynie donosiłam
Odpowiedz
notobedemama- dzięki za linka.
Jak rozpoznac mutacje PAI-1 hetero czy homo?
Odpowiedz
notobedemama- czy masz moze jescze jakie slinki o mutacji PAI-1?
Odpowiedz
Hej, mam pytanie do Was, które mają mutację w PAI-1 4G: jak doszło do Waszych poronień, w którym tc i jak ono przebiegało (serduszko przestało bić, poród przedwczesny)?
Odpowiedz
U mnie było bardzo wcześnie, był tylko 4mm pęcherzyk i potem prawdopodobnie ciąża biochemiczna (piszę prawdopodobnie bo bety nie robiłam a na teście była ledwie widoczna druga kreska). Nie miałam zabiegu ani tabletek, wszystko odbyło się samoistnie
Odpowiedz
Ja

(Mon, 31 Lipca 2017, 11:06:18)DPG napisał(a):
(Mon, 07 Listopada 2016, 17:54:48)Hana napisał(a): Również się zbadałam pod tym kątem i mam pai-1 hetero. Genetyk zaproponowała profilaktykę przeciwzakrzepową w następnej ciąży.
I sama teraz nie wiem czy to jest groźne czy też nie.

Ja miałam 3 ciąże biochemiczne i wyszła mi mutacja PAI - 1 4G hetero, oprócz tego test Allo- MLR - brak przeciwciał blokujących, reszta testów wyszła prawidłowo. Lekarz kazał mi brać 1 x acard od 15 dnia cyklu do 1 dnia miesiączki, a jak zajdę w ciąże to nie przestawać. Na razie mamy 1 miesiąc starania.
Odpowiedz
Nola ja 2 ciąże obumarle, obie w 9tc, obie poprzedzone krwotokami (krwiak podkosmowkowe). W 3 ciąży to samo krwiak krwotok ale nie obumarla - wierzę że to dzięki heparynie.
Odpowiedz
(Fri, 03 Listopada 2017, 09:51:49)kasiek~ napisał(a): Nola ja 2 ciąże obumarle, obie w 9tc, obie poprzedzone krwotokami (krwiak podkosmowkowe). W 3 ciąży to samo krwiak krwotok ale nie obumarla - wierzę że to dzięki heparynie.

Hej Kasiek i jak udało Ci się ?? My mamy ten sam problem niestety mieszkamy za granica i nic tu nie robią z tego, badania robiliśmy w Polsce. Teraz czekamy na kolejna wizyte u ginekologa.
Odpowiedz
(Thu, 14 Czerwca 2018, 15:34:53)MadziaiPiteroskiii napisał(a):
(Fri, 03 Listopada 2017, 09:51:49)kasiek~ napisał(a): Nola ja 2 ciąże obumarle, obie w 9tc, obie poprzedzone krwotokami (krwiak podkosmowkowe). W 3 ciąży to samo krwiak krwotok ale nie obumarla - wierzę że to dzięki heparynie.

Hej Kasiek i jak udało Ci się ?? My mamy ten sam problem niestety mieszkamy za granica i nic tu nie robią z tego, badania robiliśmy w Polsce. Teraz czekamy na kolejna wizyte u ginekologa.

Tak, udało się.
Odpowiedz
(Thu, 14 Czerwca 2018, 15:34:53)MadziaiPiteroskiii napisał(a):

Hej Kasiek i jak udało Ci się ?? My mamy ten sam problem niestety mieszkamy za granica i nic tu nie robią z tego, badania robiliśmy w Polsce. Teraz czekamy na kolejna wizyte u ginekologa.

Hej. My tez z moja partnerka stracilismy dziecko w 8tc, takze mieszkamy za granica. Troche nie za bardzo ufam tutejszym polskim lekarzom, a z drugiej strony moja partnerka nie znajac jezyka obawia sie badan w angielskiej sluzbie zdrowia. Jestesmy dzien po odebraniu wynikow i szukamy lekarzy zeby nam pomogl z nieprawidlowymi czynnikami MTHFR oraz PAI.

Czy szukac ich w Polsce (mieszkamy na polnocy, pomiedzy Gdanskiem i Olsztynem), czy w UK?

Pozdrawiam wszystkich, to forum daje nam sporego kopa do dzialania i nadzieje. Smile
Odpowiedz
Jeśli macie możliwości to w Gdańsku jest sporo dobrych specjalistów. Pisałam o nich w wątku o lekarzach ale m.in. to immunolog Suchanek, hematolog Matyśniak, ginekolog Matkowski
Odpowiedz
(Sat, 14 Lipca 2018, 07:00:57)mamaokruszka napisał(a): Jeśli macie możliwości to w Gdańsku jest sporo dobrych specjalistów. Pisałam o nich w wątku o lekarzach ale m.in. to immunolog Suchanek, hematolog Matyśniak, ginekolog Matkowski

Witam, jestesmy troche rozdarci, bo na innym forum polecano nam dr Jerzak. Czy leczylas sie u dr. Matkowskiego juz wczesniej? 

Pozdrawiamy.
Odpowiedz
(Fri, 20 Lipca 2018, 17:01:36)KwasnyPL napisał(a):
(Sat, 14 Lipca 2018, 07:00:57)mamaokruszka napisał(a): Jeśli macie możliwości to w Gdańsku jest sporo dobrych specjalistów. Pisałam o nich w wątku o lekarzach ale m.in. to immunolog Suchanek, hematolog Matyśniak, ginekolog Matkowski

Witam, jestesmy troche rozdarci, bo na innym forum polecano nam dr Jerzak. Czy leczylas sie u dr. Matkowskiego juz wczesniej?

Pozdrawiamy.
Tak, trafiłam do niego krótko po stracie, jak pokazałam mu wynikiwyniku badań genetycznych to od razu wysłał mnie do immunologa po papier na refundację zastrzyków, żeby nikt się nie przyczepił do zasadności i prowadził mnie tak, że czułam się autentycznie zaopiekowana.

Co do dr Jerzak, słyszałam dobre opinie, jednak na empatię nie ma co liczyć, wiele osób zrezygnowało z wizyt u niej właśnie ze względu na specyficzny sposób bycia
Odpowiedz
Hej dziewczyny.
Proszę Was o pomoc. W sierpniu 2018 straciłam syna w 33 tc. Po tej tragedii postanowiłam się przebadać. Oczywiście żaden lekarz nie powiedział mi jakie badania wykonać. Robiłam je na własną rękę czytając podobne historie dziewczyn, które po śmierci dziecka miały zlecone różne badania. Postanowiłam zrobić badania w kierunku trombofilli. I tak wyszły mi dwie nieprawidłowe mutacje. MTHFR A1298C układ heterozygotyczny i PAI-1 4G układ heterozygotyczny. Genetyk u którego byłam powiedział mi, że są to słabe mutacje i to nic groźnego i nie mam się martwić. Mam spokojnie starać sie o kolejną ciążę i przepisał mi femibion zero.
Tydzień temu wybrałam sie do nowego ginekologa. Zbadałam właśnie kwas foliowy i wyszedł wysoki- 32 ng/mL gdzie zakres ref. Wynosi 5,9-24,8. Oczywiście nowy lekarz również powiedział, że to nic takiego i nadal mam brać ten femibion zero i sie nie przejmować. Ale po tym wszystkim co mnie spotkało wole chuchać na zimno.
Dziewczyny czy mam brać nadal ten femibion czy np. przeżucić się na kwas foliowy Solgar Kwas foliowy forma metylowana (Folian) Metafolin 800 MCG. Nie mam pojęcia co robić bo nie znam się na tym, a żaden lekarz mi tak naprawde nic nie powiedział co i jak. Proszę Was o pomoc i radę.
Sorry ,że tak sie rozpisałam Smile.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości