Czym zajmują się osoby będące członkami Stowarzyszenia?
[...]

Gdzie można się zapoznać z działalnością Stowarzyszenia?
Jakie konkretne działania były przez Stowarzyszenie podejmowane w ciągu ostatniego roku, dwóch np. w tym kierunku, aby kobieta po poronieniu mogła:

a) godnie pochować dziecko (zasiłek pogrzebowy) bez konieczności przechodzenia często upokarzającej procedury ustalania płci dziecka badaniem genetycznym, za które trzeba samemu zapłacić?

b) dojść do siebie na urlopie (i zasiłku) macierzyńskim bez konieczności biegania za lekarzem i błagania go, żeby łaskawie wystawił L4?

Co konkretnie robi Stowarzyszenie, poza prowadzeniem tego forum?

Proszę kogoś ze Stowarzyszenia o udzielenie odpowiedzi na powyższe.
Odpowiedz
W kwestii formalnej: temat wątku nie jest mój. Jest zmieniony przez Admina.
Odpowiedz
A pardon, w kwestii formalnej, faktycznie: w powodzie edycji nie wpisałam pierwotnie, że i tytuł zmieniłam.
Uzupełniłam to teraz.
Odpowiedz
Czy Admin jest członkiem Stowarzyszenia?
Odpowiedz
Konkretny personalnie, w mojej osobie? Nie.
Odpowiedz
Stowarzyszenie w 2015 roku zajmowało się:
- prowadzeniem strony i forum (rękami wolontariuszy - dzięki Smile)
- dyżurami telefonicznymi (odbieramy kilka w tygodniu czyli kilkaset w roku) - głównie pomoc prawna i związana z organizacją pogrzebu
- wspieraniem inicjatyw lokalnych jak np. Grób Dziecka Utraconego w Bydgoszczy i w Ełku i lokalnych spotkań dla rodziców
- prowadzeniem dyżurów dla rodziców po stracie m.in w Nakle i Bydgoszczy
- udzielaniem wywiadów, wypowiedzi i innymi kontaktami z mediami (kilkadziesiąt razy w roku)
- spotkaniami ze studentami, lekarzami, położnymi, księżmi, doradcami życia rodzinnego etc.
- indywidualnymi spotkaniami z rodzicami po poronieniu w trudnych momentach żałoby
- wysłałyśmy listy do RPO, posłów, senatorów i kilku komisji sejmowych
- zaczęłyśmy opracowywać nowe teksty ulotek.

Brak rąk do pracy (społecznej, bo nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia) i słaba umiejętność (czas i ludzie) promowania nie wykluczają działania, Idefiksie.
Pozdrawiam.
Małgosia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości