Poronienie ciąży bliźniaczej
Jestem po zabiegu ivf. Po wielkiej radości kiedy stwierdzono u mnie ciążę zaczęły się schody.
Pojawił się krwiak koło dziecka. Brałam leki na podtrzymanie i leczenie krwiaka.
20 października lekarz stwierdził brak serduszka, 23 października beta zaczęła spadać - odstawiłam leki.
Poroniłam w domu 27 października (7tc) wieczorem.
Następnego dnia pojechałam do szpitala - krwawienie + skurcze. Dam dostałam leki oraz na obrazie usg wyszedł jeszcze jeden pęcherzyk ciążowy z zarodkiem.
Dziecko nie dawało znaków życia - lekarz powiedział, że i je poronię.
Postanowiłam nie brać leków tylko poczekać na samoistne poronienie.
Plamię, podkrwawiam, ale do dziś nie poroniłam. Czasem brzuch boli nawet bardzo. Biorę no-spe i paracetamol jak bardzo boli.

Moje pytanie brzmi: kiedy mogę spodziewać się drugiego poronienia?
Mniej więcej w jakim czasie mam zacząć się niepokoić, że coś jest nie tak?

Dzięki za każdą odpowiedź.
Odpowiedz
W IVF miałaś podane 2 zarodki? Zagnieżdżenie drugiego dopiero teraz wykryto, ale nie było akcji serca? Co to za "leki", które teraz dostałaś, a których na razie jednak nie bierzesz - na podtrzymanie ciąży, czy wręcz przeciwnie, bo na indukcję (wywołanie) akcji poronieniowej drugiego dziecka?
To bardzo możliwe, że poronisz ponownie, ale może warto odczekać. Jakieś 2 tygodnie na ogół nie stwarza wielkiego zagrożenia. Ronić możesz w każdej chwili, z tym że No-Spa hamuje także skurcze (dlatego działa przeciwbólowo), więc przeciwdziała rozkręceniu się akcji porodowej. W tym celu lepiej byłoby ją odstawić, jeśli jesteś zdecydowana pozwolić o wszystkim zdecydować do końca naturze.

https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=3797
Odpowiedz
Tak, miałam podane dwa zarodki.
Ciąża była rozpoznana jako pojedyncza, z resztą i poziom bHCG nie wskazywał na ciąże mnogą.
Dostałam w szpitalu leki p-b bólowe - paracetamol w zastrzyku i no-spe w kroplówce - skręcałam się z bólu.
Nie biorę (nie zdecydowałam się zażyć) leków przyśpieszających poronienie drugiego dziecka.
Nie biorę leków na podtrzymanie ciąży - po stwierdzonym spadku bety odstawiłam duphaston i lutinus.
W szpitalu lekarz przepisał mi no-spe max 3x1 do tego paracetamol przy bólach. Biorę okazjonalnie no-spe i jak bardzo brzuch boli środki p-w bólowe.
Brzuch boli zazwyczaj w ciągu dnia, od wczoraj wieczorem skończyło się plamienie. Czuję się dziwnie, jestem osłabiona i rozdrażniona.
Dzięki za odpowiedź.
Ból jest dość dotkliwy, więc raczej no-spy nie odstawię, bo zwyczajnie nie wytrzymam z bólu. Znów wyląduję w szpitalu.
Nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości