Dzień Dziecka Utraconego 2015 - Informacje
#1
Lublin

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka Utraconego do Archikatedry Lubelskiej (ul.Królewska 10), 

15 października 2015 (czwartek), o godz.19.00.

Świętowanie tego dnia rozpoczniemy Mszą św.

KSIĘGA DZIECI UTRACONYCH

15 października w Lublinie w czasie obchodów Dnia Dziecka Utraconego w Archikatedrze Lubelskiej będzie można wpisać imię swojego dziecka do Księgi Dzieci Utraconych

Księga powstała z myślą o rodzicach dzieci utraconych, aby mogli zapisać w niej imiona swoich zmarłych dzieci. W czasie organizowanych przez nas Eucharystii, modlimy się za wszystkich rodziców, który doświadczyli utraty dziecka. Dzięki zapisanym w tej Księdze imionom dzieci i rodziców, nasze modlitwy nie będą anonimowe, ale pozwolą pochylić się nad bólem konkretnych osób, których imiona znamy, których spotkaliśmy.

Jak wygląda wpis do Księgi?
Prosimy o wpisywanie imienia dziecka z datą jego narodzin dla Nieba, oraz imiona rodziców. Przez "imię dziecka" rozumiemy nie tylko to imię dziecka, które zostało umieszczone w dokumentach, ale też imię, które nadaliśmy dziecku symbolicznie i pod którym dziecko jest obecne w naszych sercach i myślach. Jeśli tego nie zrobiliśmy do tej pory, dziś jest właśnie do tego okazja. Możemy nadać imię naszemu utraconemu dziecku, i wpisać je do Księgi. Data śmierci nie musi być dokładna. Ważne jest to, co my pamiętamy.

W razie pytań, zapraszam do kontaktu: my.mamydzieci@gmail.com
#2
Częstochowa i Wieluń

http://archiczest.pl/news/dzien-dziecka-...dziernika/

Cytat:Częstochowa – Sanktuarium św. Józefa oraz Wieluń – Klasztor Sióstr Bernardynek
17:15 Różaniec w intencji rodziców po stracie
18:00 Eucharystia
18:45 Prelekcja, świadectwo rodziców po stracie dziecka
19:15 Adoracja
#3
Zawiercie

http://archiczest.pl/news/dzien-dziecka-...dziernika/

Cytat:Zawiercie Bazylika św. Apostołów Piotra i Pawła

18:00 Eucharystia
18:45 Różaniec w intencji rodziców po stracie
#4
Radomsko

http://archiczest.pl/news/dzien-dziecka-...dziernika/

Cytat:Radomsko Kościół św. Ojca Pio

16:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie
17:00 Eucharystia
18:00 modlitwa przy pomniku Dziecka Utraconego
#5
Poznań

Zapraszamy na obchody Dnia Dziecka Utraconego do kościoła oo. Dominikanów. 15 października 2015 roku, o godzinie 19.00 odprawiona tam zostanie msza św. w intencji dzieci i ich rodzin.

Pozostawiam adres e-mailowy do kontaktu: ddu.poznan@gmail.com


http://www.poznan.oaza.pl/dk/15-pazdzier...utraconego

Cytat:Zapraszamy rodziny, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach oraz wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę  15.10.2015 na nabożeństwo różańcowe do kościoła pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami w Poznaniu ul. Świętojańska 1, na godz.18:00, oraz na mszę świętą o godz. 18:30.

Dnia 15 października, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego, na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowina – na Ogrodach, zostanie uroczyście poświęcone pierwsze w Poznaniu miejsce pamięci dzieci, które umarły w łonie matki w tak wczesnym stadium swojego rozwoju, że rodzice nie mieli żadnej możliwości pochówku swojego poczętego dziecka.
O godz. 15:00 przy nowym pomniku (usytuowanym tuż obok kaplicy, przy grobie śp. dr Wandy Błeńskiej) zostanie odprawione nabożeństwo z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, po czym ks. bp Zdzisław Fortuniak wraz z ks. proboszczem Tomaszem Moraszem dokona aktu poświęcenia.
#6
Białystok

SOLNE MOTYLE - 18 X, godz.16 - twórcze warsztaty dla mam po stracie z Białegostoku i okolic...
... a także tych z dalszych okolic, jeśli mają chęć / możliwość, by dołączyć Smile


W nocy po tym, gdy okazało się, że serduszko Nastki przestało bić, wierciłam się na szpitalnym łóżku i nie mogłam zasnąć... żeby nie zwariować z bólu, wyobrażałam sobie, że kiedyś usiądę z mamami po stracie i będziemy robić motyle. Najpierw dla siebie, a potem dla innych - żeby kobiety wychodzące ze szpitala zamiast słów :"Jesteś młoda, będziesz miała jeszcze dzieci... itp." mogły dostawać motyla i może jakąś ulotkę - informację, gdzie szukać pomocy. W najbardziej szalonej wersji marzeń "widziałam", jak udało się namówić do robienia motyli (nie) miłościwie nam panującego ordynatora ginekologii i położnictwa - jak marzyć to marzyć, położne, lekarzy, studentów i studentki z medycznych kierunków.

Pierwszy krok już za nami - usiadłyśmy przy warsztatowym stole w kwietniu.
Z okazji DDU zapraszamy na kolejne spotkanie.

„Co pomaga przeciąć więzy spowalniające żałobę?
*Uczciwe uznanie wielkości poniesionej straty.
* Odrzucenie starych pouczeń, które zabraniają nam się smucić.
* Zbudowanie sieci wspierających nas relacji z ludźmi.
* Przyjęcie daru łez.”

J. Guntzelman „Jak poradzić sobie z życiową tragedią”


Na spotkanie zapraszamy kobiety, których dzieci odeszły w trakcie któregokolwiek etapu ciąży, podczas porodu czy w późniejszym czasie.
A także kobiety, których bliska osoba doświadczyła straty dziecka.

Usiądźmy, by wspólnie tworzyć solne motyle.

Kobiety od wieków siadały razem, by zająć się darciem pierza, by prząść, tkać, szyć, haftować.

Gdy ich dłonie były zajęte pracą, serca tworzyły niepowtarzalną przestrzeń na snucie opowieści, na wymianę myśli, na radości i smutki, ból i nadzieję.

My zrobimy przestrzeń na opowieści o dzieciach, które odeszły o całe życie za wcześnie, o okaleczonym macierzyństwie. Przestrzeń na kojącą, karmiącą ciszę – gdy nie trzeba tłumaczyć, bo inne kobiety wiedzą, jak to jest - żyć, gdy małe serduszko przestało bić… tęsknić za kimś, kto odszedł nim zdążyłaś go poznać, czasem nawet nim zobaczyłaś, dotknęłaś…
A jeśli nie wiedzą z doświadczenia, to mają odwagę i siłę umieść swoją bezradność i po prostu być.

Co jest w składzie naszej solnej masy na motyle?

* SÓL – kryształki, które zostają po osuszeniu łez bólu, bezsilności i tęsknoty. Łez wdzięczności za piękno tych chwil, gdy pod sercem było nowe życie. Łez wzruszenia, gdy czyjaś obecność niesie ukojenie. Łez, które często niewidoczne płyną, gdy patrzysz na dzieci w ramionach rodziców. Łez, które wypłynęły i które płyną każdego dnia. Też i tych łez, które skrystalizowały się na dnie duszy, serca - powstrzymanych nieudolnym pocieszaniem… brakiem ludzi, którzy stworzyliby bezpieczną przestrzeń, by mogły wypłynąć… czasem brakiem sił i odwagi, by przeżyć żałobę w pełni świadomie, w całej jej ostrości.

* MĄKA – męka życia naszego codziennego, gdy raz za razem próbujemy brać się w garść i się rozsypujemy, „mąka”, która powstaje, gdy umysł nieustannie mieli pytanie DLACZEGO???, CO MOGŁAM ZROBIĆ INACZEJ ???

* WODA – to zgoda na to, co się pojawia. Woda raz szemrze górskim strumykiem, raz zatapia powodziową falą. Jest kałużą, w której odbija się niebo i jest nieprzeniknioną głębiną oceanu.
Bywa delikatną mżawka, a czasem burzową nawałnicą. To śniegowy płatek i bryła lodu. Unosi się parą nad kubkiem z herbatą albo spowija świat mgłą, w której nic nie widać.
Proces żałoby jest podobnie różnorodny.
To woda sprawia, że sypkie sól i mąka zmieniają się w masę, z której można coś ulepić.

* TĘCZOWE BŁYSKI – okruchy skał, o których śpiewał Jacek Kaczmarski : „w skale rozpaczy nadziei grań krucha, w skale nadziei, przetrwane rozpacze”.

Dlaczego motyle?

„Motyle w brzuchu” – tak często są określane pierwsze wyczuwalne ruchy Maleństwa w brzuchu.
Jeszcze bardziej subtelne „motylki” muskają duszę i serce, gdy na teście widać dwie kreski, a na usg bijące serduszko.

Gdy 6 dni po porodzie umarł Teo, miałam wrażenie, że jestem jak gąsienica – ciągle głodna uwagi, ciepła, troski, bezbronna. Potem przyszedł dłuuugi czas, gdy jakaś część mnie zawinięta była w kokon oddzielający od świata, do którego zdawałam się już nie pasować. Rozpadałam się i stawałam się na nowo.
Nadszedł też czas wyjścia z kokonu, grzania skrzydeł w słońcu i wreszcie lotu – naprzeciw tajemnicy życia w pełni jego piękna i grozy.
Kiedy w drugim miesiącu ciąży odeszła Nastka, ten proces przeszłam raz jeszcze.

Niech zrobione przez nas motyle przypominają o Maleństwach, których obecność była niczym muśnięcie motyla. O radości, jaka się pojawiła za ich sprawą. Niech będą znakiem, że każda z nas ma prawo na swój sposób opłakiwać stratę, tak długo, jak potrzebuje… że zawsze jest dobry moment, by zacząć… że trzeba dać czasowi czas. Niech dają nadzieję, że „wdzięczność przemieni ból wspomnienia w cichą radość”.

O prowadzącej

Nazywam się Anna Jakonczuk - Stepaniuk. Jestem żoną Marcina, mamą Teo i Nastki – nasze dzieci są obok, choć ich nie widać… chyba, że patrzysz sercem ...
Na co dzień w Pracowni Sztuk Wielu na różne sposoby tworzę piękno.
„Od święta”  razem z Marcinem zasiadamy przy wspólnym warsztatowym stole, do którego zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkrywać radość tworzenia.
W 2013r. skończyłam Studium Liderów i Liderek Grup Wsparcia (projekt Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż w Warszawie).

Data: 18 października 2015 roku, godz. 16.00
Miejsce : ROZKWIT Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ul. Waryńskiego 6/6, Białystok
Zrzuta na sól, salę, herbatę: 10,00 zł/os.
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl
https://www.facebook.com/events/1634192433464777/

Do zobaczenia
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)
#7
Warszawa

http://www.duszpasterstworodzin.pl/dzien...-2015.html

Parafia Św. Jakuba Apostoła

Cytat:Kościół p.w. św. Jakuba Apostoła przy Placu Narutowicza. Odprawiona zostanie 15 października, w czwartek o godz. 17.00.

http://dlaczego.org.pl/ddu-archiwum/dzie...wie-sluzew

Dominikanie na Służewie

16.10.2015 r. (piątek), kościół oo. Dominikanów na Służewie, ul. Dominikańska 2
19:30  Msza Św., a po jej zakończeniu spotkanie rodziców po stracie

Cytat:W czasie mszy zostaną wyczytane imiona i nazwiska naszych zmarłych dzieci (zarówno tych starszych, jak i całkiem maleńkich). Imiona i nazwiska  dzieci można zgłaszać na adres: ddu.warszawa@gmail.com

http://bojanowski.org/ogloszenia/

Parafia Bł. Edmunda Bojanowskiego

Cytat:CZWARTEK (15.10): Dzień Dziecka Utraconego – w intencji dzieci zmarłych przed lub tuż po urodzeniu i ich rodziców modlimy się podczas Mszy św. wieczornej, różańca św. i adoracja – do 20:30.
#8
Kraków

http://mhd.org.pl/dzien-dziecka-utraconego-2015/

Cytat:Msza Święta odprawiona zostanie w piątek, 9.10.2015 roku, o godz. 20.00 w Kościele Św. Barbary, przy Małym Rynku w Krakowie. Po Mszy, z placu Mariackiego wypuścimy do nieba baloniki z imionami dzieci.

http://www.dlaczego.org.pl/ddu-archiwum/...w-krakowie

Cytat:Uroczystość poświęcenia i odsłonięcia Krakowskiego Pomnika Dziecka Utraconego odbędzie się w dniu 17.10. (sobota) o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Zawiłej. Rozpoczniemy Mszą Świętą. Na ceremonii będzie obecna pani Maria Owczarczyk, rzeźbiarka, autorka Pomnika.

http://wsparciedlarodzicow.org.pl/
https://www.facebook.com/krakowskipomnik...utraconego

Cytat:Nastąpiły niewielkie zmiany w uroczystości odsłonięcia Pomnika Dziecka Utraconego:
Zaczniemy od poświęcenia Pomnika, potem wspólnie przejdziemy na ul. Goryczkową do kaplicy św. Teresy, która jest położona 10 min. spacerem od cmentarza. Przepraszamy za zmiany, są spowodowane niezależnymi od nas przyczynami.

W dniu 15.10 zapraszamy też na Mszę Św. z paleniem świec, odprawianą w intencji zmarłych dzieci i ich bliskich w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego (koniec ul. Wicherkiewicza, Kraków-Kliny). Zaczynamy o 18.00 różańcem z rozważaniami dla rodziców po stracie, o 18.30 Msza Św. z homilią dla rodziców.
Przed różańcem i Mszą można będzie postawić na stopniach przed ołtarzem, oprawioną w ramkę kartkę z wypisanym imieniem dziecka i ewentualnie datami. Po mszy ramki będą do odebrania.

A 18.10 zapraszamy na spotkanie dla rodziców po stracie przy głównej alejce Parku Jordana. Zaczynamy o godz. 12.00. O 14.00 wspólne wypuszczenie baloników z imionami zmarłych dzieci.
Będzie można porozmawiać z terapeutą, poznać innych rodziców lub po prostu w ciszy pobyć z innymi.

http://almaspei.pl/dzien-dziecka-utraconego-2/

Cytat:Serdecznie zapraszamy rodziny po stracie na spotkanie z okazji obchodów Dnia Dziecka Utraconego, które odbędzie się 24 października 2015. Rozpoczynamy o godz. 17.00 Eucharystią, w intencji rodziców i rodzin zmarłych dzieci, w kościele pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej 52 a w Krakowie. Mszę św. sprawować będzie ks. dr Grzegorz Godawa – nasz hospicyjny kapelan. Po Eucharystii zapraszamy na kawę i ciastko do kawiarni Bona (ul. Kanonicza 11).
#9
Gdańsk

Bazylika św.Mikołaja g.18.00 15 października informacja z dzisiaj od ojca Przeora. (Dominikanie)

http://gdansk.dominikanie.pl/2015/10/dzi...traconego/


Gdańsk- Żabianka

Parafia Matki Bożej Fatimskiej

Październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny wspomina się wszystkie zmarłe dzieci.
15 października jest na całym świecie obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego.

Kolejna Msza św. w intencji zmarłych dzieci oraz osieroconych rodziców odbędzie się w sobotę 17 października 2015 roku o godzinie 15.00 Parafia Matki Bożej Fatimskiej, Gdańsk Żabianka Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Na początku Eucharystii odczytamy imiona zmarłych dzieci. Każdego rodzica lub rodzinę, która pragnie oby imię dziecka/dzieci zostało odczytane prosimy o przybycie do kościoła 15 minut przed uroczystością - będziemy spisywali dane dzieci. Tak jak w latach poprzednich, na Mszy świętej dokonamy obrzędu Chrzestu Pragnienia. Dotyczy on dzieci, które umarły w trakcie ciąży lub zaraz po porodzie i nie otrzymały Sakramentu Chrztu św. Rodzice takich dzieci w sposób symboliczny będą mogli oddać Je Bogu. Rodzice powinni wybrać imiona dla swoich dzieci. Jeżeli nie znacie ich płci - posłuchajcie podpowiedzi własnego serca.


Gdańsk-Osowa

http://www.zbawiciel.gda.pl/index.php/o-...rafii.html

Parafia Chrystusa Zbawiciela

2015-10-15 18:00 Msza Św. w intencji Rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka
#10
Przeźmierowo koło Poznania

Msza Św. 15.10 o godz. 18.00 w parafii pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego, podczas której zostaną odczytane imiona zmarłych dzieci

http://www.parafiaprzezmierowo.pl/index....parafialne
#11
Wrocław

http://antoni.w-w.pl/
http://naprotechnologia.wroclaw.pl/dzien...wroclawiu/

Cytat:W czwartek Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach na cmentarzu osobowickim, które rozpoczną się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o 15.15 zostanie odprawiona msza św. w int. rodzin dzieci utraconych.
#12
Żywiec

http://www.sluzebnicaducha.pl/?15102015-...conego,108

Cytat:Tego dnia rodzice pragną zaznaczyć, że pamiętają o swoich nienarodzonych i zmarłych dzieciach, że je kochają i będą kochać do końca swojego życia. Chcemy, aby ten dzień stał się dla osieroconych rodziców wspólnotą w cierpieniu, nadziei i wiary. Zapraszamy 15 października o godz: 17.15 na różaniec i o godz: 18.00 na Mszę świętą. Jesteśmy z wami.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Floriana. Eucharystia dla rodziców po stracie 15.10.2015 godz.18
#13
Białystok

http://www.archibial.pl/ogloszenia.php?ogl=1515

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na obchody Dnia Dziecka Utaconego

15 Pażdziernika 2015 r.
godzina 18:00
Katedra Białostocka

Spotkanie rozpocznie Eucharystia w  intencji dzieci utraconych. Jest prośba o przyniesienie ze sobą zniczy.
Po mszy świętej modlitwa różańcowa, zapalenie zniczy i procesja ze zniczami.

Cytat:Po modlitwie odbędzie się spotkanie dla osób pragnących działać na rzecz dzieci utraconych oraz rodziców po stracie.
W trakcie spotkania spotkania będzie można wpisać imiona swoich zmarłych dzieci w Księdze Dzieci Utraconych, a także uzyskać informacje na temat pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem.
#14
Toruń

http://www.jozeftorun.pl/pl/ogloszenia-duszpasterskie

Parafia Św. Józefa

Cytat:W najbliższy czwartek 15 października o godz. 8.00 w Dzień Dziecka Utraconego w naszym kościele odbędzie się Msza św. w intencji rodzin, których dziecko urodziło się martwe lub zmarło tuż po porodzie. Bezpośrednio po Mszy św. udamy się na Centralny Cmentarz Komunalny, gdzie odbędzie się pogrzeb dzieci martwo urodzonych w ciągu ostatniego półrocza.

http://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/8...utraconego

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Cytat:Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, że 15 października 2015 r. o godz. 8, w Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego, w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na toruńskich Bielanach zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa i odbędzie się pochówek dzieci utraconych – poronionych.

Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu w I półroczu 2015 r.

http://www.torun.paulini.pl/index.php?go=101par000new

Parafia NMP Częstochowskiej

Cytat:W najbliższy czwartek przeżywać będziemy kolejny Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym pragniemy pobłogosławić wszystkie osoby i rodziny, które utraciły dziecko. Nastąpi to podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie rodziny i osoby dotknięte tego rodzaju bólem.
Również w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ekspiacyjne za dzieci poczęte, a nienarodzone. Jednocześnie informujemy, że od tego czwartku nabożeństwo to sprawowane będzie, w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 jak i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
#15
Bielsko-Biała Hałcnów

http://www.parafiahalcnow.pl/aktualnosci/art/54/

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawiedzenia N.M.P.

Dzień Dziecka Utraconego
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku - Białej Hałcnowie (czwartek 15 października 2015 r.)

Cytat:W intencji rodziców oraz wraz z rodzicami, którzy utracili swoje dzieci - pragniemy się modlić podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 oraz na Mszy św. o godz. 17.15.
W czasie Mszy św. przed ołtarzem palić się będą znicze, które można będzie zanieść na cmentarz lub pod krzyż misyjny. Zapraszamy do udziału.Bielsko-Biała

Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Józefa w Bielsku-Białej

W czwartek, 15.10 obchodzimy ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego.
O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniami, o 17.30 różaniec,
a następnie Msza św. z kazaniem.
#16
Łódź

http://eucharystia.org/dzien-dziecka-utr...15-x-2015/

Cytat:Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Łódzkiej zaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka, na Mszę świętą sprawowaną w ich intencji, w dniu 15 października o godz. 18.00 w kościele Wniebowzięcia NMP, na Placu Kościelnym w Łodzi.

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_i...af1e530d90

Cytat:Można też na adres: wdr@csr.org.pl wysłać imię i nazwisko zmarłego dziecka, za które imiennie pomodlimy się podczas modlitwy wiernych na mszy św.Sosnowiec

http://www.diecezja.sosnowiec.pl/aktualn...utraconego

Parafia Św. Joachima

Cytat:Wszystkich doświadczających bólu i żałoby zapraszamy 15 października na g. 17.30 do parafii św. Joachima w Sosnowcu na modlitwę w Dniu Dziecka Utraconego. Jest on organizowany przez Diecezjalną Diakonię Życia Ruchu Światło - Życie.

O 18:00 Msza święta


http://sosnowiec.scj.pl/pl/viewpage.php?page_id=1

Parafia Podwyższenia Św. Krzyża

Cytat:W czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła. To również Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu i w czasie Mszy św., wszystkich Rodziców, którzy utracili swoje dzieci.Ełk

http://diecezjaelk.pl/wydarzenia/1499.html

Cytat:W czwartek, 15 października 2015 r. będziemy obchodzili Dzień Dziecka Utraconego. Upamiętnienie dnia rozpocznie się w parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Ełku, o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym w intencji rodziców, którzy doświadczyli bólu utraty dziecka. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Po Eucharystii odbędzie się modlitwa o uzdrowienie po stracie.
#17
Rumia

http://www.odkupiciel.net.pl/aktualnosci...-10-2015-r

Cytat:Dzień Dziecka Utraconego - 15.10.2015 r.

W czwartek – 15 października – Dzień Dziecka Utraconego. Modlitwa za Rodziców 
po stracie i zmarłych dzieci o 17.30 na cmentarzu komunalnym o 17.30 w Rumi.

17:00 Rożaniec w Kaplicy na cmentarzu komunalnym
18:00 Msza święta
19:00 Modlitwa przy Pomniku Dziecka Utraconego
#18
Gliwice

http://www.dorodzin.pl/aktualnosci/325-1...onego.html

Cytat:Duszpasterstwo Rodzin i Duszpasterz Rodzin po Stracie Dziecka Diecezji Gliwickiej zapraszają 15 października 2015r. na modlitwę w intencji rodzin po utracie dziecka:
17:15 - Różaniec
18:00 Msza św.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koszęcin, ul. Powstańców Śląskich 15
Będzie możliwość zakupienia książek o tematyce straty dziecka.
#19
Gietrzwałd

http://sanktuariummaryjne.pl/start/archi...rzwa-dzie/
http://archwarmia.pl/aktualno-ci/2015/pa...traconego/

Cytat:Zapraszamy rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka do wspólnej modlitwy w gietrzwałdzkim sanktuarium.
Program spotkania: 17:15 różaniec;  18:00 Msza święta w intencji rodziców; 18:45 procesja ze zniczami do Kaplicy Dziecka Utraconego przy źródełku (prosimy zabrać ze sobą znicze).

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka przygotowaliśmy Gietrzwałdzką Księgę Dziecka Utraconego, do której będzie można wpisać imiona dzieci i rodziców. Kaplica Dziecka Utraconego w Gietrzwałdzie została zbudowana z inicjatywy Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Uroczystości poświęcenia odbyły się 13 września 2015 roku, podczas Mszy świętej odpustowej przy źródełku.

http://www.kanonicy.pl/aktualnosci/gietr...m,906.html

Cytat:W Dniu Dziecka Utraconego zapraszamy rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka do wspólnej modlitwy w gietrzwałdzkim sanktuarium.
- 17:15 różaniec
- 18:00 Msza święta w intencji rodziców
- 18:45 procesja ze zniczami do Kaplicy Dziecka Utraconego przy źródełku
#20
Góra Św. Anny

http://dfoz.pl/2015/10/dzien-dziecka-utraconego-2015/

Cytat:15 października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Diecezjalne obchody będą miały miejsce w Bazylice na Górze Świętej Anny. O 18:00 odmówiony zostanie różaniec, po którym o 18:30 rozpocznie się Msza Święta. Po Eucharystii pójdziemy w procesji do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego
#21
Brzesko

http://www.brzesko.pl/?p=24927
http://milosierdzie.brzesko.net.pl/blog/...utraconego

Cytat:Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza mieszkańców na mszę, która 15 października o godzinie 18.00 odprawiona zostanie w intencji dzieci, które odeszły o całe życie za wcześnie oraz ich rodziców i bliskich. Po mszy, pod figurą Jezusa Miłosiernego zapalone zostaną światełka.
#22
Luboń

http://www.siostry-maryi.pl/aktualnosci/...onego.html
#23
Będzin-Grodziec

http://www.naszkosciol.info/aktualnosci-...-2015.html

Cytat:W naszym kościele w czwartek Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. o godz. 17.30 będzie w intencjach tych Dzieci, które zostały utracone przez swoich rodziców. Prosimy rodziców o zgłaszanie swych utraconych dzieci do intencji mszalnej i modlitwy.
#24
Grajewo

http://www.parafia-mbnp.grajewo.com/62-d...acone.html

Cytat:Pamiętajmy o naszej modlitwie oraz wsparciu duchowym osób które utraciły swoje pociechy. W naszej parafii w dniu 17 pazdziernika w sobotę o godzinie 10 odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych na który zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
#25
Radom

http://okmbm.pl/
http://nsj.starachowice.pl/

Cytat:Zapraszamy rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka oraz wszystkich chętnych, na spotkanie modlitewne do kościoła św. Rodziny, przy ul. Kelles-Krauza 19 w Radomiu 15 października 2015 r. (czwartek) godz. 18.00.

Program spotkania:
18.00 – Msza św. w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka
19.00 – Modlitwa różańcowa i zapalenie świec pod pomnikiem Maryi Matki Życia przy ul. Malczewskiego 1.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości