allo-mlr
Dziewczyny!! ktos orientje sie w tym temacie?? jak interpretowac wyniki ..o co chodzi z procesem hamowania i z limfactami...czy ktos potrafiłby mi zinterpretowac wynik?
Odpowiedz
Nie wiem jak ci to wytłumaczyć... na wyniku powinnaś mieć napisane ile % przeciwciał produkuje twój organizm... prawidłowa ilość to ok. 47%.. równowaga w ilośći p/c jest ważna dla prawidłowego rozwoju ciąży...jeśli jest wartość mniejsza, wtedy jest możliwość zaszczepienia kobiety limfocytami partnera... tak w skrócie tłumaczył mi to lekarz... ale myśle, ze najlepiej skonsultować to z ginekologiem i sie nie denerwować
Ja na przykład mam 0%....ale mam też p/c ANA co mnie dyskwalifikuje do owych szczepień...
Odpowiedz
Marysienka ja mam tak napisane jkies dwie kontrole kontrola 1cpm 1959potem jest w jednej lini kontrola 2 1060 surowica badanej 10%- 663 dlej puste okienko<%hmowania>
ponizeej cpm kontrola 1 8711 kontrola 2 15025 surowica badanej 10% 15395 0,0% hamowania
przeciwciala blokujace -nieobecne
A potem wynik testu cytotoksycznego
kontrola pozytywna 100%
negatywna 3% martwych
surowica badana 3% martwych
NORMA 0-10%KOMOREK BADANYCH
tak to wyglada ..lekarz kazał mi robic Ana 1 jk bedzie mniej niz 45% a mnie boli ucho...a tam nie powinnam robic w infekcji pisze...Marysienka ja jestem załamana ...placze bo niewiem co robic a lekarz dopiero 31 sierpnia.....

aa i jeszcze cos takiego na tescie cytotoksycznym pisze
NIE STWIERDZONO OBECNOSCI PRZECIWCIAŁ CYTOTOK.PRZECIWKO WYIZOLOWANYM LIMFOCYTOM DAWCY...
Odpowiedz
czyli masz taki wynik jak ja 0% p/c hamujacych... z z tego drugiego wynika, ze możesz być szczepiona limfocytami męża....
Wiecej Ci nie pomogę... musisz czekać do wizyty... mi gin powiedział, ze u mnie allo na razie nie bierze pod uwagę - szczepienia u mnie nie mają sensu... skupia sie na Trombofili...

dla pocieszenia powiem Ci, ze jest wielu ginekologów, którzy nie traktuja tych p/c jako powodu niepowodzeń ginekologicznych... tak wyczytałam kiedyś w bardzo mądrym artykule na ten temat....
Odpowiedz
Hej Kochane, mam pytanie z serii immunologicznej,Pisałam na innym forum ale cisza...robilam sobie ana 1,2,3, gdyż 2 wyszło mi miano 1:100, i przeciwciała przeciw okładzinom żołądka, niedawno otrzymałam wyniki Ana 3 i oglupialam jest tego 2 kartki na jednej wszystko napisane ujemne,natomiast na drugiej zagadka... Jest to samo co na pierwszej kartce ale już z podanymi liczbami i tak Ro-52 intensywność 2,SSB intensywność 1,Scl 70 intensywność 1,Centromer intensyw.1,PCNA 2,ds Dna int.2,nukleosomyintensywność. 3,AMA-M2 1,wszystko w klasie 0,i ostatnie Kontrola Ws 92 i +++,wizytę mam za długi czas, i troszkę się martwię gdyby jakąś dobrą duszyczka orientowala się w tym bądź miała podobne wyniki i,znalazła się tutaj na forum i dała odpowiedź będę bardzo wdzięczna...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości