serwis poświęcony Grobom Dzieci Utraconych
Cześć,

to mój pierwszy post. Chciałabym poddać pod dyskusję pewien pomysł i ciekawa jestem Waszego zdania.

Jestem mamą Aniołka pochowanego w Grobie Dzieci Utraconych na warszawskim Służewie. Istnienie tego grobu i innych podobnych, których jest w Polsce coraz więcej, uważam za piękną i bardzo potrzebną inicjatywę. Mam jednak poczucie, że nie powinny one być tak "anonimowe". Brakuje mi możliwości umieszczenia na grobie napisu z imieniem i datą... Dlatego pomyślałam, że może warto by było stworzyć niekomercyjny serwis internetowy, w którym rodzice mogliby zamieszczać wpisy dotyczące ich dzieci pochowanych w takich grobach. Potrzebne by było również miejsce dla tych, którzy nie mieli możliwości dokonania pochówku. Serwis stałby się też pośrednio bazą takich grobów (mógłby zawierać również informacje kontaktowe do zarządców cmentarzy oraz galerię zdjęć). Docelowo taki serwis mógłby też jednoczyć rodziny skupione wokół jednego grobu i umożliwiać im nawiązanie kontaktu celem wzajemnego udzielania sobie wsparcia oraz ułatwiania wspólnych inicjatyw, jak np. sprzątanie, odnawianie czy dekorowanie grobu.

Co o tym sądzicie? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie i uwagi.
Odpowiedz
Beauty ja osobiście uważam, że to dobry pomysł. Wcześniej, przy poprzednich stratach ciąż nie czułam takiej potrzeby, teraz wszystko jest inaczej. O tym, że można starać się pochować Dziecko, nawet w tym najwcześniejszym etapie, dowiedziałam się z tego forum. Do tej pory jakoś o tym nie myślałam, odrzucałam od siebie tą myśl, że miałabym chować do ziemi trumienkę, w której byłoby cząstka mnie. Teraz szukam takiego swojego miejsca, wcześniej błąkałam się po kilku cmentarzach, po grobach dzieci i było mi strasznie żal, nie mam swojego. Chciałam przygotować chociaż tabliczkę, na grobie któregoś z bliskich, ale jakoś nie spotkało się to z akceptacją mojej rodziny.
W moim mieście, na jednym z cmentarzy jest Pomnik Dzieci Utraconych i bywam tam, ale mam wrażenie, że to nie to samo. Że tak, jak wspomniałaś, jest trochę anonimowy, może właśnie gdyby była możliwość właśnie tam umieszczenia tabliczki...
Z drugiej strony logistycznie może byłoby ciężko to ogarnąć, ze strony zarządców cmentarzy.
Dlatego taki serwis i wirtualne miejsce może byłoby jakimś rozwiązaniem. Może nawet na tym forum można by stworzyć wątek poświęcony takim wpisom, nie wiem, tutaj musiałyby się wypowiedzieć osoby zarządzające.
Ale czuję podobnie jak Ty, pozdrawiam gorąco.
Odpowiedz
Jeśli zrobiłybyście takie zestawienie z lokalizacjami i zdjęciami, możemy umieścić je tu na stronie.
Odpowiedz
(Tue, 09 Lutego 2016, 09:16:46)ISLA napisał(a): Dlatego taki serwis i wirtualne miejsce może byłoby jakimś rozwiązaniem. Może nawet na tym forum można by stworzyć wątek poświęcony takim wpisom, nie wiem, tutaj musiałyby się wypowiedzieć osoby zarządzające.
Ale czuję podobnie jak Ty, pozdrawiam gorąco.

(Fri, 19 Lutego 2016, 13:04:06)Malgosia napisał(a): Jeśli zrobiłybyście takie zestawienie z lokalizacjami i zdjęciami, możemy umieścić je tu na stronie.

ISLA, Małgosia - dziękuję za odpowiedzi. Dużo czasu minęło od założenia tego wątku... Teraz jestem już mamą dwóch Aniołków...Sad

Jak się trochę pozbieram, to zacznę szykować takie zestawienie. Osoby chętne do pomocy zapraszam do kontaktu w tym wątku.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości