zbyt mloda by wszystko stracic...
codziennie wchodze na ta strone i sama juz nie wiem czy ona mi pomaga czy wrecz przeciwnie..
za 3 tygodnie koncze 18 lat, z moim chlopakiem bylismy od 2 lat, pierwsza wielka milosc... zaszlam w ciaze i postanowilam urodzic mojego Aniolka.. ze strony rodzicow mielismy duze wsparcie i wszystko potoczylo by sie bardzo dobrze- zycie mielismy juz cale zaplanowane.. strasznie Go kochalam.. i kocham.. w 22 tygodniu poszlam na badanie usg liczac ze moze dowiem sie o plec mojego Skarbeczka.. i wtedy okazalo sie ze On juz nie zyje od 6 tygodni, lekarze byli w szoku.. od razu nastepnego dnia trafilam do szpitala i po jednej dobie mialam wykonany zabieg usuniecia martwego Dzidziusia.. nikt nie powiedzial mi ze moge Go zabrac i pochowac.. teraz strasznie przez to cierpie... nie jestem osoba wierzaca i nie umiem sobie wytlumaczyc co sie z Nim dzieje.. moj chlopak mnie zostawil.. od razu po wyjsciu ze szpitala musialam wrocic do szkoly, strasznie sie zmienilam ( emocje hormony wielkie uczucie do mojego Malenstwa) zrobilam sie nieznosna.. rodzice sie ode mnie odwrocili.. wsparcie mam tylko ze strony kolezanek, ale One nie rozumieja co to znaczy- co ja czuje.. nie chce chodzic na grupy wsparcia, nikt mi pozatym tego nie zaproponowal... chcialabym porozmawiac z jakas Dziewczyna z Wroclawia ktora jest w podobnej sytuacji- czyli stracila To co tak kochala... moze ktos sie odezwie 2937055 czekam...
Odpowiedz
Są wydarzenia w naszym życiu, które na zawsze zmieniają jego bieg – takim wydarzeniem, jest niewątpliwie śmierć naszych dzieci. Przykro mi, bo wiem jak bardzo cierpisz i to że nie masz wsparcia od osób Ci najbliższych – wzmaga Twój smutek i „agresję” na świat i ludzi.
* emocje, które towarzyszą każdej kobiecie po śmierci dziecka – są emocjami skrajnymi, a ponieważ nasi najbliżsi nie rozumieją tego, co przeżywamy – reagują w taki sposób, że pogłębiają tylko naszą gorycz do świata i ludzi. Proszę Ci pokaż rodzicom tę stronę, może nie zmieni to ich zachowania w sposób radykalny, ale świadomość, że Twoje zachowanie jest normalne i tak samo jak Ty przeżywają stratę swoich dzieci inne kobiety – może rozbudzi w nich empatię, lub wydrukuj informację z linku poniżej i zostaw w miejscu, do którego będą mogli sięgnąć: https://www.poronienie.pl/jakudzielac.html
* Chciałam Ci napisać, że to iż straciłaś zainteresowanie światem swoich rówieśników jest normalne, oni nie są w stanie zrozumieć, tego co przeżywasz, czy czujesz, a Ciebie życie „naznaczyło” już tak wielkim cierpieniem. Każda z nas doświadcza podobnych uczuć, też nie potrafimy się często „odnaleźć” w gronie naszych rodzin, czy znajomych. W ich odczuciu nic się nie stało, w naszym przeżywamy żałobę po śmierci naszych dzieci.

Pisz, tutaj na forum, wypisz swoje emocje, na pewno odezwie się ktoś z Twoich okolic kto będzie potrafił pomóc.

Życzę Ci dużo sił i nie zamykaj się na świat, uzewnętrznienie uczuć, możliwość podzielenia się tym bólem, który przeżywasz z innymi – tak samo doświadczonymi osobami – pomaga.
Odpowiedz
Khess ... bylam nieco starsza od Ciebie, ale moje poronienie bylo w akadmeiku... nikt nie wiedzial... moj facet [byly] nie chcial slyszec o dziecku, a teraz robi ze mnie wszedzie idotke ktora histeryzuje...
Na ile moge - rozumiem Cie...
Ja wierze bardzo ...
Mam takie doswiadczenie, ze gdy mysle o Aniolku to wychodzi sloneczko... Wtedy jestem z Niego dumna...

Kochana duzo sily... Wiem, jak to jest zostac ze wszystkim sama... nie miec meza ktory wspiera... moi rodzice o niczym nie wiedza, boje sie ze to by ich zabilo...

Prosze Cie pisz... jesli tylko dzieki temu poczujesz sie lepiej...
Odpowiedz
dziekuje za slowa wsparcia.. moj chlopak kiedy dowiedzial sie ze jestem w ciazy staral sie mnie wspierac, jednak gdy tylko Je stracilismy od razu ucikel- wyjechal do innego miasta i sms napisal ze nic do mnie nie czuje.. teraz jest juz w stanie spotykac sie z innymi dziewczynami i zyc normlanie, zapomnial o swoim Aniolku.. mowi sie ze dziecko jest obu rodzicow, ale widac poki sie nie urodzi to tylko kobieta wie co to znaczy Je miec.. i do konca mojego zycia Ono bedzie moje i tylko moje.. moj chlopak aby bylo mu latwiej powiedzial wszystkim ze klamalam z tym Dzieckiem- to tez bardzo boli gdy ludzie patrza na mnie i mysla ze wymyslilam sobie ciaze tylko po to zeby on ze mna byl.. ludzie bywaja okrutni w tym co mowia i robia: teksty typu: i co juz przestalas udawac? strasznie rania.. dlatego juz nikomu nie ufam.. tlyko ktos kto to przezyl moze mnie zrozumiec..
Odpowiedz
witaj ja poroniłam w tamtym roku jednak do dzisiejszego dnia nie moge sie pozbierac nie moge patrzec na kobiety ciezarne na male dzieci. Uciekam przed swiatem i sama soba nie umiem sobie poradzic z tym co sie stalo trace wszystkich mame siostry chlopaka...
Odpowiedz
a ja zachowuje sie jak masochistka... w portfelu nosze ostatnie zdjecie usg na ktorym On jeszcze zyl.. i podjelam prace jako niania, zajmuje sie 3 latkiem..
Odpowiedz
Khess moj byly facet tez robi ze mnie idiotke... bardzo podobnie sie zachowuje... Coz, ponoc faceci przezywaja to inaczej. Kiedy go zapytalam dlaczego to robi, odpowiedzial mi - zeby nie zwariowac... no ale ja wariowac moge ?!?!?
Kochana... Damy rade... Bedziemy sie wpierac... Nie boj sie!
Odpowiedz
Khess chcesz pogadać napisz esmsa na nr, 663 052 731 Gosia Wrocław
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości