rozgregulowany cykl
witam,
mam po 2 poronieniu - 2 cykl, (nie licze tego od zabiegu do pierwszej @), jest jakas tragedia, wszystkoo mi sie rozregulowało, na wykresie zęby- góry, doliny, śluz niby był, skoku konkretnego nie! ile organizm wraca do siebie  po poronieniu, kiedy powinnam udać się do lekarza?ile czasu po poronieniu należałoby wykonać badania hormonów?
dzięki za odp.
Odpowiedz
To sprawa bardzo indywidualna- czasami wystarczy jeden cykl, a czasami organizm potrzebuje i pół roku(zwłaszcza, gdy wykonywane było łyżeczkowanie). Jeśli po poronieniu byłaś już u lekarza i ten nie miał żadnych zastrzeżeń, co do stanu Twojego zdrowia, to pozostaje Ci poczekać jeszcze kilka cykli, ewentualnie skorzystać z monitoringu cyklu (usg). Hormony możesz zbadać już teraz (oczywiście w odpowiednich dc), będziesz wiedzieć czy i o ile odbiegają od normy lub Twoich poprzednich wyników, bądź będziesz mogła sprawdzić czy za kilka miesięcy sytuacja ulegnie poprawie.
Odpowiedz
Jeśli mogę pociągnę temat.Właśnie dostałam 5 miesiączkę po porodzie.Każda była inna.Jedna krwotoczna,druga bardzo skąpa.także odstępy między nimi są bardzo rózne.Od 26 do nawet 36 dni.Czy mój organizm jeszcze potrzebuje czasu ,czy może powinnam zrobić jakieś badania ? Za kilka miesięcy chciałabym zacząć starania a do tego czasu chcę mieć wszystko co możliwe pod kontrolą.
Odpowiedz
Jeśli chcesz mieć wszystko pod kontrolą, to właściwie sama sobie na pytanie tu zadane odpowiedziałaś. Intuicja nie jest wystarczająca do tego, a wiec...
Odpowiedz
czy monitoring cyklu jest płatny? czy wliczony w wizytę u ginekologa? dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
Zazwyczaj płacisz jakąś kwotę za każdą wizytę podczas sprawdzania tego cyklu tj np po 50 zł. Albo za cały monitoring jakąś kwotę.
Odpowiedz
acha, dzięki Patrycja_P.

Spotkałam się także z tym, że są pewne najlepsze godziny, do robienia badań , testów LH. Wiem,że nie są to godziny poranne. Czyli jeżeli wybiorę dowolną porę monitoringu, np. 18 : 00, to czy muszę o tej samej godzinie robić monitoring cyklu, tak jak w przypadków testów owulacyjnych,czy badania temperatury...w domowych warunkach? Czyli do lekarza gin bym musiała o tej samej chodzić porze, przez kilka dni?

Dzięki
Odpowiedz
Nie. Obraz usg nie ulega wahaniom " w czasie". Chodzi sie kilka razy co 2-3 dni w zależności od tego, co na tym usg wychodzi.
Odpowiedz
dziękuję za odpowiedź i już sobie notuję na karteczce do gina info o "monitoringu cyklu".

poza tym, ja rozregulowanego cyklu może i nie mam... ale za to zawsze miałam krótkie cykle menstruacyjne, takie średnio 24-25 dni.
Jednak okresy były ok, zaczynały się małym krwawieniem,drugi i trzeci dzien był obfity i następne trzy dni były skąpe. Trwał 6 dni. Był regularny. Teraz po poronieniu cykl i był 22 dniowy najkrótszy i 25 dniowy najdłuższy... Staramy się od kwietnia zajść w ciążę, miałam już w tym czasie 3 pełne cykle, teraz jestem na początku 4 pełnego cyklu po poronieniu . Co mnie bardzo dziwi, to strasznie skąpe okresy...na początku takie brudzenie,potem jakiś śluz zabarwiony na pomarańczowo,różowo...krwi miesiączkowej mało na zewnątrz, tylko wewnątrz bardziej, nie muszę podpasek nosić , tylko wkładki.

Dlatego kieruję z tego powodu pytanie:

Czy krótki cykl, taki 22-25 dni i przy tym skąpy okres, to sygnał, że jednak coś jest nie tak i nie mogę zajść w ciążę?
Po poronieniu, na wizycie kontrolnej,lekarz dał mi zielone światło... Ale już pisałam o tym ginie, że może czas zmienić,i iść także do innego, porównać diagnozy...

wiecie co, przed chwilą poryczałam się, bo przeczytałam artykuł o tym, że takie objawy mogą oznaczać to,że kobieta zaczyna wcześniej przechodzić menopauzę..;-(((((

ja mam 32 lata, a czytałam że już po 30 spada płodność.
Mam także silne napięcia przedmiesiączkowe, obficie się pocę, jestem nerwowa bardziej, zestresowana... ja chyba zaraz zwariuję... Ryczę normalnie ;-(((
Odpowiedz
Missy, zamiast histeryzować, zrób badania hormonów. Skąpe miesiączki i krótkie cykle mogą oznaczać kłopoty z progesteronem, czyli z II fazą cyklu.
W 2-3dc trzeba zrobić badania estradiolu, LH, FSH, ew. prolaktyny.
W 8 dniu po (teoretycznej) owu - progesteron i prolaktynę.
W dowolnym dniu cyklu TSH, FT3, FT4.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości