AMH
Kochane,

Ostatnio bardzo mogłam liczyc na Wasza pomoć, jestem pewna, że tym razem też mi pomożecie jak nikt.
Robiłam badanie AMH 3 razy, średnio co pół roku. Ostatnie wykonałam w maju tego roku wynik...za każdym razem przerażający 0,4 Sad ...miałam nigdy nie zajść w ciążę. 29 maja miałlam wykonane badanie HSG, które nie stwierdziło wielkich nieprawidłowości, poza tym, że miałam \"przytkany\" jeden jajowód. Przyznam, że po badaniu zaczęłam nareszcie czuć ten jajnik. ....Jak się p.óźniej okazało 01.06 zaszłam w ciążę, którą straciła 15 lipca. Dziś otrzymałam wynik kolejnego AMH .....1,0 Czy to możliwe?
Czy poprzednie wyniki mogły wyjść przekłamane ze względu na ten zatkany jajowód? Czy możliwe żeby AMH tak \"podskoczyło\"? ...a może to błąd laboratorium? Dodam, że po poronieniiu dykl mi sie wysłużył z 23-24 dniowych do 26-27 dniowych

Z góry Wam dzi.ekuje :*
Odpowiedz
EmKa. Jestem szczęśliwą posiadaczką AMH=0,3.
Odczynnik do AMH produkują 2 firmy na świecie i z kliniki niepłodności mam informacje, że bardzo często zdarza się, że coś jest z nimi okresowo nie tak. Ostatnimi czasy podobno niestety wyniki są zawyżone. Niedrożność jajowodu nie ma wpływu na wynik AMH, bo nie taka jest \"natura\" tego hormonu.
Podobno jakieś laboratorium w Berlinie robi oznaczenia inną metodą i są dużo dokładniejsze, ale nie znam szczegółów i adresów. Mój ginekolog chciał mi je podać, ale odpuściłam, bo co by nowy wynik zmieniał? Tego się nie leczy, nagle wyniki nie poszybują w okolice 1,5 i wyżej, a do rozważenia zawsze pozostaje in vitro i to wykonane w miarę szybko.

http://www.skotnicki.pl/ginekologia/cont...ew/186/49/

przejrzałam na szybko fora...obecnie używają odczynnika, który \"podwaja\"wyniki, inaczej mówiąc zawyża je ok. 2xkrotnie.

Jest plus tej sytuacji. W razie czego możesz starać się o dofinansowanie in vitro, bo ustawodawca określił jedynie amh nie niższe niż 0,5, a nie zająknął się o jakości odczynników.
Odpowiedz
ja mam AMH 2,0 a jeden dr mi powiedział że to bardzo zły wynik Smile
Odpowiedz
Smutna biorąc pod uwagę te trefne odczynniki, realnie masz mniej więcej AMH=1(chyba, że wyniki robiłaś do połowy 2013 r). To wynik poniżej normy, ale jeszcze nie tragiczny (za takie uważa się te poniżej 0,4; usłyszałam nawet od lekarza, że to czy mam 0,3 czy 0,1 to już nie ma znaczenia, bo to jest i tak już bardzo źle).

Poza tym izolowany wynik AMH (jeśli nie jest skrajnie niski) jeszcze o niczym nie świadczy. Doświadczony lekarz potrafi ocenić czy taki, a nie inny wynik koresponduje z obrazem jajników (u mnie niestety tak). Trzeba też oceniać poziom innych hormonów płciowych.
Odpowiedz
Buu.. a ja taka ucieszona byłam wynikiem AMH 3,74 (FSH 8,16), a tu mówicie, że odczynniki złe... :roll:
Odpowiedz
zoe masz super wyniki (jak podzielimy przez 2), a jak nie podzielimy to cóż... wyniki powyżej 3,5 mogą sugerować pcos
Odpowiedz
Mnie gin powiedział, że ucieszyłby się z wyniku AMH powyżej 2 i FSH poniżej 10, w odniesieniu do mojego wieku i sytuacji. Ale nie sądzę, żeby gin wiedział o trefnych odczynnikach. Myślę, że normy na moim wyniku to powinny uwzględniać (jest napisane, że zły wynik jest poniżej 1,5). \"Badanie wykonano metodą Elisa na aparacie Euroimmun, Wartość oceny ryzyka niskiej rezerwy jajnikowej < 1,5 ng / ml odnosi się do 3 dnia cyklu. Wartość 1,5 ng/ml jest medianą dla zbioru ustalonego dla n=106, gdzie między 2,5-97,5 percentylem zbiór wartości zamyka się między ND - 10,6 ng/ml ND – granica detekcji W randomizowanej grupie kobiet o średniej wieku 30 lat wartość mediany wynosiła 2,4 ng/ml Badanie należy wykonywać w terminie wyznaczonym przez lekarza prowadzącego, a uzyskane wyniki konsultować w kontekście innych badań\"
Badanie wykonano przy użyciu testu AMH Gen II Elisa firmy Beckman Culter
Odpowiedz
Kurcze zoe, nawet założywszy, że moje jajniki zestarzały się ode mnie 10 lat szybciej, to Twój wynik i tak jest dla mnie zupełnie nieosiągalny. Wynik marzenie, zwłaszcza w Twoim wieku (nie mam nic złego na myśli).
Odpowiedz
Dzięki, animatua. W takim razie nie marudzę, wdzięczna losowi, za choć jeden niezły wynik w gąszczu innych nieprawidłowości :-) Pozdrawiam!
Odpowiedz
Tak pomyślałam teraz, ze może lekarz wie o tych odczynnikach i dlatego powiedział Ci, że oczekuje wyniku powyżej 2....Jak chcesz sobie pomarudzić dla poprawy samopoczucia, to marudź do woli Smile
Odpowiedz
Kredko jakie badanie okresla rezerwe jajnikowa? Trzeba mieć skierowanie czy jak? może to i głupie pytanie, ale myśle o tym coraz częściej, ze ja już też mam coraz mniej... mam 29 lat, 4 poronienia za soba, a teraz jeszcze te cholernie długie cykle... boje sie że nie mam dużo czasu na naturalna ciąże....
Odpowiedz
Marysienka robi się badanie AMH, normalne badanie z krwi. Nie trzeba mieć skierowania, kosztuje ok 150 zł
Odpowiedz
Kredko, dzień na AMH nie gra roli?
Życzę Wam dziewczyny, żebyście zdążyły przed 30 z urodzeniem dziecka/dzieci. To jest dobry czas na rodzenie. Nie jest się jeszcze za starym, uwierzcie. Smile ryczącej 40tce. Wink
Odpowiedz
No moje Amh 2.21
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości