błędne koło poniewierania kobietami po poronieniu przez szpitale
Cytat:[autor cytatu=Amelia]
Czyżbyś miał zamiar zaproponować dobrowolne obciążenie tego wynagrodzenia regularną darowizną na cele statutowe Stowarzyszenia czy też wskazane przez Ciebie/nas, a związane z fragmentem, który powinień zawierać się w...
Nic nie chcę zaproponować - chciałbym jedynie, aby obywatele byli świadomi, jaki jest rząd wielkości wynagrodzenia (wypłacanego odbieranymi nam w formie podatku pieniędzmi) dla urzędników odpowiedzialnych m.in. za nieposzanowanie w szpitalach prawa pacjentek do godności i intymności - patrz akcja \"lepszy poród\", o której ostatnio coraz głośniej.

Dla porównania, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Społecznych Ministerstwa Pracy (który nie rozumie, czemu to wyłącznie jego ministerstwo jest odpowiedzialne za to, że do wypłaty zasiłku pogrzebowego po pochowaniu dziecka zmarłego przed urodzeniem konieczny jest akt urodzenia) pobiera wynagrodzenie zasadnicze 9256zł brutto, a za ostatni rok (od listopada 2013 do października 2014) dyrektor ten otrzymał nagrody w łącznej wysokości 22200zł brutto.

By żyło się lepiej.
Odpowiedz
Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało mi właśnie na pismo nr 20.

http://poronienie.info/?pismo-nr-20,60#MZ4DEC14

Piszą, że postanowili \"zabiegać o wprowadzenie jako warunku udzielania świadczeń w zakresie neonatologii oraz położnictwa i ginekologii dostępności w lokalizacji świadczeń psychologa. Ponadto wystąpiono do samorządów zawodowych - lekarskiego oraz pielęgniarek i położnych - z wnioskiem o podjęcie działań mogących mieć wpływ na poprawę relacji pomiędzy pracownikami medycznymi a kobietami ciężarnymi, podczas porodu i połogu\".

Normalnie nie wierzę... Confusedhock:

Zauważcie, że w pierwszych słowach odpowiedzi jest na wszelki wypadek mowa o niewchodzeniu w polemikę z moimi opiniami i komentarzami.

Ciekawe, z jakimi opiniami i komentarzami, bo moje pismo tym razem naprawdę zawierało wyłącznie same pytania do pana ministra od zdrowia...
Odpowiedz
To oznacza, że Cię chyba kojarzą - że zdolny do tego byłbyś. Opini i komentarzy. Nazwijmy to - specyficznych w tonie. Może to ze strony wnioskują, a może mała sława już się rozwija... A może w pytaniach już ten ton masz, bo nie kojarzę treści na pamięć, ale wiem, że lubisz.
Odpowiedz
To przeczytaj pismo nr 20 - jak na mnie jest wyjątkowo krótkie...

Chyba napiszę do Korbasińskiej z pytaniem, czy na pewno odpowiedziała na to pismo, ponieważ ono nie zawierało żadnych opinii i komentarzy a wyłącznie same pytania do ministra. Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości