Kontrola betaHCG po poronieniu
No to pewnie masz odpowiedź na swoje pytanie o betę.
Odpowiedz
Hej właśnie siedzę w poradni i mam mętlik w głowie :? doktora nie ma bo jest na urlopie :? ostatnio kazał mi przyjść za tydzień i zapomniał ze go nie będzie :/ ale sprawdziłam w mojej karcie wynik badania b-hcg i jest 27 :/ :/ czyli o 8 mniej niż tydzień temu :/ :/ :/ nie wiem co o tym myśleć, czy ten hormon tak powoli się wytrąca z organizmu? To normalne ze tak powoli spada? Czy nadal jestem w ciąży? Takiej znów umierającej? Tak znów powoli, ja tego chyba nie wytrzymam. W sobotę idę na wesele i chyba nie będę się przejmować niczym i się upije jak swinia.

Czy któraś z Was sprawdzała poziom b-hcg po poronieniu? jak powoli spada? może to jest normalne i niepotrzebnie się stresuję
Odpowiedz
Sofi, spokojnie. Ja tez miałam zleconą kontrole BETAHCG. U mnie spadała dość wolno, najważniejsze że spadała. Sprawdź jeszcze za tydzień lub dwa i poczekaj aż będzie zero. A na wesele załóż wygodne buty i postaraj się dobrze bawić.
Odpowiedz
Dziękuje Ci Unbeldi Smile
Odpowiedz
witam serdecznie chciałabym się doradzić bo mam straszny mentlik w głowie. Zacznę od początku zawsze miałam regularne miesiączki 04 czerwca dostałam normalnie okres po 30 dniach 04 lipca następna miesiaczka czyli wszystko jak być powinno i tu zaczyna się jazda...09 lipca skończyłam krwawienie 14 lipca rano zaczął boleć mnie strasznie brzuch i kręgosłup bardzo podobne do boli mestracujnych tylko że razy sto.Zaczęłam plamic na brunatno pierwsze co pomyslam może jestem w ciąży no ale przecież to nie mozliwe przecież 5 dni temu skończyła mi się miesiaczka.Poszłam wkoncu po test ciążowy i wynik pozytywny  Ciąża 2-3 tydzien i ta mysl kiedy ja zaszlam skoro nie dawno byla miesiaczka wracając z apteki ból nie do zniesienia.w domu chwile posiedzialam i stwierdzilam jade na pogotowie dodam że nie mieszkam w Polsce.Na pogotowiu zrobili mi krew i nic nie tłumacząc skierowali do szpitala tam pani doktor zrobilaa mi HCG którego wynik był 103 po badaniu dopochwowym stwierdziła że niewidzi ciąży za to mam polipa wzięła wycinek do biopsji i powiedziała że to poronienie samoistne mam jechać do domu wziąść coś przeciw bolowego i przyjść za dwa na oddział żeby powtórzyć HCG a w razie gdybym mocniej krwawila poprostu przyjechać z powrotem.Po 48 godzinach byłam tak jak kazano HCG 32 już bez żadnego  badania powiedziała że jej przykro ze poronilam samo się oczyszcza i hcg spadło mam tylko czekać na wyniki tego polipa.Przeżyłam to bardzo bo staramy się o dzidzie ale jakoś sobie to wytlumaczylam na swój sposób wewnętrznie się wyciszylam.Przestałam plamic i czekam na miesiączkę ale dziś rano strasznie mnie zaczęły boleć piersi stanęłam przed lustrem i wiem że moje ciało jest inne zmienia się czułam to pomyslalam może znów jestem w ciąży ale rozsadek mi mówi to nie mozliwe przecież minęło zaledwie 15 dni od poronienia  przeciez musi byc kolejna owulacja ale zrobiłam test i co Ciążą 1-2 tydzień Ja już całkiem oglupialam czy to możliwe że zaszlam tak szybko? a może to jeszcze pozostałości z poprzedniej ale HCG  było 32 i po 15 dniach test wykazał 1-2 tydzień a ten z przed poronienia 2-3 proszę napiszcie mi co wy o tym myślicie dziękuję
Odpowiedz
bardzo Ci współczuje
(*)

test wychodzi pozytywny ponieważ poziom b hcg spada powoli i jak sama zauważyłaś najpierw wykazał 2-3 tydzień a kolejny 1-2 tydzień
Odpowiedz
byłam w szpitalu wczoraj beta 75 lekarz nie potrafi powiedzieć czy to pozostałości czy ciąża ale powiedziała że też tak moze być i że tego nie wyklucza w poniedziałek następna beta po badaniu dopochwowym nie ma zadnego krwawienia wewnętrznego i maloprawdopodobne że jest to ciaza pozamaciczna sama nie wiem o co tu chodzi
Odpowiedz
Tzn lekarz sugeruje ze 2 tygodnie po poronieniu jestes znowu w ciąży?
Odpowiedz
tak go zrozumiałam ale jak ja mogłam bym zajść skoro nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki po poronieniu ggdzie owulacja? ddwa tygodnie temu beta 32 a 2 dni temu 75 dziś o 11 mam wizytę w szpitalu HCG  plus badanie usg
Odpowiedz
I jak po wizycie?
Odpowiedz
Owulacja występuje jeszcze przed pierwszą miesiączka po poronieniu, choć moim zdaniem to mało prawdopodobne żebyś znowu była w ciąży, może poziom bhcg wynika z jakichś zaburzeń hormonalnych? Skoro tak "skacze"? Teoretycznie ciąża jest możliwa ale chyba za szybko aby test ja wykazał, bo 15 dni po poronieniu pewnie dopiero miałabyś owulacje.
Odpowiedz
Dziewczyny, mam pytanie. Jak długo po poronieniu utrzymywało Wam się w organizmie stężenie BHCG? Bo ja jestem 3 miesiąc po poronieniu i zabiegu, już po pierwszej miesiączce i mój poziom BHCG wynosi 0,2. 3 tygodnie temu było 0,9. Wydaje mi się, że to bardzo długo wszystko spada...
Odpowiedz
Taki poziom można uznać za błąd metody laboratoryjnej. Raczej wszystko jest w porządku, jeśli masz watpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem.
Odpowiedz
(Mon, 05 Września 2016, 17:48:49)animatua napisał(a): Taki poziom można uznać za błąd metody laboratoryjnej. Raczej wszystko jest w porządku, jeśli masz watpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Mój lekarz mnie uspokaja, że czasem niestety BHCG spada wolno, a im niższa, tym spada już wolniej, ale w środku jest czysto, więc nie mam się martwić... Ufam mu, bo jest świetnym specjalistą i cudownym człowiekiem. Ale wiesz jak to jest, kiedy ma się cały czas z tyłu głowy co się stało i jednocześnie pragnienie, żeby się udało...
Odpowiedz
(Mon, 05 Września 2016, 16:13:01)MsNatasza napisał(a): Dziewczyny, mam pytanie. Jak długo po poronieniu utrzymywało Wam się w organizmie stężenie BHCG? Bo ja jestem 3 miesiąc po poronieniu i zabiegu, już po pierwszej miesiączce i mój poziom BHCG wynosi 0,2. 3 tygodnie temu było 0,9. Wydaje mi się, że to bardzo długo wszystko spada...

U mnie strata w 6tc beta spadała od 3000...
po14 dniach wynosiła 775 
po kolejnych 10 dniach spadła do 195 
po kolejnych 7 dniach 98 
i po kolejnym tyg 47. 
Czyli minęło prawie 6 tyg i jeszcze nie spadła do końca. Gin.zakazał ryzykować ciążą dopóki nie zresetuję się więc dopóki nie będzie poniżej 5 musimy się zabezpieczać....dlatego tak często kontroluję bo już bym chciała zacząć starania na nowo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości