jak wyglada pochowek..?
Moze juz jest odp na to pytanie ale w telefonie ciezej mi sie korzysta z netu i trudno znalezc..W piatek urodzilam swego Aniolka Krzysia w 22tc...Jestem jeszcze w szpitalu i ciezko to ogarnac...Wlasciwie to zastanawia mnie kwestia moze dla kogos prozaiczna..Ja jestem jednak w tym zagubiona..Mianowicie czy moje malenstwo zostanie pochowane w trumience czy tez moze przy tak malym cialku wyglada to inaczej...???
Odpowiedz
To zależy od Ciebie. Ja pochowałam Synów w białej dziecinnej trumience.\\Przytulam.
Odpowiedz
Hmm zalezy ode mnie? Wiec jaka jest alternatywa?
Odpowiedz
Jesli decydujesz się Synka zarejestrowac w Urzędzie Stanu Cywilnego to Ty dokonujesz pochówku, organizujesz miejsce na cmentarzu i cały pogrzeb. Masz prawo uzyskać wszystkie swiadczenia nalezne z tytułu urodzenia dziecka, masz prawo do rejestracji dziecka i pochówku. Nie musisz dziecka pozostawić do pochowania szpitalowi. Szpitale dokonują grupowych pochówków jak sądzę.
Odpowiedz
Dziękuję...To wlasciwie juz wiem...Chodzilo mi tylko o to czy wlasnie takie malenstwa sa chowane w czyms innym,np mniejszym niz trumienki....
Odpowiedz
Witaj carka. Przede wszystkim wyrazy współczucia.
My córeczkę pochowaliśmy w urnie, zaproponowali nam to w zakładzie pogrzebowym. Był to jednak stosunkowo wczesny etap ciąży.
W Twoim przypadku malutka trumienka jest całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Niektóre z dziewczyn takie trumienki przygotowały we własnym zakresie.
Odpowiedz
Dziekuje Dorota...Moze to sie Wam wyda dziwne,ale ja jakos wlasnie widoku tej trumienki obawiam sie najbardziej...Przeraza mnie to...Chcialabym miec to juz za soba...Bardzo sie boje pochówku...
Odpowiedz
Carla współczuje (*).
Wierz mi dasz rade pożegnac swojego synka.Widok trumienki nie jest niczym przyjemnym,ale mama ma takie pokłady sily w sobie,że same nie wiemy ile.
Odpowiedz
Az mam wyrzuty sumienia,ze tak reaguje,bo momentami przychodza mi takie mysli,ze wolalabym,zeby odbylo sie to beze mnie...Nie przestaje o tym myslec...
Odpowiedz
To jak masz postąpic trudno doradzac.Kieruj się tym co mówi Ci serce i twoja bliska osoba.Dla każdej z nas co innego jest dobre.Tyle moge ci powiedziec.
Odpowiedz
Dziekuje bardzo...Wiem,ze wezme w tym udzial bo nigdy bym sobie nie wybaczyla...Mimo wszystko strach jest ogromny...
Odpowiedz
Carlo, bardzo współczuję śmierci Synka.
W zakładach pogrzebowych dostępne są maleńkie trumny (ok 25 cm i większe), w środku wyściełane aksamitem. Możesz też sama wybrać ubranko dla synka czy np. włożyć do środka zabawki. To nie są prozaiczne pytania, a pożegnanie z dzieckiem takie ważne. Pytaj, jeśli będziesz chciała się czegoś dowiedzieć.

Dla Krzysia (*)
Odpowiedz
Małgosiu,bardzo Ci dziękuję bo właśnie takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałam...Uff...dzięki wielkie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości