Lek Curacne
Witam.
Straciłam mojego synka w 16 tyg. Po jakimś czasie wpadła mi w ręce ulotka leku który od pewnego czasu zazywa mój mąż. CURACNE W ulotce wyraźnie napisane że nie może być zażywany przez kobiety w ciąży ponieważ powoduje poważne wady rozwojowe płodu. Natomiast nie stwierdzono że negatywnie wpływa na płodność mężczyzn. Zaczęłam się jednak zastanawiać czy to ten lek nie mógł być przyczyną naszej straty. Może któraś z Was może wie coś więcej na temat tego leku
Odpowiedz
agnieszko, wedle tego źródła http://kremdlamnie.pl/2012/03/izotretyno...-tradziku/ substancja aktywna tego leku nie ma wpływu na nasienie ani też nie może poprzez spermę przy współżyciu w ciąży wpływać na płód.

Współczuję straty.
Odpowiedz
No tak, na ulotce niby też tak napisali. Tylko nie wiem czy wieżyć w to że zażywanie tego leku przez mężczyzn jest bezpieczne skoro aż taki wpływ ma na kobiety i dzieciątko. Dodatkowo podczas badania USG przed zabiegiem, lekarz zauważył zgrubienie przy główce dzidziusia co mogło wskazywać na wadę rozwojową, dziwnym zbiegiem okoliczności taką wadę przedstawiono w ulotce tego leku.
Wiem , że może naciągam trochę, ale zanim zdecydujemy się na kolejną ciąże chciałabym całkowicie wykluczyć wszystkie czynniki które mogły być chociaż w najmniejszym stopniu niebezpieczne.
Odpowiedz
Pozostaje skonsultować z dobrym andrologiem. Jednak mechanizmy wpływu na nasienie a na płód są inne więc sądzę, że nie ma podstaw nie wierzyć ulotce. Producent zapewne przebadał lek pod tym kątem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości