USG genetyczne i inne badania prenatalne
Andziarka wyobrażam sobie stres. Mam nadzieję, że kolejne wyniki wykluczą chorobę dziecka. A ile masz lat? Może wiek podnosi ryzyko? Jak wyszło samo usg?
Odpowiedz
Andziarko, rozumiem, że wpływ na takie wyniki mają złe parametry z badań biochemicznych? Kojarzę, sobie, że u mnie na wątku u Szatry wyszły złe wyniki- chyba poniżej 1:100, potem zmagała się z ciężkim IUGR-em, ale koniec końców Sebastian jest zdrowy. Znam też przypadek dziewczyny, która ryzyko trisomii 21 miała obliczone na 1:18000 (prawie 19, tak jak moje), a urodziła córkę z ZD. Na pewno zaproponują Ci inne badania z krwi (może test potrójny), a póki co spróbuj się uspokoić, nie masz niestety na te wyniki wpływu, a stres Wam raczej dobrze nie posłuży.
Odpowiedz
Dziekuje animatua!
No wlasnie w przypadku wyniku granicznego ponoc nie proponuja od razu amniopunkcji, tylko dodatkowe testy i usg.

Kolejna moja mysl to lozysko, ze moze wynik wskazuje wlasnie na problemy z nim, ale tutaj tak czy siak bede pod wzmozona obserwacja, chcialabym tak od ok 20tc byc pod dodatkowa obserwacja specjalisty, ktory w odpowiednim momencie wykrylby nieprawidlowosci.

Z drugiej strony w poprzedniej ciazy tez robilam test pappa, a nic nie bylo podwyzszone 

Kredka Usg wyszlo dobre, przeziernosc 1,35mm. Mam 34 lata, takze wiek tez pewnie odegral role.
Odpowiedz
Andziarko, czy to jest ryzyko jedynie statystyczne, czy już skorygowane (uwzględniające wyniki Pappa i usg)? Jestem w tym samym wieku i ryzyko trisomii 21 miałam wyliczone 1:353, ale lekarz sygnalizowal, że wyniki mam dobre, a pogarsza je wiek. Po usg ryzyko zmalalo do 1:7500.
Odpowiedz
queenanne To juz skorygowany wynik, z uwzglednieniem usg, wieku i innych czynnikow.
Wg lekarki nie jest zly, tylko na granicy normy (1:300 to norma).
Mimo to jestem mocno zaniepokojona, skoro wysysla mnie na dodatkowe badania.

na razie pozostaje mi czekac i miec nadzieje...
Odpowiedz
To że wysyła Cię na dodatkowe badania to nie jest powód do zaniepokojenia tylko do zadowolenia Smile
Odpowiedz
Andziarko przykro mi ze otrzymalas tak stresujacy wynik ale wierze ze wszystko bedzie dobrze i ze Maluszek zdrowy. Ja mialam taka sytuacje w ciazy z Zojka moj wynik to 1:140, przeziernosc 1,5. Od razu dostalam skierowanie na amniopunkcje i okazalo sie ze byla zdrowa. Wiem co przezywasz bo sama przez to przeszlam. Twoj wynik jest na granicy a wiec tym bardziej wierze ze bedzie dobrze. Miejmy nadzieje ze dodatkowe badanie to potwierdzi. Trzymaj sie kochana
Odpowiedz
kilka cytatów ze stron FMF dotyczących pomiaru NT
Cytat: Gdy wykonywany jest pomiar NT na ekranie aparatu powinna być
widoczna tylko głowa i górna część klatki piersiowej płodu . Powiększenie powinno być jak największe, tak aby pozwalało na pomiar z dokładnością umożliwiającą, przy nieznacznym
przemieszczeniu znacznika, zmianę odczytu o 0,1 mm.

Cytat: Dla dokładnego zmierzenia przeziernooeci karkowej należy uzyskać
prawidłowy przekrój strzałkowy, podobny jak dla pomiaru
CRL, a płód powinien znajdować się w neutralnej pozycji. Jeżeli
szyja płodu jest nadmiernie wyprostowana, może to prowadzić do
zawyżenia pomiaru NT nawet o 0,6 mm, a gdy głowa jest przygięta
do klatki piersiowej do zaniżenia o 0,4 mm. Trzeba dołożyć
należytej staranności, aby rozróżnić skórę płodu i błonę owodni, ponieważ
w tym okresie ciąży obie te struktury widoczne są jako cienkie
błony i wyglądają podobnie . W tym celu należy poczekać
na spontaniczne ruchy płodu lub sprawić aby oddalił się on od
błony owodniowej.
Cytat: Różnice pomiaru NT między sonografistami i rozkład wartości pomiarów
u tego samego płodu, wykonanych przez jednego badającego,
mieszczą się w zakresie poniżej 0,5 mm w 95 proc. przypadków.

To, że u córki było NT 1,2mm o niczym nie świadczy, bo NT przecież rośnie wraz z rozwojem ciąży-wzrostem CRL i znajduje wartości diagnostyczną do wartości CRL 84mm. ryzyko indywidualne wyliczone na podstawie tych badań tez będzie inne i nie chodzi tu tylko o wartośc NT, ale Twój wiek. o wadze serca mówią też inne parametry takiego usg, nie tylko NT, które u Ciebie nie jest przecież złe. więcej na stronach FMF.
https://fetalmedicine.org/
Odpowiedz
Dziewczyny pomożecie? Wyniki krwi dziś dostałąm
HCG Wolna podjednostka beta (KRYPTOR) HCG Wolna podjednostka beta (KRYPTOR) 85,96 IU/l
PAPP-A (KRYPTOR) PAPP-A (KRYPTOR) 2,93 IU/l
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie USG w I trymestrze i testu podwójnego.
Mam umówione USG 04/01, to będzie 12t3d. Chciałabym również zrobić test podwójny. Jednak dowiedziałam się dziś, że u mnie nie ma takiego "połączenia/pakietu", po prostu jestem umówiona na USG ciąży (tak to niestety wygląda przy abonamencie w Luxmedzie). Moje pytanie dotyczy tego, czy mogę gdzieś osobno zrobić test podwójny, tzn. pobrać krew w innej placówce i potem jakoś to skorelować u lekarza prowadzącego? Czy też umówić się osobno na inne USG już w pakiecie z testem podwójnym? Nie chciałabym rezygnować z tego, które mam już umówione, bo jest dla mnie bezpłatne.
I czy test (pobranie krwi) musi być dokładnie w tym samym dniu, w którym robione jest USG?

A może ktoś może polecić placówkę/lekarza w Łodzi, którzy taki pakiet usg + test wykonują?
Odpowiedz
Najlepiej iść z wynikami krwi na usg genetyczne bo wtedy lekarz przelicza prawdopodobieństwo na podstawie wieku wagi oraz krwi. Ja robiłam prywatnie usg i krew-krew w diagnostyce koszt 200zl za test PAPPA kryptor i BHCG kryptor czas oczekiwania 4dni.
Odpowiedz
Czyli nie trzeba robić badania krwi dokładnie w dzień USG? Bo tak mnie poinformował lekarz prowadzący.
Odpowiedz
Ja uzyskałam informacje, że test z krwi trzeba wykonać tego samego dnia co USG. Dopiero na podstawie tych danych można wyliczyć ryzyko.
Odpowiedz
Badania genetyczne płodu naprawdę są bardzo ważne. Jeszcze do niedawna nie wiedziałam o istneinu czegoś takiego ale trochę poczytałam na ten temat na [Usunięto informacje marketingowe] i obecnie nie wyobrażam sobie żebym takich badań nie zrobiła. Jestem co prawda w 1 miesiącu ciąży ale myślę że warto.
Odpowiedz
KasiaeM123, polecam Twej uwadze dwa moje posty w poniżej wymienionych dwóch tematach i polecam je wraz z kontekstem, bo zaczynam być lekko zirytowana nadmiernym zainteresowaniem, jakim cieszy się nasze Forum ostatnio u kolejnych szeptaczy marketingowych. Powtarzać się nie będę, a wcześniejsze przyczajenie mnie ani łatwo nie wprowadza w błąd, ani nie zmiękcza mojego podejścia do sprawy i autorów reklam.

https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=4841
https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=4866

Ze wszystkich Twoich postów usuwam informacje, które łącznie tworzą zbędne tło marketingowe.
Odpowiedz
Ja właśnie strasznie się boję, że coś może pójść nie tak.. Od wielu lat mam problemy z tarczycą, a to może mieć podobno zły wpływ na rozwój dziecka. Jestem w 3 miesiącu ciązy i po prostu bardzo się stresuję, dlatego też zapisuję się na takie badania prenatalne. Nie wiem czy akurat jesteście stąd, ale czy słyszałyście o doktor [Usunięto informacje marketingowe] Koleżanki mówiły mi, że ona jest najlepsza jeżeli chodzi o takie badania. Tylko, że jest jakiś problem z rejestracją do niej bo tylko innych lekarzy mi proponują.. a nie chce iść do niesprawdzonego młodego lekarza. Więc próbuję dalej..
Odpowiedz
A reklamę u mnie ta "wspaniała" pani doktor opłaciła?

Taka pono cudowna zawodowo, że chwytać się musi marketingu szeptanego i to tak marnej jakości? Słabo to widzę - może dlatego pacjentkom proponują innych lekarzy...

A dla marketera-amatora wskazówka (może się przy okazji czegoć nauczysz, acz śmiem wątpić w możliwości) - prościej byłoby, gdybyś najpierw zerknęło w temat dla niepoznaki i obczytało niechcący choć te dwa posty wyżej (bo o Regulaminie czytanym w tym wypadku nawet nie marzę), to byś czasu oszczędziło i sobie, i mnie.
A nie, pardon, udziela mi się brak logiki - sobie nie (wszak czytanie wymaga czasu), za to mnie być może tak.

Próbuj dalej...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości