grupa krwi martwo urodzonego dziecka
Dzis odebralismy wynik badania histopatologicznego naszej Corki ktora zmarla w 39 tc. Chyba nie znaleziono przyczyny dlaczego umarla ale musze isc jeszcze do lekarza, dziwi mnie jednak to ze nie ma grupy krwi dziecka (lekarz mi powiedzial ze sie nie robi martwo urodzonym dzieciom grupy krwi) z mezem mamy konflikt w ukladzie rh.
W zeszlym tygodniu bylam na konsultacji u ginekologa polecana specjalistka od poronien i klopotow w ciazy (zeby sprawdzila czy moja dr prowadzila ciaze dobrze i czegos nie przeoczyla) i zasugerowala mi ze w sekcji powinien byc wynik kariotypu. To byla moja pierwsza ciaza i zadnych problemow nie mialam.
Do sekcji pobrali materiał z: mózgowie, serce, płuca, wątroba, jelita i nerka.
Czy ktos moze mi pomoc i napisac jakie sa procedury wykonania sekcji i czy naprawde sie nie robi grupy krwi?
Odpowiedz
W pierwszej ciąży nie dochodzi do konfliktu serologicznego. Żeby do niego doszło matka musi uczulić się na Rh dodatnie krwinki dziecka - do tego dochodzi w pierwszej ciąży lub poronieniu. Do konfliktu dochodzi przy kolejnej ciąży, jeśli nie poda się przeciwciał.
Odpowiedz
tak wiem tylko dlaczego nie badaja dziecku grupy krwi? na karcie informacyjnej w rozpoznaniu napisali ze dziecko martwe i ze konflikt serologiczny skoro tak napisali czy nie powinni tego sprawdzic poprzez zrobienie grupy krwi dziecka? pewnie dla nich to jest \"czepianie sie szczegolow\" ale to moje dziecko nie zyje a ja chce znalezc przyczyne na przyszlosc... oczywiscie w szpitalu podali mi immunoglobuline po porodzie
Odpowiedz
Wydaje mi się, że grupa krwi po prostu nie ma znaczenia strategicznego.
Odpowiedz
pewnie masz racje ale musze sie tego dowiedziec i wogole cos musze zrobic
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości