Jak wierzyć po stracie
Witajcie, mam na imię Ewa, mam 32 lata i jestem mamą dwóch niebiańskich córeczek- Elizy, która odeszła w 23 tyg ciąży i Clary, która odeszła w 18 tyg ciąży. Utworzyłam specjalnie dla osieroconych rodziców stronę internetową, która oparta jest na chrześcijańskim spojrzeniu na śmierć dziecka i cierpienie. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie! www.wiarapostracie.com
Odpowiedz
Ewo nie chciałabym trafić na tę stronę krótko po stracie. Niebezpiecznie ocierasz się o to, co nazywamy nietrafionymi pobożnymi pocieszeniami. Pewnie teologicznie trzyma się to kupy, ale Bóg miłości nie wyziera zza tych wersów. Przykro mi. Po prostu pewnie z cierpieniem jest tak, że jak ktoś próbuje je usprawiedliwić, to od razu powinien sobie zasłonić usta rękami. Z całą pewnością przeredagowałabym rozdział "Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie".
Odpowiedz
Dokładnie jeśli istnieje Bóg dlaczego daje Nam to co najcenniejsze a potem pozwala na rozpacz i rozłąkę.Żadna teoria teologiczna do mnie nie przemawia nie urażając Nikogo myślącego inaczej.Nawet jakbyśmy zawiniły w ziemskim życiu jakimś grzechem to ponosimy zbyt dużą karę .Za dużo jest niesprawiedliwości.Jestem wierząca lecz w konflikcie z P.Bogiem co mnie przerasta .Po co.Jemu Nasze dzieci ,gdy wokoło jes tyle zła i cierpienia.Dlaczego tam nie reagujesz? Zawsze staram się szukać przyczyn w moim postępowaniu i za każdym razem nie odnajduje odpowiedzi mimo popełnionych błędów kara za wysoka.Teraz proszę o siłę czy tak dużo i kolejny raz nie pozwól na cierpienie a wtedy uwierzę w Twoją opiekę.U mnie nie ma czegość takiego jak nienawiść tylko niezrozumienie zachowań. Nasze dzieci zasłużyły na szczęście moze i u Ciebie Je mają lecz dla Nas to nie wystarczające ,nienamacalne pocieszenie.W sercach nasze dzieci są każdego dnia i po to dałeś,aby dać nieskończoną miłość? Przecież my kochamy od ujrzenia dwóch kresek na teście.Mamy plany ,które Ty niweczysz .Rozumiem karę lecz wybierz inną .Dosyć masz już Dzieci u siebie.Może masz wobec Nich jakieś plany lecz My też .Tyle Mam żyje w poczuciu winy a dzisiejszy Dzień Wszystkich Świętych skłania do tych refleksji i gniewu niesprawiedliwości.Proszę każ winnych cierpieniu na Ziemii.- jest tyle zła .Codziennie umierają z przemocy,głodu.chorób,wojny niewinne dzieci .Jak możesz na to patrzeć.Matki tulą i chronią jak potrafią lecz same bez Twojego wsparcia nie zawsze umieją.Pozwól uwierzyć w Twoją obecność.Mi raz pozwoliłeś za co Bardzo Dziękuje - 19 lat temu moje jedno dziecko wygrało walkę o życie..Tu skłamałabym było wiele sytuacji gdzie traciłam siłę do walki,zmaganie z przemocą i urazami w wniku jej z zawiścią ludzkich spojrzeń,choćby też takie,że byłm już po Twojej stronie w wyniku choroby i pozwoliłeś wrócić ,Teraz kolejny raz proszę o siłe .Wszysko wytrzymam.Każda Mama to zrobi dla swoich dzieci / przynajmniej ta,która kocha/.Dzisiaj usłyszysz ogrom żalu i pytań to nie z braku miłości lecz niezrozumienia .
Odpowiedz
Bóg nie działa jak człowiek, kiedyś zrozumiemy, dlaczego.
Odpowiedz
Być może kiedyś nadejdzie taki dzień .Ja jeszcze nie jestem gotowa myśleć inaczej.Wiem,że Bóg nie działa jak człowiek jednak ma moc w/ g mojej teorii i z tym się nie mogę pogodzić. Dlaczego tak postępuje? to pytanie nie powinno być skomplikowane dla chrześcijan a jednak? Cierpienie wpisane jest już u podstaw powstania religii chrześcijańskiej mimo to nie mogę się pogodzić.Człowiek jest w stanie bardzo dużo znieść.Każdy nosi swój Krzyż jak Chrystus ,który umarł za grzeszników w ogromnych mękach.Tu cierpienie Mam przybiera może nieco inną formę choć nie raz zadajemy sobie pytanie za czyje grzechy Nas tak każe.Czy Nasze są adekwatne do takiego cierpienia.Nie może inaczej ? Każdy człowiek rodząc ma jakąś misję .Statam się pewne rzeczy zrozumieć lecz większość mnie przerasta zbyt duże ofiary.
Odpowiedz
Mrówka, ja też głęboko przeżywam, dlaczego i po co jest niezawinione cierpienie...
W lipcu tego roku doświadczyłam straty po raz drugi (1. raz w 2005 r.) i kiedy zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym, byłam pewna, że wszystko będzie dobrze... Myślałam nawet, że to taki prezent, może nagroda za to, że staram się troszczyć o życie nienarodzonych, któryś kolejny już raz modliłam się przez 9 mcy w intencji nienarodzonego dziecka zagrożonego aborcją (duchowa adopcja dziecka poczętego) i w dniu, w którym zrobiłam pozytywny test, te 9 mcy właśnie się kończyło...
Radość trwała tydzień, plamienie i badanie, które nie pozostawiło wątpliwości, że Maleństwo odeszło. Dlaczego i po co tak się stało? Nie mam pojęcia, ale staram się wierzyć, tak jak napisała PiBi: "Bóg nie działa jak człowiek, kiedyś zrozumiemy, dlaczego". Na tym doczesnym świecie jest wiele pytań bez odpowiedzi. To dlaczego cierpią, umierają dzieci można zrozumieć chyba tylko w kontekście krzyża... Nie traktuję tego jako kary. Po prostu tak jest i już. Przestałam myśleć takimi kategoriami, że Boże błogosławieństwo to zdrowie, szczęście i wiele innych aspektów, które traktujemy pozytywnie, patrząc kategoriami doczesności. Według nich, jeśli ktoś nie może mieć dzieci/ jest chory/ ma dziecko z niepełnosprawnością itd. itd., to Bóg mu nie błogosławi?

Dziś powiedziałabym więc raczej, że Boże błogosławieństwo to dary duchowe - to jest Boża pomoc, byśmy umieli sobie radzić z tym, co przynosi codzienność, i dojść do zbawienia.
W przemyśleniu tych różnych kwestii pomogły mi też książki - przede wszystkim "Chata" W. P. Younga, gorąco ją polecam.
Odpowiedz
Każdy ma prawo myśleć i wierzyć w co chce.Ja mam takie a nie inne zdanie. Nie będę wiecznie godzić się i przytakiwać zgodnym chórem,że coś mi się podoba i niekoniecznie chcę nawrócenia.Dosyć już cierpienia w imię czego? Mam prawo mieć wiele wątpliwości ,które ja odbieram jako karę a inni niech jako błogosławieństwo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości