zielonkawe wody płodowe a przyszła ciaża
Nie wiem czy moge otworzyc nowy temat ale nie wiem gdzie to pytanie zadać. Jak pytanie zostanie uznane za nie na miejscu to proszę o usunięcie lub przeniesienie.

Mianowicie chodzi o to że gdy rodziłam mojego pierwszego syna to miałam zielonkawe wody płodowe. Ciąża była dwa dni po terminie. Nie paliłam nigdy i nie palę. Teraz gdy zdecydowaliśmy sie znów starać o maleństwo ( po stracie drugiej ciaży) zaczęłam wszystko czytać, analizować. Dowiedziałam się ze taki kolor wód może świadczyć o tym że dziecko mogło juz wcześniej chcieć przyjsć na świat lub mogło urodzić się niedotlenione. Na szczęście synek urodził się zdrowy miał 10 pkt, mały krwiaczek podokostny ( powiedziano że od od przeciskania się przez kanaól rodny) . Nie wiem czy ma to znaczenie ale chodziliśmy z nim od okolo 2 mies na rehabilitacje bo zaciskał piąstki, nie chciał leżeć na brzuszku. Poza tym wszystko ok.
No i boję się czy to ma jakieś znaczenie przy kolejnej ciąży. Czy to może się powtórzyć bądz czy lekarze powinni to teraz jakoś bardziej kontrolować gdyby udało mi się zajść w ciaże. byc może martwie się na wyrost ale może ktoś też mial takie zabarwienie wód płodowych i mógłby powiedzieć mi coś wiecej.
Odpowiedz
Basiu
Zielone wody plodowe swiadcza tylko o tym, ze dzieciatko \"zestresowalo sie\" i oddalo smolke do wod plodowych. To nie nest sprawa ktora musi sie powtorzyc , to po prostu dzielo przypadku. Takze postaraj sie tym faktem nie stresowac....
Odpowiedz
Dziekuje majowostrato za odpowiedz. Tez czytałam o tej smułce. Ale też wyczytałam o tym niedotlenieniu i sie wystraszyłam. A wiesz chodzi tez o to że mnie wody płodowe nie odeszły. to połozna w trakcie porodu mi je przebiła. Tak sobie pomyślę co by było gdybym przyjechała np na drugi dzień. Czy takie coś jest niebezpieczne? Czy da się jakoś wcześniej tosprawdzic czy todopiero wychodzi przy porodzie te zabarwienie.?
Odpowiedz
Basiu, u mnie tak było z Hanią. Ponieważ doszło do niedotlenienia wewnątrzmacicznego, Hania oddała troszkę smółki i urodziła się w zielonych wodach płodowych. Teraz rozwija się zupełnie prawidłowo. Wody płodowe nie muszą odejść, to nie ma znaczenia, Hania rodziła się cesarką. Najważniejsze, to obserwować ruchliwość dziecka - u mnie mała była mniej ruchliwa i to mnie zaniepokoiło. Poszłam do lekarza, skierował mnie do szpitala, zrobili usg i prosto na stół.
Odpowiedz
Moja córka urodziła się w zielonych widach i z niedotlenieniem wewnątrzmacicznym. Dostałam 8 punktów ale lekarz powiedział ze poród bym za późno i stad te zielone wody i niedotlenienie. Córka rozwija się na szczęście prawidłowo.
Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedz. Zadałam to pytanie bo niegdy nie zainteresowałam sie co kolor tych wód oznacza a tez nikt tego mi nie wytłumaczył. Teraz gdy prowadzimy starania to wolę o wszystkim wiedzieć. Chociaz nie wiem czy to potrzebne bo po co sie na zapas stresować. Jeszcze raz dziekuje za odp.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości