Mutacje MTHFR
Franiu jeśli możesz to napisz, nie chciałabym tu robić reklamy Smile
Na tego co zostawiłam wyżej Smile
Odpowiedz
To jedyny temat, w którym warunkowo obecnie dopuszczam tego typu treść namiarowo-apteczno-reklamowo-cenową itp.: https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=4657.

Kilka powyższych postów do przeniesienia.
Mój post do późniejszego usunięcia.
Odpowiedz
(Mon, 09 Stycznia 2017, 20:39:12)notobedemama napisał(a): Czy to pytanie do mnie? Jeśli tak - co to ZD?

Zespół Downa.
Odpowiedz
Pibi przy mutacji MTHFR jest wysokie ryzyko urodzenia dziecka z ZD Sad a winowajcą jest właśnie mutacja, która blokuje prawidłowe wchłanianie kwasu foliowego...

Notobedemama wszystko co powiedzial Ci lekarz jest prawidlowe - dostalam identyczne odpowiedzi od ginekologa, jedynie o diecie nie rozmawialismy i nie stosowalam jej w zadnej z ciaz ale moze warto Smile
Odpowiedz
Mama Aniołka Adasia - dziękuję za odpowiedź!
PiBi - już wiem - ZD - Zespół Downa. Nie było pytaniaSmile
Odpowiedz
Ja też o tym czytałam o tych wadach, sama w związku z nią miałam zlecone badanie genetyczne płodu na refundację.

U mnie tylko było zalecenie większej dawki kwasu nikt mi nie powiedział o metylowanych formach, sama na własną rękę podjęłam taką decyzję po zbadaniu poziomu homocysteiny który spadł a którego też nikt nie kazał mi kontrolować.

Tzn bynajmniej miałam taki powód wpisany na skierowaniu, więc na tej podstawie podejrzewam że to było przyczyną że miałam je na refundację.
Odpowiedz
No, ale ZD ma związek z dodatkowym chromosomem, to też zależy od mutacji? I kwasu foliowego?
Odpowiedz
Zauważono, ze statystycznie mutacja zwiększa ryzyko ZD dwukrotnie...jak znajdę ten artykuł to podlinkuję
Odpowiedz
Dziewczyny byłam w aptece, kupiłam sobie femibion natal 2 plus żeby mieć choć trochę tej zmetylowanej formy kwasu. do tego mam kwas zwykły na recepte 5 mg. wyczytałam teżże powinno się brać b6 i b12 więc kupiłam takie wzykłe o największej możliwej zawartości bez recepty. pani mi dała b12- 10 ug i b6- 50 mg! mój gin mi nie mówił w jakich dawkach mam to brać tylko żebym brała witaminy b.
Różnica między tym co jest w klasycznych zestawach bcomplex a tym co kupiłam jest kosmiczna. Moje pytanie, czy te zestawy to pic na wode że tam jest tak mało tego wszystkiego czy może nie powinnam brać tych wit b na własną rękę w takiej dawce.
Odpowiedz
Frania a masz stwierdzoną mutację MTHFR? Jeśli tak to potrzebne są postaci zmetylowane, bo mutacja powoduje zaburzenie procesu metylacji. Ja spotkałam się z tym, że kiedy pytałam w aptece o taką właśnie postać panie dziwnie na mnie patrzyły i podawały to, co miały, żebym sama sobie poczytała składSmile
Pytasz o dawki - sprawdzałaś może jaki masz poziom witamin we krwi? To byłby chyba dobry punkt wyjścia do suplementacji. Im większy jest niedobór tym wyższa dawka na początek, żeby "nadrobić" - takie dostałam zalecenie od dietetyka, który widział moje wyniki B12.
Odpowiedz
mam heterozygote AC a genia A1298C i napisane że to mi może podwyższać homocystwine delikatnie, genetyczka kazała tylko brać kwas foliowy 5 mg albo zmetylowany. a mój gin przy obecnie ronionej ciąży powtażał żebym też suplementowała witaminy b. w necie doczytałam że chodzi głownie o b6 i b12 dlatego je dziś kupiłam. w tej ciąży eksperymentowaliśmy tylko z luteiną50x3 i acardem od uwidocznienia pęcherzyka. mam już listę kolejnych badań i mu ją pokażę w najbliższym czasie (a na niej homocysteine)
do następnej ciąży nie podejde jak się nie zgodzi na encorton i heparyne, ale to już na inny wątek.
Odpowiedz
(Tue, 10 Stycznia 2017, 12:40:28)animatua napisał(a): Zauważono, ze statystycznie mutacja zwiększa ryzyko ZD dwukrotnie...jak znajdę ten artykuł to podlinkuję

Dawaj, dawaj, strasznie jestem ciekawa. Smile
Odpowiedz
Franiu w Femibionie w 1 tez jest ta postac, jak wroce do domu to podesle Ci te linki skad ja zamawiam metylowane formy b6 i b12. Ja sprawdzalam poziom przed braniem metylowanych i po jakims czasie poziom kwasu i b12.
Odpowiedz
a branie takich zwykłych mi zaszkodzi? bo ja to interpretuje na zasadzie kwasu foliowego 5mg. musimy brać go więcej bo się słabo wchłania albo brać metylkowany bo się wchłania dobrze. czy źle rozumuje?
wiem że w 1 jest ta postać ale w 2 jest mniej zwykłego kwasu a wiecej chyba innych składników i dlatego ją wziełam, choć się długo zastanawiałm bo piekielnie droga impreza. dałam zadanie mojemu mężowi żebym wreszcie poczuła że też coś robi że ma poczyta w necie o tych metylowanych i ma zakupić, ale wiem że to trochę może potrwać w jego wydaniu a ja nie chcę czekać.

a za linki dziękuję, tylko podaj mi pod tym linkiem co dzika mysz podawała bo dostaniemy po uszachSmile

jak się będzie ociągał to mu podsunę
Odpowiedz
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3168164/

Choć z treści to tak nie do końca....
Odpowiedz
Franiu mój lekarz jak zobaczył tą mutację od razu walną większą dawkę kwasu, skoro się nie przyswaja to trzeba więcej, taka jego teoria i pewnie większości lekarzy także w tym temacie akurat jest ciężki orzech do zgryzienia, zależy na kogo trafisz.

Ja zdecydowałam o metylowych ze względu na opinie tutaj na forum ( chociaż są osoby które biorą większą dawkę i jest ok ) i na podstawię tej strony http://www.zespoldowna.info/mthfr-c-677-...756-g.html nie mogę teraz znaleźć i przypomnieć sobie co dokładnie czytałam ale wydaje mi się że gdzieś na niej było wspomniane o tych metylowanych i o tym że MTHFR ma wpływ na ZD.
http://www.zespoldowna.info/mthfr-c-677-...eczyc.html - to też czytałam

Mam nadzieję że nie zostanę za nią skarcona, jeśli coś na niej jest nie tak to proszę o usunięcie komentarza.

Tak na tej stronie co wspomniała Dzika Mysz podeślę Ci linki.
Odpowiedz
Oszaleje z tym wszystkim, im więcej czymtam tym mniej wiem.
Odpowiedz
Franiu doskonale Cie rozumie bo miałam takie samo wrażenie, że im więcej pytam i czytam tym mam większy mętlik w głowie, no ale zdecydowałam się na coś bo nie miałam innego wyjścia czemuś musiałam zaufać. Mam nadzieję że Tobie też się uda trafić na kogoś kto Ci pomoże w tym wszystkim.
Odpowiedz
Witam Was wszystkie.
Mam 34 lata, córkę 6 letnia (zdrowa) i 3 poronienia za sobą.
Trafiłam do poradni genetycznej i przy 1 badaniach wyszło, że mam mutacje genu C667t-Heterozygota. .i jestem zielona co dalej, czytam co mogę a wasza wiedza i doświadczenie są chyba najlepsze. Kolejna wizytę u profesora genetyki mam dopiero 4.04 oczywiście na NFZ. Nie mogę znaleźć odpowiedniego kwasu a gdzie tu mowa o wszystkich pytaniach które są w mojej głowie. Nikt nie jest w stanie powiedzieć mi czy dziecko które donosze nie urodzi się chore? Profesor powiedział, że ta mutacja nie ma nic wspólnego z zespołem downa, a informacje w necie mówią cos innego. ..i bądź tu człowieku mądry. .
Odpowiedz
Ewela82, kwas metylowany kupisz w miejscach, allegro, apteki itp.
Odpowiedz
Ewela82, przeczytałas cały wątek w tym temacie? Jakie masz pytania?
Może będziemy potrafiły Ci na nie odpowiedzieć, jeśli jeszcze ich tu w treści nie ma.
Mnie lekarka (ginekolog) powiedziała, że mutacja znacznie zwiększa ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzony, ale wcale tak nie musi być.
Gdzieś wcześniej zapisałam jakie witaminy zalecano mnie - metylowane kupiłam na allegro. 4.04. - czyli masz sporo czasu na działanie do wizyty. Zaczęłabym od zbadania poziomu B12, B 9 i homocysteiny.
Odpowiedz
Cześć dziewczyny, mam prawie 33 lata, mutację MTHFR 1298 heterozygotę i jedno poronienie zatrzymane za sobą. Jakiś czas temu pisałam tutaj na forum - byłam totalnie zagubiona i miałam mętlik w głowie, bo informacje są bardzo rozbieżne. Bardzo mi wtedy pomogłyście udzielając informacji. W środę przyszedł na świat mój syn w 39+0 tc, a czytając tyle o MTHFR traciłam często nadzieje, że to możliwe. Chciałabym podzielić się tym jak byłam leczona, ale nie wiem czy mogę to opisać w tym wątku?? Chyba, że ktoś chciałby napisać do mnie prywatnie malinaaa80@gmail.com
Odpowiedz
Malina, w tym watku wielokrotnie dziewczyny pisaly/ pisza jakie maja zalecenia lekarzy, jakie leki. Mysle ze mozesz sie tym podzielic w formie informacji. Ja mam ta sama mutacje i juz nogami przrbieram z ciekawosciSmile
Odpowiedz
Malinam, pisz, Kobieto, pisz! Ja tez już przebieram nogamiSmile
Odpowiedz
Grudzień 2015 - poronienie zatrzymane. Zaczynam brać Omegamed Optima Start, zeby przygotowac sie do kolejnej ciąży.

Marzec 2016 - już mam zacząć starać się o kolejną ciążę, gdy przypadkiem ginekolog zleca zrobienie homocysteiny. Wynik 12.
Następnie robię badania genetyczne. Wynik: mutacja MTHFR 1298 heterozygota. 
Zaczynam suplementację wg zaleceń lekarza: Actifolin 2 mg x2, wit b6 50 mg x2, b12 10 mikrogramów x2. Ginekolog mówi, że po miesięcznej suplementacji mam powtórzyć homocysteinę i jeśli spadnie, to mogę zacząć starania. 

Kwiecien 2016 -Homocysteina wynik: 7,7
Po 5 tyg suplementacji zachodzę w ciążę.Przed dniem spodziewanej miesiączki robię bete HCG, która wskazuje na ciąże i tego dnia zaczynam brać Clexan 40, który biorę do rozwiązania. Plus jestem przerażona, bo czytam, że suplementację nalezy stosowac dluzej. Moj ginekolog nie zgadza się z tym. 

Czytam fora i zakupuje Swansona metylowane formy b12 1mg, b6 50 mg i kwas foliowy. Pytam lekarza o metylowane formy...mówi, że 1mg metylowanej b12 to za dużo, a Actifolin 2mg (1mg metylowany + 1mg zwykly) ewidentnie działa, bo homocysteina spadła... Sama czasami zamiennie biorę metylowane formy na własną rękę, ale nigdy nie zmieniłam suplementacji zaleconej przez ginekolog zupełnie. 

Sierpien 2016 - homocysteina 4,3

Do konca ciazy stosowalam suplementacje wg zalecn i Clexan, ktory zostal pozniej zamieniony na Neoparin 60 ze wzgledu na wzrastajaca moje wage. Omega med optina start zostal zamieniony Prental duo.

Styczen 2017 - rodzi się moj syn
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości