Badania po poronieniu - Temat zbiorczy
Miałam nadzieję, że na to forum już nie wrócę, ale niestety muszę. Miałam 2 razy puste jajo płodowe (2016 i październik 2018) i kiedy 2 tyg temu zrobiłam betę, która poprawnie przyrastała, byłam wniebowzięta. Niestety po osiągnięciu 580 przestała rosnąć (przez 3 dni urosła do 600), a pęcherzyk ma teraz 2 mm (ostatni okres miałam 08.04, owulacja monitorowana 22.04). Także obecnie czekam na krwawienie i chce tym razem zrobić wszystkie mozliwe badania. Po poprzednim poronieniu poprosiłam lekarza o listę badan ale była zdecydowanie krótsza niż na forum. Proszę o radę jakie badania mam jeszcze zrobić i kiedy - które mogę już teraz, które po poronieniu a które po odczekaniu. Tym razem tez na pewno zabezpieczę materiał do badań histopatologicznych. Zrobione badania:
Różyczka przebyta, cytomegalia i toksoplazmoza ujemne (te robiłam za każdym razem przed zajściem w ciążę)
Morfologia i glukoza jest ok
LH 6,2 mIU/ml, FSH 7,02 (oba badania w 2 dniu cyklu)
Prolaktyna 20,7ng/ml
TSH 1,670
AMH 3,45 ng/ml
Progesteron robiłam bardzo dawno, tydzień po owulacji, nie pamietam wyniku ale był poprawny wg lekarza. Nie brałam też duphastonu w 2 fazie cyklu, lekarz nigdy tego nie zalecał 
Miałam zdiagnozowaną przegrodę częściową macicy, w 2016 roku miałam zabieg usunięcia, teraz kształt macicy jest ok
Mąż:
Ilość prawidłowych plemników 4% - lekarz powiedział, że w normie, ale czy to, że w dolnej granicy, może mieć jakieś znaczenie?
bakterii w nasieniu brak
Kariotypy oboje mamy poprawne
Grupę krwi oboje mamy RH+
Lekarz oczywiście widział wszystkie wyniki, powiedział, że są ok. Lekarza mam z Invimedu, więc się specjalizuje w leczeniu niepłodności.
Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Miałaś badania w kierunku trombofilii? Przyjmowałaś jakieś leki.przeciwkrzepliwe w czasie ciąży? Powinno się wykluczyć mutacje V Leiden, MTHFR, oznaczyć poziom przeciwciał antyfosfolipidowych, białko c i s... tu na forum znajdziesz całą listę.
Odpowiedz
(Fri, 17 Maja 2019, 21:40:53)wizardess napisał(a): Miałaś badania w kierunku trombofilii? Przyjmowałaś jakieś leki.przeciwkrzepliwe w czasie ciąży? Powinno się wykluczyć mutacje V Leiden, MTHFR, oznaczyć poziom przeciwciał antyfosfolipidowych, białko c i s... tu na forum znajdziesz całą listę.

Nic z tego nie robiłam i dopiero czytając forum dowiedziałam się, że coś takiego jak trombofilia istnieje. Czy te badania mogę już teraz wykonać czy dopiero po oczyszczeniu się organizmu? Liczę na samoistne oczyszczenie, w prawdzie ostatnim razem zajęło to 2 miesiące, ale chyba to i tak lepsze od zabiegu.

Powiedzcie mi jeszcze coś - czy stres może mieć jakikolwiek wpływ na niewykształcenie się zarodka? Mam stresującą pracę, a dodatkowo starania o ciążę dodają mi zmartwień. Nigdy nie wierzyłam, że to ma jakiś wpływ, ale teraz się zaczęłam zastanawiać.

I jeszcze ostatnie pytanie - czy ktoś słyszał o boreliozie jako przyczynie poronień? Badanie na borelioze mi zasugerowała ginekolog w szpitalu, ale nie mam żadnych objawów, a z tego co czytałam to też te badania nie zawsze pozwalają zdiagnozować tę chorobę.
Odpowiedz
Badania na trombofilię w sensie przeciwciał najlepiej zrobić do 6 tygodni po poronieniu, ponieważ często są obecne tylko wtedy. Czynnik V Leiden i mutacje w dowolnym czasie. Warto zrobić kariotyp partnerów, pod kątem translokacji zrównoważonych, poziomy witamin, chlamydie, wirusy CMV. Jest tego serio spora lista.
Jeśli chodzi o zaburzenia krzepnięcia, to nawet jak nic nie wyjdzie a są poronienia nawykowe, to ginekolodzy dają i tak heparynę i aspirynę.
Odpowiedz
(Fri, 19 Lipca 2019, 12:46:22)hortensja napisał(a): Przejrzałam cały wątek pod kątem informacji o histeroskopii. (...)

Hortensjo, przeniosłam Twojego posta tutaj:
https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=3562
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości