Wymiary płodu ...
Lena trzymam kciuki! Czasami troszkę trwa zanim znajdzie się tętno bobaska na tym etapie ciąży, dlatego jak zapytałam lekarza czy kupić sobie detektor tętna płodu to postukał mi po głowie, że oszaleje przy tym. ja wiem, że to się łatwo mówi, ale NIE MOŻESZ SIĘ TAK NAKRĘCAĆ, szczególnie, że już na niewiele rzeczy masz wpływ, a twoje negatywne emocje bardzo źle wpływają na maluszka, podnosi się poziom stresu i spadają inne hormony, tak to działa. Głowa do góry i czekamy na dobre wieści po usg!
pozdrawiam
Odpowiedz
Nio i tak dzidzia na dzien dziesiejszy ma 20tyg i kilka dni czyli o 2 tyg za malo i prawdopobnie mam malowodzie spowodowane nadcisnieniem tetniczym. Troche mnie to uspokoilo ale nie wiem co teraz beda robic...i co mam robic dlatego nie czuje az tak wyraznych ruchow.
Odpowiedz
Dlaczego prawdopodobnie? Lekarz nie mierzył ilości wód?
Co do różnicy w pomiarach - nie jest duża więc spokojnie do przodu. I jak najmniej nerwów.
Odpowiedz
Nio mierzyl ilosc wod wynosi 3 to bardzo malo... Wiem ale to chyba da sie uzupelnic mam teraz konsultacje ze specjalista.
Odpowiedz
Rzeczywiści mało. Dobrze, że masz szybko konsultację. Trzymam za was mocno kciuki!
Odpowiedz
Lena, a jak przepływy? będziesz miała jeszcze jakieś usg w najbliższym czasie? co z Twoim nadciśnieniem? masz zlecone leki? powinnaś dużo pić. Poza tym, jeśli dzidziuś zaczyna \"spóźniać się\" ze wzrostem, istnieje ryzyko hipotrofii. Bierzesz jakieś leki antyzakrzepowe?
Odpowiedz
Na nadcinienie cos Ci przepisali? Tą konsutacje kiedy masz miec?
Odpowiedz
Tak leki biore od 17tyg na nadcisnienie. Konsultacje mam w poniedzialek na 9 rano.
Odpowiedz
Leki przeciwzakrzepowe biore od 5tyg ciazy.
Odpowiedz
A przeplywy mam dobre. Tak jest napisane w raporcie. A pije ponad 2 lity wody
Odpowiedz
Pij często malymi łykami, a nie na raz szklanke wody, co 3 godziny - tak wypity płyn szybko wysikasz. Czy lekarz sprawdzał, czy czasem wody się gdzieś nie sacza?
Odpowiedz
Wlasnie to sprawdza na tej konsultacji w poniedzialek a czy sa jakies sposoby uzupelniania tych wod?
Odpowiedz
Są, po prostu się je \"dolewa\". Hmmm.... \"po prostu...\".
Odpowiedz
A na czym to polega? Orjetujecie sie?
Odpowiedz
Leno!
Każdy dzidziuś ma różny temperament, jedne brykają cały czas, inne są spokojniejsze, tak jak wcześniej Ci już pisałam dużą rolę w odczuwaniu ruchów ma umiejscowienie łożyska. 21 tydzień to jeszcze wcześnie i nie zawsze będziesz czuła bardzo intensywne ruchy, ważne żeby je czuć każdego dnia. Im więcej chodzisz tym mniej odczuwasz ruchów bo kołyszesz bobaska i zasypia a wieczorkiem jak usiądziesz to odczucia są mocniejsze. Spokojnie, jeszcze parę tygodni i będziesz czuła naprawdę mocne kopnięcia lub wypychanie brzucha, pozdrawiam i nie denerwuj się tak!!! (wiem, że to łatwo się tak radzi, ja też stresowałam się odczuwaniem ruchów córeczki)Smile
Odpowiedz
Ja sie boje ze przez to malowodzie moja dzidzia bedzie zagrozona a to wszystko przez moje nadcisnienie...ruchy czuje ale slabe ...chce wierzyc ze bedzie dobrze...
Odpowiedz
Leno jestem całym sercem z Wami.

Mam nadzieję, że spokojnie dotrwacie do porodu. Teraz jest najważniejsza u Ciebie kwestia małowodzia i na tym się koncentruj a wymiarami Dzidziusia nie stresuj się na zapas, tak jak ruchami. W ostatniej ciąży córka potrafiła nie dawać znaku nawet przez kilkanaście godzin i bardzo słabo ją czułam do samego porodu. Każde dziecko ma inną aktywność i każda mama inaczej je odczuwa.
Odpowiedz
Lena ja w 18 tygodniu miałam praktycznie bezwodzie u jednego z moich bliźniaków, ale u mnie pęknięty był pęcherz płodowy. Jeśli u ciebie pęcherz jest cały, to wiem, ze wody uzupełniają w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Podobno są tam najlepsi specjaliści. Sprawdzaliśmy to, bo problem po części miałam podobny.
Odpowiedz
W UK nie wiem czego mam sie spodziewac... Teraz strach do PL sie wybrac...
Odpowiedz
Pije wiecej wody i latam do kibelka.... Jakas nie spokojna jestem czuje moja kruszynke delikatnie mnie smyra
Odpowiedz
Lena, ostatnio byłam w szpitalu i poznałam dziewczynę która trafiła w 28 tc z minimalną ilością wód a do tego dzieciątko było bardzo maleńkie jak na ten tydzień ...ja poznałam ją w 33 , miała nakaz leżenia wstawała tylko do wc ) i picia , piła takie ilości wody że aż mi się słabo robiło, po usg okazało sie że wody w normie a mała nadgoniła i wypisali ją do domu. poznałam jeszcze 2 dziewczyny w podobnej sytuacji i też po jakimś czasie leżenia i picia sytuacja się normowała i dziewczyny były wypisywane do domu.
Mam nadzieję że u Ciebie też się wszystko unormuje . Ja też mam przeboje od początku ciąży i cały czas w pozycji horyzontalnej , ale nie tracę nadziei i modlę się o każdy następny tydzień.
Odpowiedz
Dziekuje za wsparcie...lezam i pije i jak nie musze to nie wstaje...
Odpowiedz
Kurcze dziewczyny od wczoraj odczuwam pobolewania w dole brzucha... Czy to moga byc wiezadla? Dzidzia sie delikatnie rusza. Jutro mam wizyte w szpitalu...
Odpowiedz
A wiec jednak lozysko nie pracuje prawidlowo:-(((( ale wiem ze wod nie trace sprawdzili to w szpitalu. Kazali sie nastawic na wszystko....Sad
Odpowiedz
Lena... :* przytulam mocno i życzę dużo siły! Wiem, że ciężko jest ale staraj się myśleć pozytywnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości