azalia
Wiem głupie pytanie, ale jestem mega zdenerwowana bo jesteśmy na wyjeździe i nie mam jak pójść do gina..

Mianowicie od porodu nie miałam jeszcze okresu gdyż 8 tygodni po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne azalia dla kobiet karmiących bierze się je bez przerwy i nie na przy nich @ aczkolwiek mogą wystąpić   plamienia krótkie. 2 i pół tygodnia temu zaczęłam mieć takie właśnie plamienie nie przejęłam się- tydzień temu wyjechaliśmy, a od jakiś 5 dni plamienie zmieniło się w krwawienie, pomijam już fakt, że martwi mnie długość \'plamienia\' to przede wszystkim martwi mnie to że zmieniło się jakby w normalną @. W nocy , kłułdziś dość mocno bolał, kłuł mnie lewy jajnik. Przed chwilą wychodząc z kąpieli poczułam mokro w pochwie wytarłam się ręcznikiem po czym zobaczyłam na nim duży około 3-4cm skrzep, nie wiem,to była jakaś taka mięsista tkanka, koloru cielistego z niteczkami jakby krwi, otoczona krwią..potem dość sporo krwi ze mnie poleciało i koniec wszystko wróciło do \'normy\'..
Mój Boże dziewczyny co to było, czy ja mogłam właśnie poronić? Jestem przerażona nie wiem co robić..
Przepraszam za dokładny opis ale się strasznie boje... Sad
Odpowiedz
Kiniusiu, nie sposób odpowiedzieć na pewno na Twoje pytanieSad Jest możliwe, że zaszłaś w ciążę, bo przecież owulacja występuje przed ewentualną miesiączką. A przy pigułce jednoskładnikowej jak Azalia niestety nawet 3-godzinne opóźnienie w jej przyjęciu skutkuje obniżeniem skuteczności antykoncepcyjnej.
Odpowiedź na pytanie, jaka jest przyczyna Twojego krwawienia mogłaby dać wizyta ginekologiczna i/lub oznaczenie beta hCG.
Niestety nic więcej nie umiem poradzić. Przykro miSad
Odpowiedz
Kinia ten skrzep nie musiał oznaczać poronienia, ja takie duże skrzepy bardzo często miewam w normalnych okresach. Czasem też właśnie mam plamienie/skąpe krwawienie, potem duży skrzep i po nim intensywniejsze krwawienie dopiero... Może mimo tabletek jakoś tam endometrium przyrosło i się musiało oczyścić. Ale pewną odpowiedź możesz uzyskać tylko tak jak pisała Marta.
Odpowiedz
Kiniu podczas przyjmowania dezogestrelu mogą pojawić się plamienia międzymiesiączkowe. W działaniach nieporządanych masz nawet wymienione bolesne miesiączkowanie czy nieregularne krwawienia. Cały czas się zastanawiam czemu miałoby nie być przy nim okresu... Przecież po cyklach bezowulacyjnych też przychodzi @. No i producent w środkach ostrożności podaje, że w przypadku braku krwawienia lub bólu brzucha należy rozważać ciążę pozamaciczną. Więc chyba @ powinna być. Jeśli jednak myślisz, że to mogła być ciąża, zrób jak radzi Marta.
Odpowiedz
mniam, brałam Azalię. Nie ma miesiączki, bo ją bierzesz bez żadnej przerwy. Ewentualnie są plamienia, w trakcie pierwszych miesięcy przyjmowania z reguły. Ale to cały czas w czasie przyjmowania leku, żadnych przerw się nie robi.
Odpowiedz
W sumie wiedziałam, że nic ponad to co wiem nie poradzicie, ale jakoś lżej jak wyrzuciłam to z siebie.
Zjeździliśmy dzisiaj tyle laboratoriów tu i udało się znaleźć jedno otwarte, ale wyniki dopiero w poniedziałek.
Mam nadzieję, że to nie ciąża..bo chyba nigdy sobie tego bym nie wybaczyła. A Azalię chyba od dziś odstawię..
Odpowiedz
Kiniusiu, ja brałam Ovulan (dezogestrel) przez dwa miesiące (też karmię piersią). Plamiłam przez kilka dni, a później krwawiłam. Były to silne krwawienia i też miałam skrzepy. Odstawiłam je, bo już nie miałam siły na te krwawienia.
Ja nie miałam szansy zajść w ciążę, a skrzepy też były i też duże, więc chyba to taki efekt uboczny działania tabletek.
Odpowiedz
Mam wyniki bety...

Uffff to nie była ciąża.
Na szczęście, ale azalię odstawiam.
Odpowiedz
No to super Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości