NIECH WSZYSCY ZOBACZĄ!
Drogie Mamy,

przeglądając forum natrafiłam na link do strony Bractwa Małych Stópek

http://dlazycia.info/index.php?option=co...a&Itemid=3

na stronie fundacji można zamówić \"Jasie\"- (plastikowe?) modele dzieci w 10 tygodniu życia płodowego.
Zgadzam się z tym co piszą na stronie, cyt. \"[Jasie] są wyjątkowymi narzędziami w walce z nieświadomością społeczną dotyczącą życia najmłodszych dzieci. Większość osób, które na własne oczy zobaczy, potrzyma w ręku wierny model dziecka już w 10 tygodniu życia płodowego, zmienia swoje zdanie na temat m.in. aborcji.\"

wpadłam na pomysł, aby zamówić takie Jasie i rozłożyć je na Grobie Dzieci Nienarodzonych na Cmentarzu

Spotkałam się kilkakrotnie z brakiem zrozumienia dla Grobu Dzieci Nienarodzonych i pomyślałam, że może taki model \"Jasia\" pomógłby zmienić czyjś pogląd, nie tylko na temat aborcji, ale też na temat kobiet, które poroniły... gdyby to miała być nawet jedna osoba \"nastawiona anty\", która przechodząc obok tego grobu zobaczy model małego \"Jasia\" zrozumie, że kobiety które poroniły to również MATKI, Matki Dzieci a nie \"czegoś\", to uznam swoją \"akcję\" za sukces. Może taka osoba gdy spotka na swojej drodze Matkę Aniołka, zastanowi się co powiedzieć, zanim otworzy usta.....

Jeśli którejś z Was spodobał się mój pomysł, przyłączcie się.
niech wszyscy zobaczą!
Odpowiedz
Kurcze olenia bardzo podoba mi się Twój pomysł, tylko link mi nie wskakuje;/
Odpowiedz
chyba teraz powinien zadziałać, coś źle wkleiłam
Odpowiedz
olenia - nie wiem jeszcze tak na gorąco, co o tym myśleć i czy moim zdaniem to ma sens, ale zaintrygowałaś mnie... pomyślę...

Jeśli doprowadzisz do realizacji tego pomysłu, to daj znać. Rzadko jestem na cmentarzu, ale gdy już jestem, zawsze odwiedzam TEN Grób. (na Łostowicach - tam chcesz położyć Jasie?).
Na pewno przyjdę..... A może pójdziemy tam razem.....
Odpowiedz
Oj... to moja Wandusia naprawdę musiała być chora, bo tak nie wyglądała Sad

Ale pomysł jak najbardziej mi się podoba. Jestem ZA!!! Czy za poparciem, w postaci tego postu, ma iść coś jeszcze z mojej strony?
Odpowiedz
Izyda sądzę, że Wanda wyglądała na swój wiek. Bo Jasie nie. Trudno ocenić czy rozmiar się zgadza, ale cechy anatomiczne niestety nie. Co sądzić o gadżetach prolife, które wprowadzają w błąd?
Olenia myślę, że powinnaś zrealizować swój pomysł.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=HANKA]
Co sądzić o gadżetach prolife, które wprowadzają w błąd?
Sądzić, że niestety robią je może ludzie, których intencje kryształowe nie są? Szkoda. Bo widok niemal w pełni wykształconego dziecka porusza bardziej, niż zarodka. A chodzi o granie na emocjach. I dobrze. Tyle, że prawda wydawała by się najważniejsza w tym wszystkim.
Odpowiedz
Ideologie omijam szerokim łukiem. Najgorzej jak ktoś ideologizuje to, pod czym chciałabym się podpisać. Ale w całości nie tak.

Natomiast mam zamiłowanie do happeningów. Olenia, jeżeli dojdzie do realizacji, nawet na małą skalę, to może powinnaś zadbać o stanowisko władz stowarzyszenia, czy chcą to firmować z nazwy. Jeżeli na przykład dojdzie do wywiadu dla jakiejś lokalnej gazety.
Odpowiedz
Dziewczyny, jest to póki co mój pomysł, ale myślę, że go zrealizuję. Tym bardziej, że mam w Was poparcie Smile
Zdecydowanie nie jestem gotowa na żadne wywiady do gazety itd. Chciałam zrobić taką \"cichą akcyjkę\" i zachęcić inne Mamy do przyłączenia się.

Tez zastanawiałam się nad tym czy te modele są wiarygodne... mój Aniołek przestał się rozwijać właśnie w 10/11 tygodniu i miał dopiero rączki i nóżki w postaci takich pączków...

Co do przekazu, to zastanawiam się też nad tym, czy ktoś zauważy kilka małych modeli, pomiędzy zniczami... 1 model kosztuje 5 zł, nie usypię z nich przecież wielkiego kopca na grobie, co byłoby chyba dużo bardziej dosadne...
Odpowiedz
Cytat: zastanawiam się też nad tym, czy ktoś zauważy kilka małych modeli, pomiędzy zniczami
Dlatego piszę jednak o prasie. Jak nie wywiad to jakaś informacja prasowa.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=freeq]
Jeśli doprowadzisz do realizacji tego pomysłu, to daj znać. Rzadko jestem na cmentarzu, ale gdy już jestem, zawsze odwiedzam TEN Grób. (na Łostowicach - tam chcesz położyć Jasie?).
Na pewno przyjdę..... A może pójdziemy tam razem.....
To i ja dołącze.
Odpowiedz
Zdecydowanie dziecko w 10tc tak nie wygląda choć pomysł akcji fajny.. Dziecko w 10 tc nie byłoby takie ładne;((
Odpowiedz
Hanka ma rację można by to nagłośnić. Niestety nie jestem z Gdańska i tu nic nie mogę zrobić, ale może jakąś ogólnospołeczną akcję zrobić. To znaczy w tym miastach, miejscowościach, z których my pochodzimy. Te z nas, które to popierają i gotowe byłyby na takie przedsięwzięcie. No i prasa jak najbardziej. Tylko jedna osoba musiałaby to jakoś koordynować.
Odpowiedz
Coś ucichło. Smile Wink
Odpowiedz
Olenia rozumiem twoje intencje,ale ja nie uważam,że takie modele zmienią myślenie kogoś kto jest np. za aborcją .Owszem wywołałabyś tą akcją konsternację,może oburzenie niektórych albo zainteresowanie.Osobiście nie popieram.
Mój pierwszy synek stracony w 11 tc wyglądał inaczej Sad
Odpowiedz
Anulaa, Oleni nie chodzi o walkę z aborcją tylko o uzmysłowienie innym, że to dzieci leżą w grobie Dziecka utraconego.
Odpowiedz
Hanka wiem co ma na myśli Olenia.
Odpowiedz
To ja z kolei nie rozumiem.
Odpowiedz
Hej! Jestem dziennikarzem, wprawdzie nie pomorskiej gazety. I uważam, że taka akcja kompletnie nie ma sensu, jeśli nie będzie nagłośniona... Bo jeśli już się za to zabierać, to ma być echo o tym na mieście - siła rażenia będzie lepsza (takie moje zdanie).
Olenia, jeśli chcesz pomogę przygotować notkę prasową, ale:
1. Jeśli pod znaczkiem \"poronienia\", to trzeba skonsultować z \"władzami\" Smile
2. Może poczekać na odpowiedni moment: Dzień Matki, Dzień Dziecka Utraconego?
Napisz co sądzisz na mój mail (w profilu).
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Inka]
Hej! Jestem dziennikarzem, wprawdzie nie pomorskiej gazety. I uważam, że taka akcja kompletnie nie ma sensu, jeśli nie będzie nagłośniona... Bo jeśli już się za to zabierać, to ma być echo o tym na mieście - siła rażenia będzie lepsza (takie moje zdanie).
Olenia, jeśli chcesz pomogę przygotować notkę prasową, ale:
1. Jeśli pod znaczkiem \"poronienia\", to trzeba skonsultować z \"władzami\" Smile
2. Może poczekać na odpowiedni moment: Dzień Matki, Dzień Dziecka Utraconego?
Napisz co sądzisz na mój mail (w profilu).
Jak już wspomniałam mogę się zaangażować w sprawę w moim rejonie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości