Zapalenie płuc przyczyną śmierci noworodka
Wpisy przeniesione z wątku \"Prośby o tłumaczenie wyników badań histopatologicznych\"

Cytat:[autor cytatu=maskaaa]
Nie chcę rozpoczynać nowego wątku, proszę napiszcie mi co oznacza wynik: zapalenie płuc spowodowane aspiracją wód płodowych. Skąd to zapalenie płuc u mojego dziecka???

Cytat:[autor cytatu=masaiimara]
Właśnie od kontaktu z wodami płodowymi. To jest tzw. wrodzone zapalenie płuc u dziecka, wywołane przez bakterie znajdujące się w wodach płodowych. Więcej powie Ci na pewno lekarz.
Bardzo mi przykroSad

Zastanawiam się skąd te bakterie w wodach płodowych?!?!
Mała oddała smółkę najprawdopodobniej w trakcie porodu, oraz musiała się podduszać przy porodzie, stąd zielone wody tak mi lekarz powiedział, może zachłysnęła się?
eh wszystko jest takie trudne, szukam przyczyny, by przy kolejnej ciąży, jeśli taka będzie, uniknąć kolejnego dramatu...Sad

Musiała się zachłysnąć, bo to właśnie oznacza \"aspiracja\".
Maskaa zapalenie płuc noworodka w kolejnej ciąży grozi Wam tak samo statystycznie często jak każdej rodzącej kobiecie. To nie jest sprawa uwarunkowana genetycznie czy w jakikolwiek sposób zależna od Twojego organizmu.
I najczęściej jest to wyleczalne. U Was się nie udałoSad

http://pediatria.mp.pl/choroby/noworodek...l?id=71738
http://www.umed.lodz.pl/noworodki/noworo...er/MAS.pdf

Okazuje się, że poza bakteryjnym, może to być tez zapalenie chemiczne. Czyli jeśli Wam w wyniku nie podają zakażenia, nie oznaczyli patogenu to pewnie takim to zapalenie płuc było.

Cytat:[autor cytatu=mama_aniolkow]
Kurczę, z tego, co się uczyłam to smółka i jelita dziecka w czasie ciąży są jałowe. Bakterie mogły być obecne wcześniej w macicy jako utajone zakażenie wewnątrzmaciczne.
Zielone wody czasami się zdarzają, właśnie przy podduszaniu, ale dzieciaczki z tego wychodzą... tylko tutaj ta bakteria... trzeba by określić jaka, zostały pobrane próbki i posiew?
Proponuję też zrobić badanie - wymaz z szyjki na Mycoplasmę, Ureaplasmę i Chlamydię.
Bardzo mocno współczuję...

mama aniołków, smółka jest jałowa ale drażni płuca i wywołuje działanie cytokin a w rezultacie chemiczne zapalenie płuc. Oraz jej aspiracja zwiększa ryzyko zakażeń okołoporodowych.

maskaaa, rozumiem że wynik jaki podajesz, to wynik sekcyjny Malutkiej? Czyli zakażeń nie stwierdzono?

napiszę Wam co mam w dokumentach:
Płód płci żeńskiej donoszony. Zapalenie płuc spowodowane aspiracją wód płodowych w świetle pęcherzyków płucnych obecność łusek keratyny, bezpostaciowych mas, nacieki zapalne o charakterze ropnym i wylewy krwi. Rozproszone wybroczyny na powierzchni błon surowiczych. Cechy autolizy. Wad wrodzonych w narządach wewnętrznych nie stwierdzono.

Bakterię jaką miałam to paciorkowiec, napisali mi że dostałam antybiotyk podczas porodu, dodam, że antybiotyk dostałam gdy poród się skończył...
Po porodzie miałam robione badania i miałam wysokie CRP-S
11-03-2013 miałam 7, norma to [0-6]
12-03-2013 było już 53
później spadło i jest już w normie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości