Maciuś.
\"Dziecko z chmur\"- fantastyczna książka. Przeczytałam jednym tchem, w jedne dzień na zmianę i jednocześnie- śmiejąc się i płacząc. Tak jak Megi bardzo polecam.
Co do dziecka z bagażem doświadczeń to na podaniu możecie zaznaczyć, że chcecie adoptować dziecko do 1r.ż. i wtedy dostaniecie malucha (chociaż dłużej się czeka). Nikt Ci nie powie, że to łatwe i nie będzie schodów, ale... czy naturalne rodzicielstwo takie jest? Też nigdy nie wiadomo jak to będzie.. Wink
Jeśli chodzi o temat adopcji to polecam też do poczytania na bocianie http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vie...=33&t=7021
Odpowiedz
Liczby,znaki,symbole czy zwracałyście kiedyś na nie uwagę?W sypialni nad łóżkiem wisi u mnie \"drzewko szczęścia\".Taki obrazek pewnie wiecie drzewo,na którego gałązkach siedzi 5 ptaszków.Dostałam go na szczęście i pomyślnośc....A ja patrząc na nie mam na myśli moich aniołków a największy z nich to Maciej Sad
Zwykły przypadek?!?
Odpowiedz
Anulaa, ja tez uważam, że wokół mnie mnóstwo znaków mówi do mnie o dzieciach. A kolejne sama tworzyłam (zrobiłam sobie czarną bransoletkę, posadziłam dzieciom drzewa etc.)

Nie wiem czy kiedyś o tym pisałam, ale będąc na wakacjach w ciąży z Dominikiem byłam w szlifierni bursztynu. Bardzo spodobał mi się drewniany wisior z zielonym bursztynem, ale nie miałam przy sobie pieniędzy. Właścicielka zaproponowała, że prześle mi go za pobraniem i umówiłyśmy się na jesień. Wkrótce potem mój synek zmarł. Chciałam odwołać zamówienie, bo przecież już nigdy nie będę nosić żadnej biżuterii, ale w końcu tego nie zrobiłam. Przesyłka przyszła w listopadzie i długo potem leżała nienoszona. Ale ja kocham bursztyn i po kilku miesiącach założyłam go, jak już mi przeszła ta niechęć do dbania o siebie. I przyszłą mi do głowy myśl, że jak go wybierałam, to Dominik jeszcze żył. I od tej pory to jedna zmoich najmilszych pamiątek. I ulubiony wisiorek.
Odpowiedz
2 marca mój tato \"poszedł\"do moich łobuziaków.Chorował i braliśmy pod uwagę,że odejdzie.Jestem wrażliwą osobą i dziwię się,że tak łatwo sobie radzę z żałobą. Nie umiem za to pogodzic się z odejściami moich dzieciątek.Małych istotek ,które na chwilkę pojawiły się w moim życiu,ale zmieniły je całkowicie......
Odpowiedz
Jak ten czas leci!Za chwilkę minie 9 m-cy jak Ciebie z nami nie ma.Tęskno mi bardzo Sad
Odpowiedz
Wiem,że miałabym trzech synków Sad Dziś jak z Maciuniem rozmawiałam to tak mi serce podpowiedziało,że może ma dwie siostry?!Z mężem chcieliśmy miec córkę a dwie ciąże były tak \"małe\",że nie wiem czy to marzenie ziściłoby się.Na forum piszecie,że czułyscie jaka to płec.Ja nigdy się nie zastanawiałam,do dziś.....
Odpowiedz
...czasem wiemy i czujemy więcej... choć nie zawsze ufamy naszym przeczuciom...

A co do godzenia się ze śmiercią - mnie chyba też łatwiej pogodzić się z odejściem dziadka, cioci - kogoś komu dane było przeżyć wiele lat - niż ze śmiercią moich dzieci - tego nie umiem zrozumieć, pojąć i przyjąć... po prostu nie umiem... i boli mnie stwierdzenie \'tak musiało być\' - bo nie zgadzam się z tym, moje serce woła \'nieeee\'...

Anulaa dla Twoich dzieci [*] [*] [*] [*] [*]
Odpowiedz
Megi dla Twoich dziewczynek (*) (*)
Odpowiedz
Czytam wpisy na forum o kostkach parafinowych i zastanawiam się czy ja wcześniej o tym słyszałam,wiedziałam,że takowe są? NIE.Nie,bo niby od kogo?Dopóki to człowieka nie spotka to nie ma się świadomości ani swoich praw,ani swojej reakcji.Nieraz rozważałam słusznośc swoich decyzji,miałam wątpliwości czy aby słusznie zrobiłam,ale to nie prowadzi do niczego dobrego.Wiem,że czasu nie cofnę.Czasu nie cofnę.A może spokój przyniosłeś mi TY?!?
Chodzę do Ciebie synku na grób,rozmawiam z Tobą po imieniu,bo Ty już je dostałeś i w sercu czuję,że zwracam się do Was wszystkich.Mówię Maciuś-myślę moje dzieci.

W tym jednym miejscu jesteście dla nas wszystkie razem........
Odpowiedz
Dziś mija 9 miesięcy (*)
Kocham Cię syneczku!
Odpowiedz
Zaczęliśmy szukac pomnika dla synka.Tak trudno jest znaleśc coś \"sensownego\".Rodzaj kamienia,literek,kształt...Wiem,że tylko tyle mogę zrobic dla synka i chciałabym zrobic dla Niego wyjątkowy.
Odpowiedz
Anulaa miałam tak samo.. też szukałam czegoś wyjątkowego.. My wybraliśmy w końcu płytę lekko pochyloną w kształcie serca, do tego figurę aniołka śpiącego w swoich skrzydłach... i epitafium \"Choć od ramion daleko, sercu zawsze bliski\". Na pewno znajdziesz coś co trafi do Twojego serca. A wybór jest trudny, ale daje trochę dumy i tej dziwnej radości... bo tak niewiele mamy okazji do okazania miłości naszym dzieciom.
Odpowiedz
Dobrze to ujęłaś dziwna radośc tak właśnie czuję.
Odpowiedz
U Weronisi stanął pomnik po ponad 3 latach od jej odejścia... dużo potrzebowaliśmy czasu Sad ...teraz płyta będzie szykowana na nowo dla obydwu dziewczynek... na dopisanie nie starczy miejsca... bo nie tak miało być... Sad
U nas kamień o nazwie blue night... taki kawałek nieba dla nich tu na ziemi... ze skrzącymi się jak gwiazdy drobinkami... i napis \"Odeszłaś o całe życie za wcześnie....\"
Odpowiedz
Najgorsze,że to co mi się podoba jest na śląsku Sad Daleko....I jeszcze mąż niby wie o czym mówię a nie możemy dojśc do porozumienia.Ah................
Odpowiedz
Mnie też bardziej podobał się inny pomnik (prosty, biały kamień, niemal bez smug, do tego zrobiony piękny witraż - Maleństwo ze skrzydełkami anielskimi schowane w dłoniach... wymarzony... o ile można marzyć o nagrobku własnego dziecka...) ... niestety też odnaleziony w necie, zbyt odległe miejsce, przewóz pochłonął by niebagatelne sumy... już pomijam, że pewnie szybko ten witraż by został zniszczony - takie realia... więc odpuściłam... za to na naszym kamieniu został wyrzeźbiony aniołek... teraz przydałyby się dwa...
Odpowiedz
Anulaa jeśli znalazłaś jakieś zdjęcie to wydrukuj i zabierz ze sobą do zakładu kamieniarskiego- bardzo prawdopodobne że zrobią to samo.
Odpowiedz
Megi mamy taki sam gust ja też chciałabym ten z witrażem dłoni i śpiącym na nim aniołkiem Smile Serce oddałoby się dla naszych dzieci Sad
Snopka będę pytac u kamieniarza o taka możliwośc,ale marnie to widzę.Kurde ,bo jakby był wór pieniędzy to sprowadziłabym ten pomnik gotowy co mi tak wpadł w oko!!!!!
Odpowiedz
macie jakiegoś linka ze zdjęciem?

Anulaa może da się u nich zamówić sam witraż i mogliby przesłać kurierem, a jakiś kamieniarz na miejscu by go wstawił w wykonany przez siebie pomnik?
Nasz nagrobek wygląda tak: https://www.poronienie.pl/wp-content/upl...grobek.png
Odpowiedz
snopko mamy tego samego aniołka, mi jeszcze tylko tablicy brakuje, żeby o nich pamiętano.
Odpowiedz
Szatra a ile czasu u Ciebie już stoi? U mnie się trochę już zniszczył i myślę o wymianie... Na taki sam, albo znalazłam podobnego starszego.. i tak myślę, że może kupię Gabrysiowi na urodziny..
Odpowiedz
Snopka napiszę maila z zapytaniem o witraż może akurat się uda. Na stronie www.szczotok.pl jest ten pomnik.
Odpowiedz
Snopka śliczny nagrobek.
Odpowiedz
A to ten co znalazłam właśnie. Jak nie wyjdzie z witrażem to może pomyśl właśnie o figurce. Ta którą mam ja i Szatra kosztuje ok 80zł na allegro.
Odpowiedz
No to rzeczywiście Anula - wpadł nam w oko dokładnie ten sam (na tej samej stronie oglądałyśmy)... ja im zadawałam kilka pytań na e-maila to mi odpisali żeby zadzwonić :/

Snopko - śliczny \"domek\" Gabrysia... [*] Takiego samego Aniołka - tylko mniejszego dostała Małgosia...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości