CIĄŻE Z KONFLIKTEM SEROLOGICZNYM
Mam problem.. kilka dni po poronieniu doczytalam sie, ze powinnam dostac immunoglobine anty-D po poronieniu JAK KAZDA KOBIETA Z RH -.. JA jej nie dostalam, nie ma ani jednego slowa o tym w wypisie, nie pamietam, zeby mi cokolwiek wstrzykiwano.. Co prawda, lekarz w szpitalu sie tylko zapytal, jaka mam grupe krwi i czy mam papiery potwierdzajace.. MIALAM. Jestem ciekawa, jak w przypadku konfliktu przebiega druga ciaza rowniez konfliktowa? Sa szanse na uratowanie takiego Maluszka? Czytalam, ze takie ciaze sa prowadzone w specjalnych klinikach.. Sa transfuzje i wogole.. Miala taka ktoras z Was?
Mam 50% szansy na to, ze moja Kruszynka miala na szczescie krew po mnie, ale.. naprawde sie boje.. Bylam u mojego gina na wizycie, twierdzil, ze skoro lekarz wiedzial, ze mam minusa to powinnam ta immunoglobine ze startu dostac. Nie moge odzalowac, ze nie wiedzialam tego wczesniej. PRZED zabiegiem, a nie po.. Sama bym sie o nia upomniala.

Uff.. wlasnie moja przyszla tesciowa sie dokopala w papierach do grupy krwi mojego narzeczonego.. A RH - !! Mam pytanie: Jakie sa szanse, ze Michalek byl plusem skoro ja mam 0 RH -?
Hmm slyszalam, ze to musi byc minus, ale nie zgodze sie z tym.. Moja mama ma 0 Rh+, tata 0 Rh+ a ja 0 Rh- jakims cudem.. moja siostra 0 Rh +, ale ja jestem potwierdzeniem, ze nie zawsze plus + plus = plus.
Odpowiedz
Nie ma takiej możliwości, żeby Wasze dzieci miały Rh+ (choć jeśli oboje rodzice mają Rh+ to dziecko może mieć RH-). Poczytaj np. tu albo choćby w wikipedii

W kolejnej ciązy po poronieniu u matki z RH- (jeśli partner ma RH+) bez względu na podanie immunogobuliny i tak częściej oznacza się poziom przeciwciał anty Rh.
Odpowiedz
Uff.. ostatnio jestem chyba zbyt rozkojarzona.. szukalam pod konfliktem serologicznym a nie konkretnie pod czynnikiem Rh :oops:
Dziekuje Malgosiu Smile bardzo mnie uspokoilas..

A tego to sie tez niedoczytalam.. ale juz nie bede sie w to zaglebiac, mi z moim narzeczonym konflikt nie zagraza :mrgreen:
choc o to bede mogla byc spokojna.. Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości