niedobór wit B12 a poronienie
Przeszukałam cały dział medyczny i nie znalazłam takiego tematu . Gdybym się pomyliła to proszę o połączenie z isteniejącym już wątkiem .

Ale wracając do tematu, od ponad roku mam niedobór wit b12 i przyjmuję zastrzyki ( teraz co 6-8 tyg ) zgłaszałam to położnej na wywiadzie medycznym. Nie zleciła dodatkowych dawek B12 ani badań aby sprawdzić na jakim pozimie jest B12 w moim organiżmie. Doczytałam gdzie w internecie że niedobór wit b12 może mieć wpływ na poronienie , czy któraś z Was wie coś na ten temat ? Miała doświadzczenie w tym temacie ?
Odpowiedz
Czy mialas wykonane badania genetyczne?
Mutacja mthfr?
Jaka jest przyczyna takiego niedoboru u Ciebie?

Jak u Ciebie z B9, D3, ferrytyna?
Odpowiedz
nie , nie miałam badań genetycznych. Ferrytyna była w normie w czasie ciąży. GP też nie sprawdzał dlaczego mam niedobór wit B12 i myślę że w UK będzie mi ciężko zrobić te badania ... niestety ...
Odpowiedz
Badalas homocysteine?
Przyjmujesz zastrzyki ale nikt nie zbadal skad ten niedobor???

U mnie wykryto mutacje genu. Wiele osob ja ma a malo kto o tym wie.
Wyniki badan, ktore sa zle potwierdzaja nieprawidlowa metylacje. U mnie beznadziejnie z D3, B12 i homocysteina
Odpowiedz
czarna nie maiłam żadnych dodatkowych badań , niedobór wit B12 wyszedł przy wykluczaniu innej choroby i GP zdecydował o zastrzykach, nic więcej , żadnego szukania przyczyn . Nie wiem jak jest z wit D3 ... może się uda sprawdzić o ile GP da się przekonać ... ehhh UK
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości