kolejne starania po laparoskopii
Witajcie dziewczyny jak wczesniej pisałam moja ciaza obumarła 30 sierpnia 2011 w 9 tygodniu.Po ciązy okazało sie ze mam torbiela ktorego nie dało sie wyleczyć tabletkami. Zabieg laparoskopii przeszłam 16 kwietnia 2012 roku (to mój drugi zabieg) .Teraz został mi jeden zdrowy jajnik z ktorego w tej laparoskopii wycieto torbiela ,chciałabym zaczac starania o dzidzie żeby nie bylo zapózno ,ale strasznie sie boje .Byłam ostanio u mojego lekarza ginekologa ktory powiedział że wszystko sie wygoiło i mogę zaczac starania ja natomiast chociaz chce bardzo je odwlekam poniewaz wystopiły u mnie w 20 dniu cyklu brazowe plamienia jest to moj drugi cykl po laparoskopii w pierwszym cyklu takze mialam te plamienia mój lekarz powiedział ze to normalne po laparoskopii ale teraz mam 2 i znow sie to powtarza czy miala ktoras z was tak po zabiegu laparoskopii czy to plamienie jest dalej zwiazane z laparoskopiia.Poczytałam na internecie ze takie plamienia moge tez swiadczyc o niewydolnosci cialka zoltego ktory odpowiada za utrzymanie ciazy.Starsznie sie boje dzisiaj zrobilam badania na prolaktyne i progesteron .Bardzo chce zajsc w ciaze ale tak bardzo sie boje zeby nie powtorzyla sie sytulacja z tamtego rokuSad(( chodze na badania szukam czy wszystko dobrze sama nie wiem juz co robic moj lekarz nie kaze robic zadnych badan z racji tego ze to pierwsze poronienie ,ale ja chce zrobic co w mojej mocy zeby bylo wszystko dobrze napewno mnie rozumiecieSad Mam zamiar odwiedzic jeszcze edokrynologa zeby ustalil czy z moim hormonami wszystko dobrze.Nie wiem juz co robic przerazaja mnie te brazowe plamienia....proszę o radę
Odpowiedz
Witaj, jestem zarejestrowana na forum od jakiegos czasu, po piewrszym lyzeczkowaniu zaczely sie u mnie takie ciemno brazowe plamienia przed okresem, mowilam o tym lekarzowi, powiedzial ze ok wodocznie teraz juz tak bede miala, wiec po roku zaszlam w kolejna ciaze, niestety znowu sie nie udalo, teraz przed kolejnym straniem odwiedzam wszystkich lekarzy specjalistow, poszlam rowniez do endokrynolog. czekam na wyniki badan, mimo iz czesc z nich prolaktyna itp.. robilam po 1 i 2 poronieniu, zlecila mase innych badan. Byla zdziwiona iz moj ginekolog, nie przejal sie brazowymi plamieniami, zwlasza ze przed ciazami nigdy mi sie cos takiego nie przytrafialo, wyniki bede miala w poniedzialek, niestety na wizyte u endokrynolog poczekam iz ciezko u niej z terminami,bo to jedna z najlepszych endokrynologow we Wroclawiu. Wiec sama nie wiem czy maja wplyw te plamienia brazowe, kto ma racje endo czy moj ginekolog...Mysle, ze dla Twojej spokojnosci powinnas pojsc do endokrynologa, dam znać po wynikach i wizycie. Pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj Marti777,

jestem nowa na portalu i nie wiem jak napisać bezpośrednią wiadomość (pewnie zaraz mnie ktoś pogoni za offtopic).
Chciałabym się z Tobą bezpośrednio skontaktować, bo tez jestem z Wrocławia i mamy podobne historie. Chętnie bym porozmawiała o badaniach realizowanych we Wroc.
Czy wiesz jak mogę się z Tobą bezposrednio skontaktować przez forum Big Grin??
Odpowiedz
Hej, moze gg 3379154
Odpowiedz
Chyba, ze nie korzystasz z komunikatora to jest mój mail marthacos@hotmail.com
Odpowiedz
Ok, spróbuje przez hotmail Smile
Odpowiedz
Ale, niestety nie mam jak się zalogować, dlatego napiszę wiadomość, na ten email Smile
Odpowiedz
ok to czekam Smile
Odpowiedz
Ok, wiadomość poszła, daj znać czy dostałaś na e-mail, z ktorego wysłałamSmile
Odpowiedz
Dziewczyny dzisiaj odebralam wyniki prolaktyny i progesteronu robionym w 23 dniu cyklu Prolaktyna to 12.5 ng/ml norma od 1.9 do 25 czyli chyba ok ale progesteron wynosi 0.501 ng/ml co to oznacza wydaje mi sie ze jest on strasznie niski czy to znaczy ze jezeli zaszlabym w ciaze to bym poroniła czy wogole nie mam szans na ciaze co o tym sadzicie we wtorek ide dopiero do endokrynologaSad( pomóżcie
Odpowiedz
Hej ja89,
chyba najlepiej bedzie jak pojdziesz do lekarza z wynikami, ja progesteron robilam w 21 dc wynik to 8,72ng/ml a zakresy referencyjne to faza folikularna 0.2 do 1,5, owulacyjna 0,8 do 3,0, lutealna 1,7 do 27, postmenopauza 0,1 do 0.8 Nie potrafie Ci odpowiedziec na pytanie , odkad robie badania i nic z nich nie wychodzi, wszystkie wyniki sa ok a ja trace dwoje dzieci, dlaczego? nie wiem, na szczescie mam jeszcze troche sily i bede probowac . Teraz jeszcze raz doglebnie sie badam u endokrynologa, bo chcialabym zaczac starania, ale najpierw musze powtorzyc wszystkie badania, choc wydaje mi sie ze zrobilam juz wszystko co moglam. Wracajac do plamien brazowych przed miesiaczka to rowniez bede chciala to wyeliminowac, mam nadzieje ze dr endokrynolog pomoze mi w tym, bo jak wspomnialam ginekolodzy mowia , ze nic sie nie dzieje ze jest ok. pozdrawiam
Odpowiedz
Ja89, wygląda na to, że masz niedomogę lutealną, trzeba włączyć progesteron, dwa dni po owu i to solidną dawkę. Prolaktynę, jak widzę, badałaś bez obciążenia?
Odpowiedz
Też mi sie tak wydaje dlatego nie mogę rozpocząc kolejnych staran chociaz bardzo chce nie mam juz sily co chwile cos sie przydarza Sad Tydzien temu bylam u mojego ginekologa wtedy nie mialam jeszcze tych plamien wiec powiedzialam ze po zabiegu juz wszystko ok pozniej pojawily sie znowu te plamienia wiec tak mi dalo do myslenia ze to chyba nie jest juz zwiazane z zabiegiem pozatym lekarz powiedzial ze wszystko sie wygoilo i mam przyjsc na wizyte dopiero za rok lub jesli zatrzyma sie miesiączka (wiadomo co miał na myśli) niestety pojawily sie plamienia zrobilam progesteron a tutaj taki wynik bo nie sadze zeby narokaza po zabiegu czy cos jeszcze mialy wplyw poniewaz za 2 tygodnie minie 2 mce od zabiegu nie wiem co zrobic teraz ....zobacze co powie endokrynolog we wtorek jesli nic nie zdziala bede znowu dzwonic znowu do mojego ginekologa , orientujecie sie moze ile musi minac czasu zeby ten progesteron wrocil do normy...
Odpowiedz
Ja, może nie wracać, chodzi o to, żeby go uzupełnić, skoro brakuje. A jak U Ciebie z owulacją? masz regularne cykle, badałaś hormony - estradiol, LH, FSH w 2-3dc?
Odpowiedz
własnie jeszcze nie badalam plamienia zaczely sie w 20 dniu cyklu i dlatego jeszcze nie zbadalam zbadam gdy bede miala 2-3 dc nie wiem moze tez przez to ze zostal mi ten jeden jajnik ponoc teoretycznie co 2 mce bedzie owulacja ze zdrowego jajnika(tak powiedzial moj gin.) zbadam te hormony w 2-3dc i zobaczymy...ale chyba cos jest nie tak ,napewno skoro ten progesteron jest tak bardzo niski....Sad ciagle o tym mysle ...ide we wtorek do endokrynologa zobaczymy co powie ..Sad
Odpowiedz
a cykle mam dlugie ok 34 dni i nie wiem narazie czy beda regularne wczesniej mialam torbiela ktorego mi usnieto i teraz czekam na 2 okres po laparoskopii zobaczymy po ilu dniach sie pojawi ..moj gin powiedzial ze wszystko zagoione a pozniej znowu te plamienia wiec dalej jestem w kropce...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości