jakie witaminy, zioła, supementy
Witam
Chciałabym się dowiedzieć jakie witaminy, zioła, suplementy brałyście starając się o dzidzi?
Czytałam tu na forum o wiesiołku, lnie itp
Zastanawiam się jakie dawki i w jakiej formie przyjmować żeby nie przedobrzyć?
A może jakieś witaminki łykać typu centrum?
Co polecacie, brałyście, pomogło?
Odpowiedz
Rozdarta ja mieszkajac w Polsce i tam bedac w ciazy/czasie staran faszerowalam sie roznymi witaminami, wiesiolkami i diabli wiedza czym jeszcze.
Tutaj podczas ciazy lekarz kategorycznie zabronil mi przyjmowac jakichkolwiek witamin, nie biore i nie bralam nic, no dobra teraz po poronieniu kupilam pastylki na wmocnienie wlosow bo i po pierwszym i po drugim poronieniu doslownie od razu zaczyna mi sie problem ze skora i wlosy matowe takie. No wiec miesiac kuracji wzmacniajacej wlosy dopoki nie jestem w czasie staran a potem znowu nic. Jedyne co moge ewentualnie polecic to produkty z soi-mleko i tofu ja mam wrazenie ze odkad zaczelam pic sojowe mleko i zajadac sie tofu jakos sprawniej mi idzie samo zachodzenie w ciaze, nie wiem czy chodzi o fitoestrogeny czy o inny rodzaj bialka ?
Jesli dobrze sie odzywiasz tzn regularne posilki, duzo warzyw i bialka, oliwa z oliwek, pestki slonecznika, dyni, orzechy nie powinnas przyjmowac zadnych suplementow bo wiecej z tym klopotu niz pozytku. Ja jestem taki dietetyk -amator (poki co!) Staram sie tutaj o formacje wlasnie z zakresu dietetyki-jak juz bede dyplomowana zaloze osobny temat z poradami pro-ciazowymi obiecuje!
Odpowiedz
Rozdarta, przejrzyj Vademecum

I na pewno w Polsce zaleca się przyjmowanie kwasu foliowego (w innych krajach różnie, zależnie czy dodawnay jest do jedzenia - u nas nie jest).

Idzie wiosna, więc lepiej po prostu (jak pisze elmo) zdrowo się odżywiać.
Odpowiedz
dzięki bardzo za radySmile
kwas foliowy zażywam już od listopada
Chyba macie racje - więcej nie ma co się faszerować chemią szczególnie że niedługo zaczną się świeże warzywkaSmile
No może na tego wiesiołka się skuszę ale jeszcze to przemyślę i skonsultuję z lekarzemSmile
Odpowiedz
ja brałam wiesiołka przed zajściem w ciąże, ale w dawkach raczej nie dużych do 4 tabletek dziennie, no i tylko do owulacji, no i oczywiście kwas foliowy, dawałam go też mężowiSmile
Odpowiedz
We Francji kwas foliowy jest zalecany ale tez lekarz nie przypomina o nim. Ja w moc kwasu wierze wiec we wszystkich moich ciazach kwas foliowy przyjmowalam. Tutaj jednak ludzie jedza cale kilogramy warzyw wiecej niz w Polsce zwlaszcza tych lisciastych-te wszystkie roszponki,salaty w stu odmianach i kolorach jedzone calymi michami dwa razy dziennie i jeszcze cos co sie nazywa cresson, jest sezonowa zielenina bardzo bogata w kwas foliowy, nie jestem pewna czy widzialam to zielsko w Polsce. Rozdarta marsz na ryneczek po salaty, rzodkiewki, szczypiorki, natke pietruszki! Dobry sezon jest na starania bo i duzo zdrowego jedzonka na rynkach i wiecej slonca-a to tez nasza przysadka lubi oj lubi!
Odpowiedz
Jemy coraz więcej zielska: roszponka i rukola już są w stałej sprzedaży właściwie wszędzie, to może rukiew tez się rozpowszechni Smile
Odpowiedz
Rukiew ? A-haaa nie znalam polskiej nazwy:-) Bedac w ciazy z moim synkiem polozna mi kazala jesc po \"wiazance\" rukwi do kazdego posilku-ze po tym sie niby ladne dzieci rodza. Zgadza sie! Oj nie moge czytac o jedzeniu... juz za pare dni bede w Polsce-no jak sie rzuce na lodowke...!
Odpowiedz
Chwała Bogu że lubię zieleninęSmile
poszukam tej rukoli i roszpunki bo powiem szczerze że u siebie tego nie widziałam zresztą też nie szukałam więc może dlatego nie rzuciły mi się w oczySad
Odpowiedz
Na razie jeszcze nie jest dobry sezon na zielska. Chyba, że te \"wspomagane\", a bleeeeee. Najlepiej to by było wyhodować sobie samemu. Wink
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=AniaPiBi]
Na razie jeszcze nie jest dobry sezon na zielska. Chyba, że te \"wspomagane\", a bleeeeee. Najlepiej to by było wyhodować sobie samemu. Wink
Pewnie masz racjęSmile
dlatego jutro udam się do sklepiku po nasionkaSmile
póki co to mieszkam na wsi więc będę sobie hodować Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości