waga
witam prosze o pomoc jestem po 2 poronieniach ostatnie poronienie mialam prawie 3 lata temu teraz chcialabym sie starac o ciaze ale boje sie ze moja nadwaga moge zaszkodzic dziecku lub znowu poronic prosze pomózcie co powinnam zrobic czy nie patrzec na nadwage i mimo wszystko sie starac czy jednak nie jak ktos zaczynał ciąże z nadwagą prosze niech napisze i mi doradzi jak przebiegała ciąża
Odpowiedz
migotka1980 ogólnie waga powyżej 100kg może przeszkadzać w zajściu w ciążę i donoszeniu jej. Ale też znam kobiety które tak zachodziły i donosiły, więc to nie jest reguła. Na pewno lepiej spróbować schudnąć przed staraniami, albo odchudzać się w czasie ich trwania albo i w ciąży pod nadzorem lekarza (w ciąży to raczej chodzi o to, żeby nie przybrać tylko razem z przybywaniem ciążowych kg odchodziły te tłuszczykowe) Smile
Odpowiedz
ja nie waże 100kg a 68kg tylko ze mam 150cm wzrostu i tak udalo mi sie przez ostatni tok schudnąć 10kg niestety nie udaje mi sie więcej schudnąc stąd mój wątek
Odpowiedz
Myślę, że nie powinno mieć to jakiegoś olbrzymiego wpływu. Jeśli zdrowo się odżywiasz i nie chudniesz to może wybierz się do dietetyka, może warto zbadać hormony? A może po prostu tak masz. Waga to rzecz względna, nie dla każdego taka sama jest idealna..
Odpowiedz
problem z tym że nie chudne bo zrezygnowalam z pracy na rzecz starania się więc może dlatego a nie ukrywam że jak się siedzi w domu to jest więcej pokus porzednie ciąze zaczynalam z wagą 63kg nigdy nie należałam do szczupłych osób trzymalam wage 50-55kg ale po operacji usunięcia torbiela jajnika przez hormony które brala przytylam ponad 25 kg i tak mi zostały jeszcze pozostałości
Odpowiedz
Witaj Migotko
mamy podobne gabaryty,
jestem troszkę wyższa i o kilka kg mam mniej, ale naprawdę to niewielka różnica,
a chciałam Ci powiedzieć, że w pierwszej donoszonej ciąży na samym początku ważyłam jeszcze więcej
niż teraz. Później chudłam prawie 10 kg w pierwszych miesiącach,
Od przyjemności \"całowania sedesu\" Smile

A poważnie, myślę, ze wcale nie masz bardzo dużej wagi,
pewnie niewielką nadwagę, ale to ze spokojem,
tak jak Snopka napisała to nie 100 kg, więc sama waga nie powinna wpływać na starania,
choć oczywiście lekarzem nie jestem !

A teraz to co chciałam Ci napisać przede wszystkim:
Ja chciałam schudnąć przed tymi staraniami, nie udawało się, no może troszkę a ja chciałam dojść do 55 kg, a teraz dałam sobie spokój, jakoś doszło do mnie że nie to jest najważniejsze,
najgorzej nie wyglądam, a jeśli w ciązy przytyję, dzidzia z cycusia swoje wyciągnie,

ale najważniejsze żeby ta dzidzia była
i tego Tobie życzę Smile
Odpowiedz
bardzo dziękuję za słowa otuchy a i dzięki temu od jutra zaczynam robic testy owulacyjne i zaczynam działać i zobacze jak to wszystko będzie ja też chcialam dojść do wagi 55kg niestety sie nie udało a slyszałam też ze dziewczyny ktore usilnie starały się schudnąc przed ciązą nie udawalo się za to po ciązy schudły więc i może u mnie jest nadzieje najważniejsze że mąz mnie taką akceptuje i bardzo mnie kocha a możesz mi napisać ile przytylaś w tej ciąży ?
Odpowiedz
No to widzę, że we dwie mamy takie samo podejście-> schudniemy po ciąży->
wiem z doświadczenia, naprawdę duuuużo łatwiej Smile

Migotko, wobec tego zapraszamy na starania Smile
Odpowiedz
na pewno bede odwiedzać ten portal wkońcu trafilam na odpowiedni gdzie ludzie chca pomóc i szybko odpisują jeszcze raz dziekuje Smile
Odpowiedz
Ja Ciągle mam wahania wagi. W pierwszej ciąży byłam szczupła a i tak poroniłam, drugą zaczęłam z nadwagą i przytyłam baaardzo dużo i urodziłam zdrowego synka. Trzecią ciąże zaczęłam z przeciętną sylwetką - w 7 miesiącu komplikacje i w rezultacie śmierć maleństwa. Naprawdę wydaje mi się że to chyba nie ma znaczenia z jaką wagą się zaczyna, choć pewnie łatwiej jest jak się jest szczuplejszym.
Odpowiedz
napisałam do was bo też zwróciłam się o porade na innym portalu po czym dostalam odpowiedź że co ze mnie za przyszla matka że nie chce schudnąć dla dobra dziecka że już w tej chwili mam otyłośc a nie nadwage i to pewnie przez to ze jestem gruba poroniłam ciąże, bo organizm nie moze sobie poradzić z dodatkowymi kg a co dopiero z ciążą ,że to za duże obciążenie naprawde nie wiem co mam robić nie chciala bym w życiu zagrozic bezpieczeństwa mojego przyszłego dziecka, a także mam nadzieje ze ta nastepna ciąża zakończy się pozytywnie naprawde próbowałam schudnąć ćwiczyłam trzymałam diete przeszłam na sławną diete dukana niestety po niej wrociła mi kamica nerkowa po odstawiniu diety kilogramy zaczęły wracać teraz siedze w domu z myślą o kolejnym staraniu nie ćwicze bo boje się że przez ćwiczenia mogę znowu poronic tym bardziej że lekarz powiedział mi że jak znowu zdecyduje się na ciąże to zrezygnować z pracy i żadnego wysiłku więc trudno w takich sytuacjach schudnąć pomocy i przepraszam za chaotyczne pismo
Odpowiedz
Przykro mi że ktoś ci tak niefajnie odpisał. Mam 2 koleżanki z b. dużą nadwagą (ponad 100 kg) które urodziły bezproblemowo zdrowe i śliczne dzieci. Wydaje mi się że inne czynniki o tym decydują. niekoniecznie waga. Ja też nie należę do szczupłych, zostało mi trochę kg po ostatniej ciąży i też zamierzam rozpocząć starania latem. Wiem że nie dam rady schudnąć na zawołanie ale jedyne co mogę i robię to maksymalnie o siebie dbam , jadam regularnie i zdrowo. Dużo owoców warzyw. 0 słodyczy. Kwas foliowy i spacery. Nie wiem co mogę więcej. Nie widzę żebym schudła ale kondycja mi się poprawiła.
Odpowiedz
ja też zdrowo się odżywiam i chodze na spacery chociaż tyle mogę zrobić
Odpowiedz
migotka

ja tez mam nadwage Tongue ( kto jej nie ma ) mnie lekarz powiedzial, ze
jedynie co to musze sie liczyc ze przy ciazy przytuje i bedzie mi potem trudniej wszystko zrzucic. Ale powiedzial, ze jesli ta nadwaga nie jest naprawde duzo nie ma sie czym przejmowac. Zmienic troszke diete, zeby wiecej witaminek bylo, warzywek, owocków, a same kliogramy sobie pojda.
Zabronil mi jakiekolwiek restrykcyjne diety, bo to zazwyczaj pozbawia organizmu wielu witamin i mineralow, ktore sa dla nas bardzo istotne, w tym waznym dla nas czasie. Wiec nosek do gory , i dzialaj Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości