czynnik reumatoidalny i poronienia
Witam, jestem po 4 poronieniach. Moja gin. zaleciła mi wizytę u reumatologa ze względu na podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego (w badaniach nie stwierdzonego jednak). Faktycznie, czasami mam bóle, powiedzmy reumatyczne, kolana lub kości pod kolanem. Czy oprócz czynnika reumatoidalnego zalecane są jakieś inne badania(z dziedziny reumatologii), które mogą być pomocne w określeniu przyczyn poronienia?
Odpowiedz
Może hematologia. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale ok 6 lat temu w Warszawie w instytucie Hematologicznym miałam zrobiony komplet badań na zespół antyfosfolipidowy. Wprawdzie piszesz, że wykluczono u Ciebie ten zespół ale czy miałaś zrobione wszystkie badania czy tylko niektóre z nich. Niestety nie wiem jakie dokładnie są to badania bo teraz nie mam dostępu do swoich wyników badań. Generalnie u mnie nie wyszły w badaniach żadne sprawy związane z zespołem antyfosfolipidowym ale ciążę po dwóch poronieniach miałam prowadzoną w taki sposób jakby był ten zespół.
Moja wizyta u reumatologa skończyła się fiaskiem bo wg reumatologa, jeżeli mogę normalnie funkcjonować tj chodzić i brać do ręki wszystkie rzeczy to wizyta u niego jest niepotrzebna, Sprawami rodzenia dzieci zajmuje się ginekolog. I tak kółko się zamknęło, bo wróciłam do ginekologa z niczym. Być może teraz to wygląda trochę inaczej. Te 6 lat temu niektórzy ginekolodzy bez potwierdzenia w badaniach domniemywali iż jest ten czynnik reumatoidalny ( na podstawie wywiadu) i na to aplikowali encorton oraz podobnie z zespołem atnyfosfolipidowym leki na rozrzedzenie krwi, czyli clexan oraz accard albo zamienniki tych leków.

Dzięki temu mam już właśnie 6 letniego syna i później po roku prawie 4,5 letnia córkę. Dlatego o sprawach pisze w czasie przeszłym bo nie wiem jak to teraz wygląda.

U Ciebie być może rozwiązaniem jest właśnie wizyta u takiego lekarza. Wtedy były nagonki na takich lekarzy, ale mi się udało. Teraz nie wiem jak to wygląda, musisz poszukać. Poszukaj informacji na temat dr Jerzak. Skontaktuj się dziewczynami, które się leczą u niej. Jeżeli masz za daleko to wiem, że dziewczyny szukały zwykłego lekarza od ciąż fizjologicznych, którzy stosowali się do zaleceń profesora w swoim otoczeniu i pojedź do Warszawy na kilka konsultacji do dr Jerzak.

Gdybyś chciała na ten temat pogadać ze mną to napisz swój nr telegonu na aagata4@gazeta.pl. Mogę dzwonić na numery stacjonarne bezpłatnie i zawsze oddzwaniam. Moge na e-maila podać też swój nr komókowy abyś mogła zadzwonić, gdybyś chciała wiecej porozmawiać na ten temat.
Odpowiedz
Dzięki Agata!
Jeśli z reumatologiem nic nie wypali, to chętnie pogadam.

Z badań na zespół antyfosfolipidowy robiłam przeciwciała antyfosfolipidowe i antykolagulant tocznia (co najmniej 2 razy). Teraz mam jeszcze zrobić przeciwciała przeciwko glikoproteinie. Są jeszcze jakieś inne z tego co wyczytałam....
Pozdrawiam!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości