szczepionka a poronienie
Dziewczyny mam do Was pytanie czy szczepionka przeciw grypie mogła wpłynąć na poronienie?
Odpowiedz
wg mojej gin nie bo tez zaszczepiłam sie zanim zorientowałam sie ze jestem w ciazy, tyle ze ja dodatkowo zaliczyłam jelitowke i jak sie potem okazało ostatnia faze swiezego zakazenia cytomegalia wiec pewnie tu była przyczyna
zreszta moja siostra zaszcepiła sie w ciazy na grype na zółtaczke i wsio było ok
Odpowiedz
a jak nktoś ma problem z krzepliwością?i wcześniej już poronił 2x?
Odpowiedz
to moze problem generalnie immunologiczny jest
Odpowiedz
no tak brała acard i clexane a lekarka zaleciła szczepienie i wtedy poroniła i zastanawiamy się czy szczepienie mogło się do tego przyczynić?
Odpowiedz
wiesz to mozna gdybyac generalnie wieksze jest ryzyko zakazenia wirusem terenowym i przez to uszkodzenie płodu dlatego tez zaleca sie szczepienie przez kobiety w ciazy ale tez pewnie nie mozna wykluczyc powikłan poszczepiennych, czy to było powodemtego nikt bez szczegółowych badan Ci nie powie trzeba by szukac wbudowanego wirusa ktory uległ replikacji w komórkach płodu a na pewno nikt takich badan robic nie bedzie wiec to jest tez takie gdybanie - przyczyn poronien moze byc tysiace i jednoznacznej odpowiedzi czesto nie da sie postawic
wiec szczepionka mogła ale tez nie musiała i generalnie nie powinna doprowadzic do uszkodzenia co nie znaczy ze nie mogła
Odpowiedz
dzięki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości