debata - CNK - Czy cierpienie uszlachetnia?
Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na IV debatę z cyklu \"Uwolnij myślenie. Spotkania humanistów z przyrodnikami wokół współczesnej nauki.\", która odbędzie się w dniu 26 października 2011 r. o godzinie 19:00 w siedzibie Centrum Nauki Kopernik. Temat najbliższego spotkania to: \"Czy cierpienie uszlachetnia?\"

W spotkaniu wezmą przedstawiciele kilku dziedzin nauki:
Pani Mariola Kosowicz - psychoonkolog, terapeutka
prof. dr hab. n. med. Waldemar Koszewski, neurochirurg
o. dr n. med. Jacek Norkowski, zakonnik, lekarz medycyny, bioetyk
Moderatorem dyskusji będzie Olga Woźniak, dziennikarz, pracownik Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji dostępne jest pod adresem www.uwolnijmyslenie.pl. Debatę będzie można obejrzeć również w internecie na stronie debat, profilu Facebook CNK oraz profilu CMJP2. Wstęp bezpłatny.
Odpowiedz
Chciałabym się na to wybrać jutro. Dzięki za informację Małgosiu.
Odpowiedz
Ja spróbuję obejrzeć w sieci.
Odpowiedz
Bardzo ciekawe spotkanie. Tytułowej kwestii nie rozstrzygnięto oczywiście, ale ładnie to ujęła p. Mariola Kosowicz \"cierpienie zmienia naszą perspektywę\".
Odpowiedz
Na większość pytań, mam wrażenie, nie udało się odpowiedzieć, ale wiele ciekawych watków się pojawiło. Najbardziej utkwiło mi w pamięci:
1. że ból psychiczny powoduje w mózgu takie same zmaiany jak ten fizyczny,
2. że ból bywa dobry, potrzebny, ma swoją rolę, bywa, że nas chroni,
3. że jego odczuwanie zależy nie tylko on naszej konstrukcji, ale też od otoczenia.
Odpowiedz
\"Nie jest prawdą, że cierpienie uszlachetnia człowieka, to człowiek uszlachetnia cierpienie\"

To Szymon Hołownia cytuje znajomego księdza w dzisiejszej Gazecie telewizyjnej
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości