Żylaki powrózka nasiennego
Witajcie dziewczyny
Na jakiś czas zniknęłam z forum, robiliśmy badania z mężem, zeby przekonać się jaka była przyczyna moich poronień. Ogólnie okazało się, że moje badania wyszły dobrze(toxoplazmoza, cytomegalia, chlamydia, ureaplazma, mykoplazma, przeciwciała kardiolipinowe, antykolagulant tocznia, prolaktyna, progesteron) natomiast u męża z badania nasienia wyszła slaba morfologia miał tylko 1 % prawidłowych plemników. Zaczęlismy więc badać jego nasienie, zrobiliśmy badanie chromatyny i indeks ROS. Chromatyna wyszła 28 (obniżona płodność nasienia) a indeks ROS (czyli stres oksydacyjny) wyszło powyżej 2 czyli wynik nieprawidłowy. Mąż był u urologa i okazało się, że ma żylaki powrózka nasiennego i przez to ma uszkodzoną chromatyneSad Wczoraj lekarz powiedział, że można zrobić operację tych żylaków, ale że efekt jest wysoce niepewny. I najlepiej z takimi wynikami jak my zrobić in vitro. Już nie wiem co robićSad Czy naprawdę takia operacja żylaków nie da jakiejś poprawy? czytałam trochę na internecie różne opinie na ten temat, pozytywne i negatywne...Na in vitro ( o ironio!) jestem podobno za młoda więc i tak muszę czekać. Nie znacie jakichś optymistycznych przypadków? Już nie wiem co robić, mam wrażenie, że jak minę jedną górę to pojawia się następna. Mąz bierze jeszcze tabletki żeby zmniejszyc ten indeks Ros tylko nie wiem czy to cokolwiek pomoże. Zaczynam się powoli poddawaćSad
Odpowiedz
Ja znam przypadki zdecydowanej poprawy parametrów nasienia po usunięciu żylaków powrózka nasiennego.
Odpowiedz
ja znam 2 przypadki.
1. przed zabiegiem starania ok 3 lata, przygotowania do invitro (bo na inseminacje nie bylo materialu - czyli bardzo kiepsko) po zabiegu poprawa ale nadal marnie. 3 tygodnie przed zorpoczeciem cyklu invitro, czyli jakies 3 mieisace po zabiegu - ciaza Smile dzis piekny Tomaszek Smile
2. przed zabiegiem starania ok 6 lat, 1 zabieg invitro nieudany - po zabiegu poprawa srednia, 2 kolejne invitro nieudane, a miesiac po ostatnim - ciaza Smile dzis rozkoszny Max Smile
to prawda, ze ten zabieg moze pomoc ale nie musi. i czesto jest tak, ze nie robi zadnej roznicy. ale warto sprobowac.
jak, to mowia, wystarczy jeden...
pozdrawiam i zycze powodzenia!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości