czy to owulacja, czy coś innego?
Na pewno robią w klinikach leczenia niepłodności. A badałaś FSH na początku cyklu? Jeśli tak to jaki masz wynik?
Odpowiedz
Kredko nie robiłam teraz FSH , robiłam chyba ze dwa lata temu.
Odpowiedz
możesz zrobić najpierw FSH, powinno być dużo tańsze i do zrobienia w każdym labie.Chociaż ja FSH mam w normie, a AMH złe.
Odpowiedz
chwilę mnie tu nie było, ale w między czasie dostałam @ i byłam na USG wczoraj i nie mam torbieli takiej dużej jak miałam kiedyś ale mam powiększony jajnik lewy ( ten co mnie boli) i na nim dużo pęcherzyków.. i nie wiem czy to dobrze jestem jeszcze przed owulacją jeden tam jak widziałam był troszkę większy niż inne. Ale martwi mnie ten ból, ilość pęcherzyków i wielkość jajnika. Czy takie coś może wskazywać na PCOS (Bo o tym wczoraj lekarka wspomniała a później że nie to) .. czy jest to możliwe że tak jajnik wygląda przed owulacją ? Mam 25 lat nigdy nikt nie wspomniał nawet o PCOS że mogę mieć ale ona wczoraj mnie zmartwiła bo jajnik boli mnie od połowy zeszłego cyklu.
Odpowiedz
Dziewczyny w poniedziałek byłam na monitorze owulacji i lekarz powiedział ze mam dwa pęcherzyki 17mm i w środę czyli dzis maja peknac tylko ze jak robię testy owulacyjne to nic nie wychodzi blada ledwo widoczna kreska ale od paru dni mam podwyższona temp (na początku było 36,4 a teraz 36,6-7) wczoraj kochałam się z mężem i dzis rano póki co moze spróbujemy jeszcze jutro wieczorem aby nie przegapić momentuSmile tylko co z tymi testami???
Odpowiedz
Malgosiu testy owlacyjne nie wychodza w dniu owulacji a przed owulacja - najlepiej robic je w okolicach 12 w poludnie. Jesli test jest pozytywny, to owulacja powinna wystapic w przeciagu 12-36h, ale dodatni test owulacyjny tez nigdy nie potwierdza, ze owu wystapi. On po prostu wychwytuje skok hormonu LH, ktory powoduje owulacje. Ale to, ze ten skok wystapi nie oznacza wcale, ze owu bedzie, bo organizm moze sie rozmyslic i zaden pecherzyk nie peknie.
Jesli masz skok temp to prawdopodobnie owu juz byla, bo skok temp wystepuje po owu, jak pecherzyk zolty zaczyna produkowac progesteron.
To tak ksiazkowo. A w zyciu roznie bywa. Jesli kochalas sie z mezem, to ok, bo podbono najlepiej 2 dni przed owu i jeden dzien po - niekoniecznie w dniu owu. A to dlatego, ze plemniki tez musza sie 'ogarnac' w srodowisku Twoim (podobno ok 6h - chyba sie to kapacytacja nazywa).
Wiec jesli mialas w poprzednie dni sluz plodny i kochalas sie z mezem to calkiem mozliwe, ze sie uda.
Odpowiedz
Testy robiłam od 16.09 i kreska jest ciągle blada ledwo widoczna wiec za bardzo nie mogłam przegapić owulacji chyba ze po prostu robię zle te testy. Misiaczke miałam 8.09 i jakos juz od 14.09 regularnie wspolzyjemy jeszcze jutro postaram się Go dopaść i odpoczynek jeżeli ma się udać to się udaSmile gdzieś czytałam że najlepiej jest zrobić test około 22ej.
Odpowiedz
Malgosiu raczej o 12, bo wtedy czesto jest ten pik LH wlasnie. Moglas go najzwyczajniej na swiecie przegapic. Ja w tym cyklu robilam test o 12:30 i mialam mocna kreske a o 15 powtorzylam i juz byla blada. Ten pik LH trwa dosc krotko - nawet do 2h tylko wiec latwo go przegapic. Jesli Ci temperatura skoczyla i bedzie sie utrzymywac taka to znaczy ze juz po owu. Mimo wszystko dzialaj jak cos Smile
Odpowiedz
Dziękuję bardzo [Usunięto OT]
Odpowiedz
[Usunięto OT]
Odpowiedz
Skok temperatury może wystąpić nawet do 3 dni po pęknięciu pęcherzyka.
Odpowiedz
Nie ważne już niestety mąż odmówił "posłuszeństwa" a raczej jego sprzęt.. Dzięki dziewczyny za wsparcie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości