przyczyna poronienia?
witam

czy poronienie może wywołać:

1. wiek- ponad 37 lat
2. nadmiar witamin
3. czopki dopochwowe z propolisu
4. zbyt wczesne usg – w 8 tygodniu ciąży
5. lekarz, który robił usg - czy za mocno naciskał- usg było pochwowe
6. ból w krzyżu i plamienie na papierze – że nie pojechałam z tym do szpitala
7.waginoza bakteryjna
8.siedzenie w domu, dużo czasu przed komputerem
9.rentgen zębów, 3 dni po zapłodnieniu, miałam fartuch
10.niedobór witamin przez tydzień
11.nerwowa atmosfera, zbyt mało pozytywnych myśli o dziecku
12.tyłozgięcie macicy
13.niezgodność krwi w pierwszej ciąży

co u Was było przyczyną poronienia?

może jednak czynniki zewnętrzne były przyczyną?

1.https://www.youtube.com/watch?v=JSLhHWYzHyQ Trucizna nasza powszednia
2.https://www.youtube.com/watch?v=5WIhZBAosfQ Geoinżynieria
Odpowiedz
Po pierwsze nie słuchaj teściowej bo nie jest lekarzem. Słuchaj lekarza. A jak masz jeszcze wątpliwości to zrób badania. Siedzenie w domu nie prowadzi do poronienia, siedzenie przed komputerem tez nie. Tak samo usg. Plamienie powinno się zgłaszać jak najszybciej lekarzowi, ale to nie jest tak ze jakbyś zgłosiła to na pewno by było dobrze i dlatego poronilas.
Odpowiedz
Ireno, najczęściej śmierć dziecka powodują wady genetyczne zarodka(tu wiek może, ale nie musi mieć znaczenie), infekcje, przewlekłe choroby np. autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne, wady wrodzone u dziecka, a w analizowaniu tego, co się stało, ważne jest nie szukanie winnego, a szukanie przyczyn.

Dla Twojego Maluszka (*)
Odpowiedz
to zależy na jakim etapie poroniłaś tzn w którym tygodniu ciąży bo inne są przyczyny w pierwszych tygodniach ciąży a inne jeśli dotrwałaś np do II trymestru.
Ale nic z tego co wymieniłaś raczej nie miało wpływu na stratę dziecka
Odpowiedz
Smutna, to nie jest tak do końca - dokładnie te same powody mogą spowodować poronienie w I i II i nawet w III trymestrze.
Irena pisała też o waginozie bakteryjnej - to MOŻE być przyczyną poronienia, podobnie jak konflikt serologiczny, o ile ten miała na myśli, pisząc o niezgodności krwi w pierwszej ciąży.
Odpowiedz
Irena u mnie mogłabym się doszukiwać podobnych przyczyn, też wiek 35 i nawet też gdzieś 2,3 dni po zapłodnieniu robiłam rtg zęba niby w fartuchu. Natomiast my zrobiliśmy badania i mamy potwierdzenie, że przyczyną był Zespół Downa. Więc może u Ciebie też była wada genetyczna.
Wyrazy współczucia i dużo siły na ten najgorszy czas.
[*]
Odpowiedz
dziękuję za wsparcie,
poroniłam w połowie 11 tygodnia ciąży,
ginekolog powiedziała, że to waginoza może być przyczyną,
teściowa uważa, że to błąd lekarza przy robieniu usg

czy możliwe, że to przekleństwo jest powodem?
https://www.youtube.com/watch?v=ocR4twiJcU8
Odpowiedz
Ireno, przykro mi z powodu twojej straty...
Myślę, że twoja teściowa nie ma racji. Usg dopochwowe \"nie dotrze\" do dziecka, które jest zagnieżdżone w macicy. Nie brałabym tego pod uwagę, zresztą nigdy nie słyszałam o tym, żeby badanie usg stanowiło bezpośrednie niebezpieczeństwo.
Odpowiedz
czuję, że dużo osób się musi za mnie modlić, bo nie rozpaczam...osobiście to myślę, że najbardziej prawdopodobna jest waginoza - ona najczęściej jest podawana w internecie za przyczynę poronień, szukałam o usg, o czopkach z propolisu i raczej pozytywne rzeczy są

trochę się zastanawiam nad przekleństwem bo też od czasu ślubu nie mogę znaleźć pracy tzn od dwóch lat i nawet wyjazd za granicę się zakończył fiaskiem, z drugiej strony byłam u księdza na modlitwie o uwolnienie i zastanawiam się jak dużo razy bym musiała chodzić na takie spotkania z księdzem by zostać uwolniona...może te kilka razy to za mało...
Odpowiedz
Z tego co mi mój lekarz mówił to chyba do 15 tc można robić USG dopochwowe więc może nie to. Chena że bardzo nieumiejętnie to robił
Odpowiedz
ile razy musisz chodzić to nie wiem zależy jak bardzo jesteś zniewolona. Po prostu jeśli masz możliwość i chęć to chodź i może w pewnym momencie sama poczujesz że jesteś uwolniona
Odpowiedz
Irena, przekleństwom mówimy nie i nawet o nich nie myślimy. Usg przezpochwowe na pewno nie było przyczyną poronienia. Mogła nią być wada genetyczna. Napisz, czy miałaś konflikt serologiczny w poprzedniej ciąży?
Odpowiedz
to moja pierwsza ciąża i raczej ostatnia...ze względu na mój wiek itd.
Odpowiedz
moja kuzynka pierwsze dziecko urodziła na 39 a drugie 42
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=Irena37]
to moja pierwsza ciąża i raczej ostatnia...ze względu na mój wiek itd.
:roll: w 1 poście jako przyczynę (domniemaną) podałaś niezgodność krwi w pierwszej ciąży. Miałaś teraz konflikt serologiczny?
Odpowiedz
teraz nie miałam konfliktu serologicznego, bo to moja pierwsza ciąża
Odpowiedz
Irena, wiek nie jest przyczyną straty. Może nią być wadliwość komórki, wadliwość plemnika, wada genetyczna, problem immunologiczny, zakażenie bakteryjne. Jeśli lekarka bierze pod uwagę możliwość konfliktu - konflikt płytkowy też mógł wystąpić. Przyczyn może być wiele. Robiłaś badania choćby na pospolitą cytomegalię?
Odpowiedz
tak, mam badania

dzięki za wsparcie, zamykam ten temat, już znalazłam przyczynę główną - waginoza

żegnam i pozdrawiam, z dedykacją piosenka
https://www.youtube.com/watch?v=WfJfUq5IQvU
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości