Biblijna nadzieja dla zmarłych dzieci.
Żadna z ksiąg biblijnych nie wskazuje że mamy niejako pójść do nieba, ale tak jak napisałaś w to wierzą katolicy.Biblia mówi o nadziei tgz niebiańskiej ale tylko dla wybranych z pośród ludu którzy będą królować wraz z Chrystusem w Królestwie Bożym ( nazwana przez Jezusa mała trzódka )Objawienia 7:3-8 . Jak wskazuje księga Objawienia inaczej Apokalipsa że będzie to 144 000 wiernych chrześcijan wykupionych z ziemi, a reszta ludzi tgz. drugie owce mają nadzieje żyć wiecznie w raju na ziemi, i w to wierzą chrześcijanie Świadkowie Jehowy.
Odpowiedz
Ewelinko, wspomnij jeszcze, że w Niebie z Chrystusem (wg świadków Jehowy) nie będzie kobiet, prawda?
W Niebo wierzą nie tylko katolicy. Wierzą CHRZEŚCIJANIE.
I jeszcze jedno - czy świadkowie Jehowy są chrześcijanami? To jest sprawa dyskusyjna i bardzo delikatna, myślę, że nie na ten wątek. Żeby być chrześcijaninem trzeba wierzyć, że Chrystus jest BOGIEM. Nie tylko Synem Bożym, nie prorokiem. BOGIEM. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości. Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.
Odpowiedz
Każdy wierzy właściwie w to co che i tak naprawdę każdy w swojego \"BOGA\" czy to teraz czy tysiąc lat temu . Myślę że każdy ma prawo wyboru czy to Chrześcijaństwo (protestanci , katolicy , prawosławni ,anglikanie), Judaizm , Hinduzizm etc ... i tak naprawdę fundamentem każdej wiary jest wiara w najwyższy byt , sprawiedliwość , miłość ... bezcielesny czy cielesny ( bo to zależy od wiary ) , wszechmocny , wszechobecny.
Odpowiedz
Z całym szacunkiem, ale... niekoniecznie Smile
Tzn, oczywiście, każdy może wierzyć, jak chce i w co chce - to nie ulega wątpliwości, przy czym, w momencie, kiedy się obierze pewną ścieżkę, dokona wyboru to już powinno się wierzyć z przeświadczeniem, że tak jest i że to najlepsza droga.
Odpowiedz
AniaBiPi ja jestem Świadkiem Jehowy i kobiety również mają nadzieje żyć wiecznie ( nadzieja niebiańska dla 144 000 wykupionych z ziemi i to nie prawda że będą to sami mężczyźni, ponieważ Maria również jest w gronie 144 000) i również jak obecnie kobiety jak i mężczyźni mają nadzieje żyć wiecznie w raju na ziemi, i oczekujemy przyjścia Królestwa Bożego i rządów Bożych które usuną śmierć i zaprowadzą na ziemi RAJ.
I niestety według Biblii Jezus nie jest Bogiem ( czytaj wersety w nawiasach)

Pisma Hebrajskie konsekwentnie uczą, że istnieje tylko jeden Bóg Wszechmocny, Najwyższy, Stwórca wszechrzeczy, który ma na imię Jehowa (Rdz 17:1; Ps 83:18; Iz 45:18). Dlatego Mojżesz mógł powiedzieć Izraelitom: „Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa. A ty masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całą swą siłą życiową” (Pwt 6:4, 5). Słudzy Boży wierzyli w to przez tysiące lat, a Chrześcijańskie Pisma Greckie nie tylko nie zaprzeczają tej nauce, lecz jeszcze ją wspierają (Mk 12:29; Rz 3:29, 30; 1Ko 8:6; Ef 4:4-6; 1Tm 2:5). Sam Jezus Chrystus oznajmił: „Ojciec jest większy niż ja” i nazwał Go swym Bogiem oraz „jedynym prawdziwym Bogiem” (Jn 14:28; 17:3; 20:17; Mk 15:34; Obj 1:1; 3:12). Przy wielu okazjach dawał do zrozumienia, że jest poddany i podporządkowany swemu Ojcu (Mt 4:9, 10; 20:23; Łk 22:41, 42; Jn 5:19; 8:42; 13:16). Nawet gdy już wstąpił do nieba, to samo mówili o nim apostołowie (1Ko 11:3; 15:20, 24-28; 1Pt 1:3; 1Jn 2:1; 4:9, 10).

Jedynym i prawdziwym Bogiem jest Jehowa bo takie też jest jego imię i każdy prawdziwy chrześcijanin uznaje tylko i wyłącznie jego zwierzchnictwo:
\"Jam jest Jehowa. To jest moje imię i chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom\" Izajasza 42:8
\"Albowiem Bóg tak umiłował świat że dał swego jednorodzonego Syna aby nikt kto w niego wierzy nie został zgładzony lecz miał życie wieczne\" Jana 3:16
\" Masz miłować Jehowę swego Boga, całym swym sercem, i całą swą duszą i całym swym umysłem\" Mateusza 22:37

Z tych wersetów i wielu innych wynika że Jezus nie jest Bogiem tylko Synem Bożym, sam będąc na ziemi mówił że jego moc nie pochodzi od niego tylko od jego Ojca Jehowy.

\" Bo nie wolno ci padać na twarz przed innym bogiem, gdyż Jehowa który ma na imię Zazdrosny, jest Bogiem zazdrosnym.\" 2 Mojżeszowa 34:14
Odpowiedz
Przede wszystkim nie JEHOWA tylko JHWH Smile
Ponadto Chrystus mówi o sobie \"Ja JESTEM\", czy to czegoś nie przypomina? Wink
Do Jezusa Jego uczniowie zwracali się \"Pan\" (Adonai), a to jest biblijne Imię Boga, zastrzeżone tylko dla Niego. Poza tym, Chrystus mówi \"Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie\", czego chcieć więcej?
Oczywiście, świadkowie Jehowy NIE MUSZĄ wierzyć, że Chrystus jest Bogiem. Nikt ich do tego nie zmusi. Ale to oznacza, że NIE SĄ chrześcijanami.
Odpowiedz
Ewelino, nie napisałam, że kobiety nie będą żyć wiecznie, tylko, że nie będą w Raju (niebiańskim) z Bogiem. Maryja to chlubny wyjątek, wątpię, czy ktokolwiek chciałby Ją usadowić gdzieś indziej, niż obok Syna Wink Natomiast inna kobieta już tej chwały nie dostąpi, prawda? I, tak na marginesie, skąd świadkowie Jehowi to wiedzą, skoro liczba 144 tys jest symboliczna? Jak zresztą wiele, bardzo wiele innych elementów Biblii, o ile nie wszystkie?
Odpowiedz
Przeniosłam ten watek do podforum \"ksiądz\", bo ono jest przeznaczone do duchowych pocieszeń.

Co prawda nie wiem czy to jest wątek, który ma pocieszyć rodziców po stracie czy raczej promować \"chrześcijańskie\" poglądy Świadków Jehowy (swoją drogą jak można uważać się za chrześcijan jednocześnie nie wierząc w boskość Chrystusa? Chrześcijanin to wszak wyznawca Chrsytusa własnie i Boga w Trójcy Jedynego).

A czy Wy, ewelino, uważacie dziecko za człowieka od poczęcia? I jak wygląda sprawa pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem w Waszych obrzędach pogrzebowych?- tak pytam z ciekawości
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości