Duphaston, luteina
Z badań hormonalnych niewiele Ci wyjdzie, jeśli będziesz je robić w 10-13dc. Hormony robi się w ściśle określonych porach: 2-3dc, 7-8 dni po owu. W środku to chyba tylko E2.
[Usunięto OT]
Odpowiedz
Dziewczyny, mam pytanie, czy duphaston może powodować bole mięśni i stawów. Zauwazylam, ze odkąd zwiekszylam dawkę z dwóch na 3 tabletki, pojawił się bol nóg, który czasami jest nie do zniesienia
Odpowiedz
Nie. Jedno z drugim raczej nie ma związku. Nie opisano takich objawów nawet przy dawkach 10 na dobę, ja brałam 6 na dobę i tez nic sie nie działo. Natomiast faktycznie miedzy 6 a 8 tyg bardzo bolały mnie stawy zwłaszcza kolana.

Choć z drugiej strony, u Ciebie jest przez toczeń inna sytuacja, a prog. Działa immunosupresyjnie, także ten naturalny...
Odpowiedz
Animatura ja mam SLE, ale takich boli to w zyciu nie miała. A nie wiesz z czym to jest związane, ze te stawy kolanowe tak bolą?

Ale to jak działanie imunosupresyjne, to nie powinno bolec
Odpowiedz
JA z kolei nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych po dupku.
ps. lepiej 2 dni później go zażyć niż 2 dni za wcześniej jeżeli nie ma pewności co do owu.
Odpowiedz
Corday, jestem juz w ciąży
Odpowiedz
Ja jeszcze żyję poprzednią fazą Smile też biorę 3 ale nadal nie mam żadnych dolegliwości. Ja jestem lekożerna.
Odpowiedz
Dziewczyny pierwszy cykl biorę duphaston. Odstawiłam go 10 marca. Wczoraj plamilam na brązowo dzisiaj tez. Czy duphaston może powodować plamienia przed @? Nigdy @ tak długo mi się nie rozkręcala.
Odpowiedz
A jesteś na etapie starań? jeśli tak zrób test...ja brałam kiedyś dupka i zawsze dostawałm @ do 2 dni po odstawieniu... raz nie przyszła okazało sie, ze to ciaża Smile
Odpowiedz
Zrobiłam test ciąży brak. Plamienien dzisiaj jak na razie nie mam.
Odpowiedz
Może po prostu twój organizm tak zareagował na dodatkowe hormony... nie martw sie, jak okres nie przyjdzie do 10 dni dzwoń do gina... przynajmniej mój zawsze mi tak mówił...
Odpowiedz
Dzięki Marysia. Narazie u mnie czysto.
Odpowiedz
Hej.Przedwczoraj wzięłam ostatnią w tym cyklu dawkę duphastonu.(po raz pierwszy stosuję ten lek,w ciąży brałam luteinę podjęzykowo )Dziś pojawił się u mnie dziwny śluz.Biały,jakby suchy ,ale jest go dużo.Nie mam żadnych niepokojących objawów oprócz pobolewań w podbrzuszu ,które pojawiły się od początku brania leku.Przez myśl mi przeszła nawet grzybica ,ale nic poza tym śluzem się nie dzieje.To normalny objaw? Dziewczyny miałyście tak ? W ciąży na 99 % nie jestem ,zresztą wtedy ten śluz u mnie nie był taki "suchy" ( jest jak przy lutce dopochwowej na przykład).
Odpowiedz
Dziewczyny mam pytanie o luteinę, mam problem z jej założeniem dowciapnie, chyba źle zakładam bo po kilkunastu godzinach część zostaje mi na bieliźnie ( białe ślady) Sad
Odpowiedz
To normalne. Tabletka się rozpuszcza, część wchłania, a reszta wypływa.
U mnie też tak było, nie martw się!
Odpowiedz
Aszka bardzo Ci dziękuję, bo się przestraszyłam, że wypływa i za mała dawka dla dziecka ... jeszcze raz Ci dziękuje... Smile
Odpowiedz
Dziewczyny mam pytanie czy przyjmujac progesteron w ciazy robicie badania co jakis czas aby sprawdzic poziom? Ja przyjmuje dopochwowo 100-100-200 i podjezykowo 3*100 wynik aktualny (23.6t ) to 50,1 ng/ ml dodam ze cztery tygodnie wczesniej mialam wynik 60. Czy to jest wynik bardzo zly czy gorszy ale jeszcze nie tragiczny..? Gin kazal zrobic badania za dwa tygodnie. Powiedzial ze mam duza dawke wiec na razie nie bedzie nic zmienial. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz Smile
Odpowiedz
Dziewczyny które kłują sie zastrzykami z progesteronu... Jak wyglada to w praktyce? Co ile dostajecie te zastrzyki? Czy potrzeba recepte? Jaki jest koszt?
Odpowiedz
Hej. Udało się... Póki co. 4t.c. Gin przepisał luteinę 100mg 2xdziennie i duphaston 10 mg 3xdziennie. Wizyta za 4 tygodnie.
Odpowiedz
Jollyg bardzo proszę o przeniesienie się do działu Rozmowy na watki miesięczne. Jeśli nie masz dostępu-poproś o niego Administratora Forum.

Wszelkie gratulacje i in nie stanowiące inf. O charakterze merytorycznym będą usuwane z tego wątku.
Odpowiedz
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie progesteronu przyjmowanego dopochwowo. Jestem w 7 tygodniu ciąży, progesteron biorę od pozytywnego testu. Niestety od początku mam plamienia przeróżnego koloru plus przez kilka dni lekkie krwawienie. Przyjmuję progesteron w postaci leku Utrogestan 200mg, dwa razy dziennie. Nie wiem, co sobie myśleć o tych plamieniach. Czytałam gdzieś, ze czasem się zdarzają przy tak podawanym progesteronie. Na USG źródła krwawienia nie widać. Czy ciąża rozwija się prawidłowo nie wiadomo, póki co w 6. tygodniu widoczny był tylko pęcherzyk ciążowy 12.6mm, brak widocznego pęcherzyka zoltkowego i zarodka. Czy któraś z Was spotkała się z podobną historią?
Odpowiedz
Dziewczyny błagam was o pomoc. Jestem po dwóch poronieniach jedno w 2013 roku a drugie w 2016 - ciąże obumarły. Mam syna 3 letniego. W poniedziałek zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Wg moich obliczeń jest to 5 tydz. Mój lekarz jest na urlopie. Będzie przyjmował dopiero we wrześniu!! Inny lekarz w stosunku do którego mam zaufanie jest na urlopie do końca lipca. Dziś zrobiłam bete wyszła ok. Mam luteinę - od koleżanki. Zastanawiam się czy ją brać i w jakiej ilości. Co jeszcze mogę zrobić żeby tej ciąży nie stracić? jestem przerażona. Błagam was o pomoc.
Odpowiedz
Zbadałabym poziom progesteronu i dopiero wtedy można podjąć jakąś decyzję. Przede wszystkim po konsultacji z lekarzem!
Odpowiedz
Maddusia, lutkę możesz wziąć, nie wiem tylko jaką masz dawkę. Poza tym kwas foliowy, no i gin koniecznie. Powodzenia Smile
Odpowiedz
Zrobiłam betę. W czwartek 689 dziś 2020. Z umówieniem się do gina to horror! obdzwoniłam wszystkich w miarę kompetentnych i albo są na urlopie albo mają pełne grafiki! przecież to kpina. Biorę luteinę 2x1 i wit dla ciężaych
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości